Błędy aplikacji Android

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Błędy aplikacji Android

Postby ip0s » Sun Dec 13, 2015 9:13 pm

1) Włala:
waze.jpg
(45.88 KiB) Downloaded 1019 times

Te ikonki można wyciągnąć zza środkowego panelu, po prostu przesuwając je tam, gdzie powinny być. Jednak prowadząc samochód wolę nie dłubać w telefonie...
Praktycznie nie używam telefonu w poziomie, autoobracanie mam zablokowane.

2) Bardzo możliwe, mój Samsung ogólnie nie radzi sobie z GPS...

3) Podeślę na priv, jeśli pozwolisz.

Edyta:

Rzadko bo rzadko ale czasami Waze startuje tak:
waze_black.png
(10.92 KiB) Downloaded 1012 times

Przymula wtedy telefon tak, że ciężko w ogóle zabić aplikację. Ponowne uruchomienie jest ok.
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby mousepl » Sun Dec 13, 2015 8:26 pm

1. Możesz wrzucić screen'a? U mnie wszystko jest OK.
2. Jest to znany problem. Najczęściej występuje jeśli aplikacja jest uruchamiana bez GPS lub jeśli nie ma jeszcze sygnału GPS - tak zwany zimny start.
3. Czy możesz podać poczatek i koniec trasy? Nie musza być dokładne - wystarczy okolica. sprawdzimy predkości na danych odcinkach i czy ta inna trasa nie jest szybsza o sekundy/minuty.

Zmiana trybów dzienny/nocny zależy od czujnika oświetlenia w telefonie, więc może to z nim jest problem?

Nie jest to prawda - czas przełączania dziań/noc jest zaciągany z serwera.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 856 times

Postby AdamoSk » Sun Dec 13, 2015 7:54 pm

Zmiana trybów dzienny/nocny zależy od czujnika oświetlenia w telefonie, więc może to z nim jest problem?
To nakładanie się ikonek w ETA masz w jakim trybie - poziomym czy pionowym?
Ja w używam w poziomym i nie mam czegoś takiego.
AdamoSk
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Błędy aplikacji Android

Postby ip0s » Sun Dec 13, 2015 7:47 pm

Witam,

- wersja aplikacji: 3.9.7.0 (chociaż problem występuje od ok. pół roku, więc pewnie przez kilka wersji);
- wersja systemu: 4.4.4

błędy:

1) ikonka w lewym dolnym rogu (ta która rozwija menu) oraz ta w prawym dolnym rogu (rozwija raporty) chowają się częściowo pod prostokątną ikoną z ETA;
zamiast
[_] [___] [_]
jest:
[ [___] ]

2) bezsensowna zmiana trybu dzień - noc zupełnie bez związku z zegarem, np. dzisiaj w trasie między godz. 12 a 13 zmienił się widok na nocny. W drodze powrotnej, po godz. 15.00 wystartował od razu w trybie nocnym, po to, by zmienić go na dzienny. Czasami przy tej operacji licznik prędkości wariuje - prędkość rośnie np do 200 km na godzinę ale nie skokowo, tylko po kolei - cyferki kręcą się wściekle jak na wodomierzu :) Żeby była jasność - moje auto nie rozwija takiej prędkości ani nie dysponuje takim przyspieszeniem :)

Dwa powyższe błędy zdarzały się od pół roku, tzn. tyle, ile używam Waze (a używam codziennie), choć ostatnio zdołałem już o nich zapomnieć ale niestety wróciły;

3) idiotyczne wytyczanie trasy - od pół roku używam Waze jeżdżąc z domu do pracy i z powrotem (oczywiście drogę znam ale chodzi o traffic i zdarzenia, i tak jeżdżę swoją trasą), a aplikacja, która niby się uczy, wyznacza mi trasę od czapy - zamiast prowadzić mnie do domu najkrótszą drogą, to każe mi meandrować po osiedlu - zamiast kazać mi jechać prosto, każe mi skręcać w lewo, w prawo i w prawo czyli zamiast jechać dłuższym bokiem prostokąta prosto do celu, mam pojechać krótszym, drugim dłuższym i znowu krótszym. Sensu w tym nie ma żadnego, bo wszystkie te drogi to spokojne uliczki osiedlowe, dojazd do posesji, skrzyżowania równorzędne, ruch zerowy. Oczywiście algorytm mam ustawiony na "najszybszą" ale w tym wypadku "najszybsza" to "najkrótsza" - zamiast przejechać 100 metrów mam przejechać 150 (25+100+25). Żadne inne czynniki - jak wspomniałem - typu ruch uliczny, znaki, trzęsienia ziemi nie powinny dawać algorytmowi żadnych przesłanek do takiego wyznaczania trasy...

Wybaczcie, jeśli namieszałem, jak trzeba coś wyjaśnić, to wyjaśnię :)
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Previous

Return to Poland