Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ManiekWwa
Ja się poddaję ;)
Pamiętaj jednak aby jadąc wiaduktem upewnić się, że droga pod spodem czasem nie jest z pierwszeństwem bo pruszajac się DROGĄ podporządkowana trzeba ustąpić pierwszeństwa. ;)
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by ManiekWwa
mto6 wrote: Jak widać, nie wiedzą, bo zasugerowali się znakiem z ograniczeniem prędkości przy wjeździe na wiadukt.
To tu masz wspomniany wiadukt w Legionowie.
https://www.google.pl/maps/@52.3965781, ... !1e1?hl=pl

Na tym wiadukcie brak powtórzenia 70-tki, która wcześniej występuje dlatego obowiązuje tam 50-tka.
Myślisz, że gdyby nie było to skrzyżowanie to tylu ludzi płaciło by mandaty i traciło prawko?
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by ManiekWwa
Ale rozumiesz że sąd odbiera ludziom prawka? Myślisz że tak by się działo gdyby nie było to zgodne z prawem?

Jaką zatem drogą jest Modlińska na tym odcinku, z pierwszeństwem czy podporzadkowaną bo pojęcia jezdni podporzadkowanej w przepisach o ruchu drogowym nie widziałem.
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by ManiekWwa
http://moto.pl/MotoPL/1,90109,7700080,_ ... kosci.html

Proszę o to kolejny dowód na to, że rozwidlenia, zjazdy itp traktowane są jako skrzyżowanie.
W tym wypadku zjazd do piaskarni jest nieco naciągany bo prowadzi on tylko i wyłącznie do piaskarni ale bądź co bądź jest to droga z nawierzchnią asfaltową i nie jest drogą wewnętrzną co w myśl przepisów tworzy skrzyżowanie.

Zauważ, że przy większości wiaduktów masz postawione znaki zarówno w kierunku na wiadukt jak i w kierunku pod wiadukt. Gdyby nie było podstaw ku temu to myślę, że nie wydawano by grubych milionów na znaki od tak dla przypomnienia.

Z ciekawości zapytam jakie jest Twoje źródło wiedzy? W sensie czy masz jakiś związek z szkoleniem kierowców, Policją lub tworzeniem prawa czy tylko wiedza zdobyta osobiście?

EDIT:
Poniżej masz link do skrzyżowania wspomnianego wcześniej. Jak widać sytuacja uległa zmianie bo zarówno za zjazdem do piaskarni jak i za wyjazdem z niej (odcinek może 100m) powtórzone są znaki "80" z tego względu, że są to skrzyżowania i w innym wypadku wracała by 50-tka tak jak w przytoczonym artykule.

https://www.google.pl/maps/@52.293105,2 ... 6656?hl=pl
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by ManiekWwa
Dla rozwiania pewnych wątpliwości i zasiania nowych polecam przeczytać Art.4 pkt 9 ustawy o drogach publicznych. Dz.U. z 2015 r poz. 460. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/460/1.

W prawie o ruchu drogowym znajduje się definicja przytoczona wcześniej, mówiąca tylko o przecinaniu, połączeniu lub rozwidleniu w jednym poziomie.

Za to w rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2002 r. nr. 170, poz. 1393) w § 32 ust. 2 mamy informację, że jeżeli, między innymi, znak B-33 nie jest odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania, gdzie nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią. Czyli ze wlot tak na prawdę jest na nitce w przeciwnym kierunku.
I bądź tu mądry, której definicji skrzyżowania podlega anulowanie ograniczenia. :)
Zgodnie z tymi wszystkimi zasadami trzeba by uznać że odwołanie ograniczenia ma również miejsce gdy droga się rozgałęzia na jezdni w kierunku przeciwnym. Skoro droga to całość (jezdnie w obydwu kierunkach) a zgodnie z rozporządzeniem odwołanie nie dotyczy tylko wlotu a o wylocie nie ma mowy to czemu by nie :)
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by ManiekWwa
mousepl wrote:Zdobyłem opinię dwóch instruktorów nauki jazdy. Obaj maja to samo zdanie - na wiadukcie jest 50km/h.
Ale oczywiście w przypadku gdy jest to teren zabudowany i przy wjeździe na wiadukt nie ma innego ograniczenia. ;)
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by ManiekWwa
Nasze cudowne oznakowania, jak zwykle kompletne i jednoznaczne :roll:

https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... ,293932809

Medal temu, kto mi powie jakie ograniczenia prędkości obowiązują na tych odcinkach.
Z jednej strony wjeżdżamy od 61 w terenie zabudowanym czyli mamy 50-tkę, dojeżdżamy do 571 i nie ma nigdzie po drodze znaku "koniec terenu zabudowanego", tym sposobem 50-tka przenosi nam się na 571
Wjeżdżając od 571 mamy ograniczeni do 40-stki, po drodze do 61 brak skrzyżowania wiec teoretycznie obowiązuj do skrzyżowania z 61. Brak znaku "teren zabudowany" wiec za skrzyżowaniem niby można już 90 bo od tej strony nie mamy pojęcia, że jesteśmy w terenie zabudowanym.
ManiekWwa
Area Manager
Area Manager
Posts: 26
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Marcel996
Mam ten sam problem co GrzecznyJamnik, więc to chyba nie jest problem sporadyczny... ja próbowałem wyłączać Ad Munchery, Ghostery, Firewalla... i też problem występuje na różnych przeglądarkach.
Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Marcel996
używam Validatora i podkładu z Geoportalu - ich wyłączenie nie zmienia rezultatu...
Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message