Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Błędy aplikacji Android

Post by
Witam,

- wersja aplikacji: 3.9.7.0 (chociaż problem występuje od ok. pół roku, więc pewnie przez kilka wersji);
- wersja systemu: 4.4.4

błędy:

1) ikonka w lewym dolnym rogu (ta która rozwija menu) oraz ta w prawym dolnym rogu (rozwija raporty) chowają się częściowo pod prostokątną ikoną z ETA;
zamiast
[_] [___] [_]
jest:
[ [___] ]

2) bezsensowna zmiana trybu dzień - noc zupełnie bez związku z zegarem, np. dzisiaj w trasie między godz. 12 a 13 zmienił się widok na nocny. W drodze powrotnej, po godz. 15.00 wystartował od razu w trybie nocnym, po to, by zmienić go na dzienny. Czasami przy tej operacji licznik prędkości wariuje - prędkość rośnie np do 200 km na godzinę ale nie skokowo, tylko po kolei - cyferki kręcą się wściekle jak na wodomierzu :) Żeby była jasność - moje auto nie rozwija takiej prędkości ani nie dysponuje takim przyspieszeniem :)

Dwa powyższe błędy zdarzały się od pół roku, tzn. tyle, ile używam Waze (a używam codziennie), choć ostatnio zdołałem już o nich zapomnieć ale niestety wróciły;

3) idiotyczne wytyczanie trasy - od pół roku używam Waze jeżdżąc z domu do pracy i z powrotem (oczywiście drogę znam ale chodzi o traffic i zdarzenia, i tak jeżdżę swoją trasą), a aplikacja, która niby się uczy, wyznacza mi trasę od czapy - zamiast prowadzić mnie do domu najkrótszą drogą, to każe mi meandrować po osiedlu - zamiast kazać mi jechać prosto, każe mi skręcać w lewo, w prawo i w prawo czyli zamiast jechać dłuższym bokiem prostokąta prosto do celu, mam pojechać krótszym, drugim dłuższym i znowu krótszym. Sensu w tym nie ma żadnego, bo wszystkie te drogi to spokojne uliczki osiedlowe, dojazd do posesji, skrzyżowania równorzędne, ruch zerowy. Oczywiście algorytm mam ustawiony na "najszybszą" ale w tym wypadku "najszybsza" to "najkrótsza" - zamiast przejechać 100 metrów mam przejechać 150 (25+100+25). Żadne inne czynniki - jak wspomniałem - typu ruch uliczny, znaki, trzęsienia ziemi nie powinny dawać algorytmowi żadnych przesłanek do takiego wyznaczania trasy...

Wybaczcie, jeśli namieszałem, jak trzeba coś wyjaśnić, to wyjaśnię :)

POSTER_ID:17115075

1

Send a message

Post by AdamF-WGM
Cześć,
od kilku dni (po której aktualizacji Waze) mam problem z aplikacją na Huawei P8. Mianowicie po wyznaczeniu trasy, na dole mamy pasek stanu, [godzina, ile km do celu i czas do celu]. Jeśli telefon trzymam pionowo to widze te informacje, jeśli zmienie go na poziomo to widzę tylko czas, czasami jak przełocze kilka razy to w poziomym pojawią się km i czas do celu, ale jakąś mikro czcionką. Na wcześniejszej wersji działało to poprawnie.
AdamF-WGM
Posts: 2
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AdamoSk
Zmiana trybów dzienny/nocny zależy od czujnika oświetlenia w telefonie, więc może to z nim jest problem?
To nakładanie się ikonek w ETA masz w jakim trybie - poziomym czy pionowym?
Ja w używam w poziomym i nie mam czegoś takiego.
AdamoSk
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by AdamoSk
Prawdopodobnie Waze ma problem z rozdzielczością wyświetlacza. Trzeba do nich napisać, czy Waze obsługuje rozdzielczość Twojego telefonu. U mnie nie ma takiego problemu.
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/14 ... 59db70.jpg[/img]

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
AdamoSk
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Send a message



Post by bucefau
Nie jesteś sam ;-)
bucefau
Posts: 21
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by CoolRalph73
Witam.
Ostatno jechałem kawałek dalej jak zwykle i w jedną stronę jak i w drugą, po około 1.5 godzinie, aplikacja pokazała komunikat o błędzie i musiała zostać zamknięta. Korzystam z telefonu Sony Xperia Z3 a stało się to po przejechaniu jakichs 150 km.
Też tak macie?
Pozdrawiam, Rafał.
CoolRalph73
Posts: 2
Send a message

Post by eitheerr
Cześć, mam problem z Waze, a dokładniej z nastrojami. Mam rangę dorosły Wazer, a gdy wchodzę w opcje nastroi to jest pokazane, że mam wazer bobas i musze przejechać 160 kilometrów a zrobiłem wiele wiele więcej. Kiedyś miałem iOS i nie było problemu, po zmianie telefonu mam taki problem.
eitheerr
Posts: 3
Send a message

Post by eitheerr
Używam od miesiąca i nic
eitheerr
Posts: 3
Send a message

Post by eitheerr
Tutaj na dowód screen:
eitheerr
Posts: 3
Send a message