Post Reply

wyszukiwanie stacji paliw przy trasie

Post by DinoBeba
Jadąc przez Łódź szukałem stacji benzynowej przy trasie.
Wyświetlił mi się taki obrazek:
Pierwszy z góry to Rzgów - 9 km za mną (z tyłu) - musiałbym zawrócić.
Dwa kolejne z góry to Gdynia - 400 km przede mną - nie dojechałbym bo kończyło się paliwo.
Czwarty od góry to Łódź - jak się potem okazało, był 3 km. przede mną.
Piąty z góry to Rzgów - musiałbym zawrócić.
Dlaczego to tak pokazuje, kolejność zupełnie przypadkowa ? Może mam coś źle ustawione ?
Z pięciu pokazanych stacji 4 są "bezużyteczne", bo albo nie dojadę, albo muszę zawracać.
Sprawdzałem ustawienia, mam ustawione "Sortuj wg dystansu" oraz "Preferowana stacja = Orlen" i "Preferowane paliwo = LPG"
Screenshot_2015-07-04-12-14-00.png
(119.94 KiB) Downloaded 610 times
DinoBeba
Area Manager
Area Manager
Posts: 130
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

POSTER_ID:17014450

1

Send a message
https://s15.postimg.org/4gvov77av/lopata_miesiaca2.jpgZdobywca łopaty miesiąca za luty 2015

[img]https:///74FQd[/img] bankomaty (atm): https://sites.google.com/site/wazbankomaty/

Post by Bobik_69
To ja dodam kamyczek do ogródka: od jakiegoś czasu, lista preferowanych stacji benzynowych zawiera u mnie tylko dwie pozycje do wyboru - obie napisane cyrilicą i obie są kocernami rosyjskimi (Lukoil i Surgutnieftiegaz) :(
Bobik_69
Posts: 5
Send a message

Post by Bobik_69
mousepl wrote:
Bobik_69 wrote:To ja dodam kamyczek do ogródka: od jakiegoś czasu, lista preferowanych stacji benzynowych zawiera u mnie tylko dwie pozycje do wyboru - obie napisane cyrilicą i obie są kocernami rosyjskimi (Lukoil i Surgutnieftiegaz) :(
W jakim rejonie jeździsz?
Mazury
Bobik_69
Posts: 5
Send a message

Post by FZ69617
Ten problem jest już od dawna. Już kilka razy przymierzalem się by to zgłosić, ale jakoś za każdym razem uciekało z pamięci. :) A irytuje to nieco. :)
FZ69617
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 933
Has thanked: 36 times
Been thanked: 236 times
Send a message

Post by FZ69617
Jak pisałem, ja ten problem obserwuje od dawna i właściwie to nie przypominam sobie, by kiedykolwiek było dobrze. Od kiedy siegam pamięcią, to kolejność stacji na liście była kompletnie przypadkowa. Używam Waze tylko z Andkiem (różne, zawsze w miarę ostatnie wersje) i w preferencach mam: Orlen + Diesel + Dystans. Nie próbowałem jak dotąd z domysłami. Dziś mam akurat jeszcze 450km przed sobą, więc sprawdzę różne inne opcje. :)
FZ69617
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 933
Has thanked: 36 times
Been thanked: 236 times
Send a message

Post by gavron7
U mnie zawsze przypadek :)

Wysłane z mojego HTC Desire 310
gavron7
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by Imbrykus
Pytanko. Czy da się wyświetlić lokalizację stacji na mapie w widoku?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Imbrykus
Posts: 6
Send a message

Post by Marcin_S
Ciekawe z czego ten problem wynika - wczoraj jadąc trasą Piotrków Trybunalski - Warszawa (S8) "pytałem" Waze o stacje benzynowe i odpowiedź była prawidłowa, czyli wyskoczyły wszystkie 0 min poza trasą wraz z cenami (na zielono aktualne, pomarańczowe sprzed kilku dni - niestety większość tych pomarańczowych), potem te do których trzeba dojechać zjeżdżając z wyznaczonej przez Waze trasy. Podobnie było na trasie Rzeszów - Warszawa (7) kilka dni wcześniej, w samej Warszawie też. Czyli w moim przypadku nie było błędów. Nie mam ustawionych żadnych filtrów z preferencjami, czyli mam takie jakie z automatu są ustawione.
Jeżdżę na iOS

Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
@Bobik_69, wygląda na to, że jeździsz zalogowany do Rosji - Kaliningrad. W terenach przygranicznych niestety tak się zdarza.
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by mousepl
Dzięki za info. U mnie to samo. Możesz to puścić na pomoc.Waze.com.pl żebym nie zapomniał zgłosić?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message