Błędy aplikacji Android

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Błędy aplikacji Android

Postby mousepl » Thu Dec 17, 2015 8:55 am

Waze nie uczy się punktów pośrednich. Ważny jest czas dojazdu do celu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 866 times

Postby ip0s » Thu Dec 17, 2015 4:42 am

@mousepl
Ale ten punkt pośredni muszę dodawać każdorazowo (codziennie) bo Waze się tego nie nauczy jako mojej drogi do pracy/domu?

Tzn. po włączeniu o 16.00 zapytania o to czy jadę do domu ale trasę wyznaczy najszybszą, bez punktu pośredniego?

Czy jest w stanie nauczyć się tego?

Ja wolę nadłożyć drogi niż toczyć się w korku. Paliwa dużo więcej nie pójdzie, za to sprzęgło mniej się zużyje ;)
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby mareku188 » Wed Dec 16, 2015 9:22 pm

Chyba ze to służbowe auto;-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mareku188
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 258 times
Been thanked: 71 times

Postby wroSlaw » Wed Dec 16, 2015 9:13 pm

Lukasz wrote:Ale sprawdzając w waze alternatywne trasy jest przecież napisane ile czasu i ile km wynosi dana trasa. Więc jak to się mówi "na chłopski rozum" można samemu ocenić, co dla nas będzie najlepsze/najkorzystniejsze.

Tylko żeby porównać najszybsze z najkrótszą to chłopski rozum nie wystarcza. Sprawdzając najszybsze "trasy" nie uwzględniają one trasy najkrótszej która może się różnić znacznie czasowo i odległościowo. Nie ma porównania pomiędzy najkrótszą i najszybszą. Trzeba zmieniać w ustawieniach na drogę najkrótszą. Nie jest to bez znaczenia jeśli wg Waze mam dojechać 5 min wcześniej ale nadrobić 10km.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Postby Lukasz » Wed Dec 16, 2015 8:58 pm

Ale sprawdzając w waze alternatywne trasy jest przecież napisane ile czasu i ile km wynosi dana trasa. Więc jak to się mówi "na chłopski rozum" można samemu ocenić, co dla nas będzie najlepsze/najkorzystniejsze.
Lukasz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Postby wroSlaw » Wed Dec 16, 2015 8:27 pm

mousepl wrote:Waze prowadzi do celu najszybsza preferowaną trasą i choćbyś kluczył 10 lat i tak Ci nie wyznaczy takiej trasy, ponieważ nie jest najszybsza.
Co to jest najszybsza preferowana? Załóżmy, że masz 2 równoległe drogi, jedna DK a druka DW. Jeśli czas dojazdu będzie taki sam obiema trasami to bedzie Cię ciągnął DK (tak przyjmijmy, bo to jest zależne od wielu czynników0.

Nie do końca podoba mi się przeliczanie najszybszych tras. Sprawdzałem już wielokrotnie jaka jest różnica pomiędzy najszybszą i najkrótszą. Bywało tak że czasowo wychodziło np 1-2 min szybciej ale prowadził autostradą gdzie było kilka albo kilkanaście km dalej. Przydałaby się trasa alternatywna w której ustalałoby się może procentowo jaka może różnica/stosunek czasu przejazdy trasy do km. Jeśli nie jest to możliwe to może przy sprawdzaniu trasy alternatywnej żeby pokazało jedną trasę najkrótszą bądź najszybszą.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Postby mousepl » Wed Dec 16, 2015 6:58 pm

Przydałyby się punkty pośrednie :)

Można ustawić jeden.
1. Wyznacz trasę do celu
2. Wyznacz trasę do punktu pośredniego
3. Kliknij "Dodaj postój"
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby ip0s » Wed Dec 16, 2015 6:37 pm

Rozumiem - najszybsza to najszybsza i algorytm nie kombinuje tylko liczy.
Przydałyby się punkty pośrednie :)
Ale tak najbardziej to zależy mi na trafiku i omijniu korków. Jak na razie Waze raz ściągnął mnie z A4 z powodu korka (wypadek). Niezły wynik, bo np. Yanosik w ciągu pół roku 3 razy nie ostrzegł mnie przed korkiem na A4 i zamiast jechać trasą alternatywną to stałem w korku :)
ip0s

Postby mousepl » Wed Dec 16, 2015 6:20 pm

Waze prowadzi do celu najszybsza preferowaną trasą i choćbyś kluczył 10 lat i tak Ci nie wyznaczy takiej trasy, ponieważ nie jest najszybsza.
Co to jest najszybsza preferowana? Załóżmy, że masz 2 równoległe drogi, jedna DK a druka DW. Jeśli czas dojazdu będzie taki sam obiema trasami to bedzie Cię ciągnął DK (tak przyjmijmy, bo to jest zależne od wielu czynników). Jeśli twoja preferowana trasa to DW to po paru/parunastu przejazdach powinien zapamiętać preferowaną trasę. Na tym to polega, jednak od wielu miesięcy tak nie jest - wyznaczana jest trasa najszybsza.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby ip0s » Wed Dec 16, 2015 5:59 pm

Potwierdzam - u mnie włączenie Waze o określonej porze wiąże się z propozycją jazdy do pracy (rano) i do domu (popołudnie).

Tras natomiast nie uczy się wcale - Waze prowadzi bezpośrednio do celu, podczas gdy ja kluczę zbierając/rozwożąc współpasażerów.

Już pół roku jeżdżę z Waze tą samą trasą od poniedziałku do piątku a on nic nie kuma.

Dobrze, że po zignorowaniu wskazówek przelicza na nowo trasę a nie tłucze "zawróć" przez 5 minut...
ip0s

PreviousNext

Return to Poland