Blokada edycji

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Blokada edycji

Postby Kaczorek1 » Fri Dec 15, 2017 1:32 pm

Przez pewien czas nie było mnie w edytorze i na forum.
Wracam i co widzę, prawie wszystkie drogi zablokowane dla edytorów na minimum 3 poziomie.
Nawet kawałek drogi gruntowej w lesie, że nie wspomnę o ulicach przylegających, które ostatnio są remontowane i zmieniany jest ich przebieg.
W tym terenie ( https://www.waze.com/pl/editor?env=row& ... =137716960 ), dbałem by wszystko było poprawiane na bieżąco.
Teraz o te ulice zadba edytor poziomu trzeciego, który prawdopodobnie nigdy nie widział tych ulic na własne oczy.
Jak dla mnie to trochę dziwne.
Kaczorek1

Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Postby jarkaz » Fri Dec 15, 2017 2:00 pm

Ten użytkownik (tomaszb67) jest akurat z Łodzi, ale masz racje że zwykle ulice i to gruntowe nie powinny być zablokowane na lvl3.
Jeżeli będziesz chciał coś poprawić to pisz śmiało, obniżymy.
Zresztą już pisze do kolegi w celu wyjaśnienia.
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 828 times
Been thanked: 514 times

Postby Jacek2000 » Fri Dec 15, 2017 3:57 pm

Widzę, że @MuchoDino (mistrz nabijania edycji tylko przez zmianę poziomu blokowania segmentów) ma swojego następcę.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 88 times
Been thanked: 98 times

Postby Kaczorek1 » Fri Dec 15, 2017 8:01 pm

No to się tomaszb67 napracował. Kawałek gruntowej, której link zamieściłem, obniżył poziom edycji ale już kontynuacje tej drogi w lesie i wszystkie dookoła zostawił.
https://www.waze.com/pl/editor?env=row& ... =307321594
Moim zdaniem, nie o to chodzi by o każdy kawałek gruntówki czy mikro uliczki osiedlowej pisać prośbę o obniżenie poziomu edycji. Takie działanie potrafi skutecznie zniechęcić do nanoszenia poprawek, rzetelnych, sprawdzonych naocznie.
Takie dziwne zmiany nie są tylko w tej okolicy. Mam wrażenie, że to jakaś epidemia.
Oby nie obróciła się przeciwko całej społeczności Waze.
Kaczorek1

Postby Jacek2000 » Sun Dec 17, 2017 8:49 pm

To nie jest epidemia, tylko bezsensowna gonitwa za punktami. Podobnie wygląda sytuacja z dodawaniem prędkości, gdzie w strefie zamieszkania dodawana jest prędkość 50 km/h. Tutaj też mogę wskazać kilku takich nabijaczy punktów. Chyba niektórzy z edytorów zapomnieli, że ważniejsza jest jakość edycji, a nie jej ilość.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 88 times
Been thanked: 98 times

Postby Kaczorek1 » Tue Dec 19, 2017 7:56 am

Jacek2000 wrote:To nie jest epidemia, tylko bezsensowna gonitwa za punktami. Podobnie wygląda sytuacja z dodawaniem prędkości, gdzie w strefie zamieszkania dodawana jest prędkość 50 km/h. Tutaj też mogę wskazać kilku takich nabijaczy punktów. Chyba niektórzy z edytorów zapomnieli, że ważniejsza jest jakość edycji, a nie jej ilość.

Całkowicie zgadzam się.
Szykują się zmiany w uprawnieniach dla edytorów, może powinno się zablokować edytorom poziomu 3 możliwość podnoszenia poziomu edycji na 3, dla dróg gruntowych i małych uliczek osiedlowych.
Może to spowoduje, że będzie mniej dziecinady, by nie powiedzieć smarkaterii.
Kaczorek1

Postby ixi777 » Sun Jan 14, 2018 1:37 pm

Moim zdaniem do dupy są te zmiany nowe zmiany w WME. Edytowałem mapę wiele razy, poprawiałem numerację, dodawałem miejsca, korygowałem błędy, obsługiwałem zgłoszenia, mam około 900 edycji - a teraz w zasadzie nic nie mogę z poziomem _1. Wielokrotnie edytowałem mapę z pomocą kolegów z wyższymi poziomami, jednak wiele rzeczy mogłem sam zrobić. Jeszcze po drodze podnieśli poziom _2 do 2000 edycji, a _3 to w moim przypadku chyba będzie po 10 latach edytowania mapy.
ixi777

Been thanked: 2 times

Postby accordre56 » Fri Jan 19, 2018 2:12 pm

Witam wazerów.
Do kogo mogę napisać odnośnie blokady konta?
Nie chce zaśmiecać tutaj a w skrócie wyglada tak:
Kilka miesięcy temu straciłem urządzenie z zainstalowaną aplikacją waze i musiałem założyć nowe konto ponieważ hasło było zapamiętane automatycznie na starym urządzeniu i nie pamiętałem.
Dzisiaj udało mi się zresetować stare konto na PC i ku mojemu zdziwieniu wyświetla komunikat o blokadzie.
Proszę o kontakt na e-mail ddczarnik@gmail.com ponieważ przez najbliższe 3-4 tyg nie mam dostępu do komputera z wyjątkiem ww e-mail
Pozdrawiam
Attachments
15972FEE-81BC-43EB-97FB-01A0160380C3.jpeg
(71.72 KiB) Downloaded 115 times
accordre56

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby mousepl » Fri Jan 19, 2018 5:27 pm

Twoje konto zostało zablokowane przeze mnie. Sprawdź PW, napisałem tam powód.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Been thanked: 914 times

Postby Maciej5161 » Mon Feb 18, 2019 10:28 am

Witam, jestem tu nowy.
Zauważyłem że w mojej miejscowości są bezsensownie dodane drogi polne prowadzące do nikąd. Edytować niestety też nic nie mogę, a lubię jak wszystko jest jak powinno być. Zauważyłem również, że mapy google są powiązane w Waze.
Maciej5161

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

PreviousNext

Return to Poland