Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by wroSlaw
Podobnie jak mareku188, mam wrażenie że Waze nie tyle uczy się tras, co punktów docelowych. Podpowiada cel podróży w pewnych godzinach. Trzeba sprawdzić w kilku konkretnych godzinach czy komunikaty się powtarzają. Pytanie do osób którym się komunikaty nie pojawiają. Czy jadąc do określonego punktu regularnie (praca, dom) włączacie prowadzenie przez nawigację, czy włączacie tylko Waze bez ustawiania celu podróży? U mnie Waze proponuje niejednokrotnie cel podróży o różnych porach dnia i nocy, ponieważ do bazy wracamy o różnych porach.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
mousepl wrote:Waze prowadzi do celu najszybsza preferowaną trasą i choćbyś kluczył 10 lat i tak Ci nie wyznaczy takiej trasy, ponieważ nie jest najszybsza.
Co to jest najszybsza preferowana? Załóżmy, że masz 2 równoległe drogi, jedna DK a druka DW. Jeśli czas dojazdu będzie taki sam obiema trasami to bedzie Cię ciągnął DK (tak przyjmijmy, bo to jest zależne od wielu czynników0.
Nie do końca podoba mi się przeliczanie najszybszych tras. Sprawdzałem już wielokrotnie jaka jest różnica pomiędzy najszybszą i najkrótszą. Bywało tak że czasowo wychodziło np 1-2 min szybciej ale prowadził autostradą gdzie było kilka albo kilkanaście km dalej. Przydałaby się trasa alternatywna w której ustalałoby się może procentowo jaka może różnica/stosunek czasu przejazdy trasy do km. Jeśli nie jest to możliwe to może przy sprawdzaniu trasy alternatywnej żeby pokazało jedną trasę najkrótszą bądź najszybszą.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
Lukasz wrote:Ale sprawdzając w waze alternatywne trasy jest przecież napisane ile czasu i ile km wynosi dana trasa. Więc jak to się mówi "na chłopski rozum" można samemu ocenić, co dla nas będzie najlepsze/najkorzystniejsze.
Tylko żeby porównać najszybsze z najkrótszą to chłopski rozum nie wystarcza. Sprawdzając najszybsze "trasy" nie uwzględniają one trasy najkrótszej która może się różnić znacznie czasowo i odległościowo. Nie ma porównania pomiędzy najkrótszą i najszybszą. Trzeba zmieniać w ustawieniach na drogę najkrótszą. Nie jest to bez znaczenia jeśli wg Waze mam dojechać 5 min wcześniej ale nadrobić 10km.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
Lukasz wrote:Ale sprawdzając w waze alternatywne trasy jest przecież napisane ile czasu i ile km wynosi dana trasa. Więc jak to się mówi "na chłopski rozum" można samemu ocenić, co dla nas będzie najlepsze/najkorzystniejsze.
Wrócę jeszcze do tematu. Porównaj czasy dojazdu i odległości.
http://images78.fotosik.pl/168/2051a18f355cabd5med.png
Trasy najszybsze

Po zmianie ustawień na najkrótsze co nie jest zbyt proste, szczególnie podczas jazdy.
http://images75.fotosik.pl/169/3332404200fae56c.png

Myślę że chłopski rozum tak tego nie przeliczy.
Może to będzie bardziej czytelne

Najszybsze
trasa 1 - 3h56min 272km
trasa 2 - 4h1min 281km
trasa 3 - 4h39min 349km

Najkrótsze
trasa 1 - 3h55min 257km różnica 1min na korzyść krótszej i 15km mniej
trasa 2 - 4h10min 258km 9 min dłużej 23 km dalej ( porównując do trasy nr 2)
trasa 3 - 4h25min 298km 14 min krócej 51km bliżej ( porównując do trasy nr 3)

http://images78.fotosik.pl/168/12c263b89f1dca49med.png

http://images75.fotosik.pl/169/a99313bc6887ccfe.png
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
nanakara wrote:A ma ktoś coś takiego, zamiast aktualizacji cen paliw pojawia się pogawędka
Zdarza się ale ponowne uruchomienie aplikacji wystarcza.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
http://www.fotosik.pl/zdjecie/6bf3fbe06c5e21b8
Czy zauważyliście że nawigacje nie prowadzi do celu tylko w pobliże? W powyższym przypadku nie można skręcić w lewo (zakaz) i wjazd na parking jest niemożliwy. Cel ustawiony jest na "Parking Aquarius Business House" Jest tam droga wewnętrzna.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c5ff97158d28722c

w tym przypadku jest to nr bramy i ulica (nr jest prawdopodobnie z google bo w waze nie ma tej numeracji) - odcinek przy budynku/numerze nie posiada nazwy.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
Ok . Już fotki powinny działać ale tylko po linku. Nie mogę wstawić zdjęć na forum bo nie działają.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
mousepl wrote:Tak działa routing i to nie jest błąd aplikacji Android, tylko samego serwera routingu.
OK zgadza się. Może w złym temacie napisałem ale routing tak nie powinien tak działać.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
Witajcie.
Ja mam problem z typem paliwa. Ciągle ustawiam jako domyślne ON i bardzo często mam zmienione na PB95. Czy ten błąd pojawia się jeszcze u kogoś czy tylko u mnie. Zaznaczam że błąd występuje od dawna na różnych telefonach i starszych wersjach Waze ale zaczęło mnie to męczyć ciągłe wprowadzanie ON.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by yasiu_brzeg
Witajcie,
Czy Wam również wywaliło połączenie z Facebookiem? Sprawdzałem na dwóch urządzeniach i nie da się zalogować za pomocą FB.

Potwierdzam problem ze stabilnością połączenia GPS i GSM. Korzystam z Waze na stacji XTRONS Octa Core i na długich trasach około 500-600 km potrafi zgubić sygnał GSM lub GPS tak, że należy uruchomić aplikację ponownie.

Na plus działa za to integracja zw Spotify [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
yasiu_brzeg
Posts: 10
Been thanked: 5 times
Send a message