Post Reply

Level w edycji drogi - używajcie ze świadomością

Post by yazz007
Witam,
przy edycji drogi wiele razy spotkałem się niepoprawnym użyciem parametru Level. Level czyli poziom drogi jest z reguły 0 (zero) - jeśli tunel, wiadukt, itp. "krzyżuje się" z drogą wtedy należy odpowiednio ten poziom zmienić.

Przykład: droga A przebiega na poziomie zero i "krzyżuje się" z drogą B, która przechodzi nad drogą A wiaduktem. Droga A będzie miała Level = 0 a droga B Level = 1 do najbliższych skrzyżowań (zjazdów).

Jak wyjaśnić przy niektórych drogach Level = 7 ? Czy ktoś widział wiadukt na 7 poziomie ? A spotkałem się z takimi kwiatkami, nawet główne ulice w Poznaniu, np. Bukowska miała poziom 3!
yazz007
Posts: 14

POSTER_ID:4846053

1

Send a message

Post by yazz007
LafarM wrote:(...) Na pewno nadal będę stosował zasadę, że dla główniejszej drogi będę dawał wyższy Level, bo wtedy mapy w urządzeniu wyglądają lepiej, np. rondo typu Primary Street i dochodząca ulica typu Street. Jeżeli będą na jednym poziomie, to mam rondo z "wgryzem" zrobionym przez ulicę, a jak rozróżnię to poprzez Level to mam piękne rondo z dochodzącą do niej ulicą.(...)
Czyli robisz to dla siebie. Nie zastanowiłeś się jak wygląda to na innych urządzeniach ani nie pomyślałeś, że może twórcy Waze mają jakiś sensowny plan.
Szkoda...
yazz007
Posts: 14
Send a message

Post by yazz007
LafarM wrote:(...)
Stosuję domyślne poziomy podczas takiej edycji, tzn.
Freeways - 7
Major Highway - 5
Minor Highway - 3
Ramps - -1
Primary Street - 1
Street - 0
Drity Roads - -1
Parking Lot Road - -1
No właśnie o tym mówię, po co ? Stosuj się do zasad i już, nie musisz wymyślać nowych, bo jak każdy będzie sobie robił pod siebie to cały ten Waze nie ma sensu...
yazz007
Posts: 14
Send a message

Post by wampcia
Tak w ramach wolności słowa stwierdzam, iż preferuje inne nacje ;)
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
Jak to dobrze, iż nie ma levelu 85 jak w WoW :lol:
Levele określają na jakim poziomie wzgl gruntu jest droga a nie jaką mają rangę ważności i nie levelują jak postaci w grach MMORPG, więc tak oznaczając drogi robisz niezły bałagan, gdyż osoby reedytujące nie muszą znać twego klucza i tu zaczyna się problem.
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
Level drogi faktycznie potrafi ulec samoistnej zmianie podczas reedycji odcinka, lecz zmienia się on na zerowy.
Nie wiem wogóle czy sama wartośc levelu ma zanczenie o ile oddaje ona zależność położenia odcinków względem siebie tzn czy level np 7 jest inaczej traktowany od levelu 1 o ile nie ma dróg na poziomach 2-6
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
Bukowska miała level 3 i sama przed chwilą musiałam poprawić kawałki, lecz jest to najmniejszy problem Poznania, gdyż tam wszystko może być przykładowe.
Ogólnie patrząc na to co jest zrobione i jak jest zrobione w tym mieście chyba najszybciej byłoby 90% usunąć i narysować od nowa.
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by rysal
LafarM proszę, nie rób map dla siebie, tylko stosuj się do ogólnych zasad Waze. Levele nie są do określania ważności dróg, ale ich poziomów. Może u nas też będą kiedyś takie skrzyżowania na 7 leveli, to sobie pozaznaczasz ......... :D
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rlpl
mtomana wrote:A tak na temat wątku, to czy ma ktoś pomysł dlaczego edytor przy łączeniu dróg zwiększa level?
A jak łączysz? Bo jeśli funkcją Bridge, to ona służy właśnie do robienia wiaduktu.

Słuszniejsze wydawałoby się łączenie dróg przez usunięcie skrzyżowania (Remove Junction), ale przestrzegam Was przed tą funkcjonalnością. Często się zdarza, że tak połączone drogi mają w jednym kierunku prędkość ok. 1 km/h i czas przejazdu ok. godziny, a wskutek tego waze odmawia wyznaczenia drogi przez takie odcinki. Kilka dróg wojewódzkich w ten sposób już zepsułem i chyba nic z tym się nie da zrobić, można ewentualnie tylko skasować i narysować jeszcze raz. Ostatnio jak widzę taką poszatkowaną drogę, to albo kasuję odcinki i wydłużam pozostałe, albo zostawiam tak jak jest, bo jak zacznę ruszać, to zepsuję.
mtomana wrote:No i dlaczego "wwalcowane" nowe drogi często mają różne levele?
Pierwszy raz słyszę.
noobek wrote:Generalnie jak walcuje to raczej drogi mają poziom 0
No właśnie. :)
noobek wrote:choć ostatnio lekko walcowałem i zauważyłem, że po dodaniu drogi typu Minor do drogi typu Major, ta ważniejsza otrzymała wyższy level. Ale ten efekt uzyskałem tylko jeden raz.
Ja bym wysunął hipotezę, że to jakiś błąd w systemie, chyba że coś się zmieniło ostatnio. Jeśli ktoś ma pewną informację, że level już nie służy do zaznaczania wiaduktów i tuneli, tylko czegoś innego, to niech da znać.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.