Post Reply

Błędy aplikacji Android

Post by ip0s
Witam,

- wersja aplikacji: 3.9.7.0 (chociaż problem występuje od ok. pół roku, więc pewnie przez kilka wersji);
- wersja systemu: 4.4.4

błędy:

1) ikonka w lewym dolnym rogu (ta która rozwija menu) oraz ta w prawym dolnym rogu (rozwija raporty) chowają się częściowo pod prostokątną ikoną z ETA;
zamiast
[_] [___] [_]
jest:
[ [___] ]

2) bezsensowna zmiana trybu dzień - noc zupełnie bez związku z zegarem, np. dzisiaj w trasie między godz. 12 a 13 zmienił się widok na nocny. W drodze powrotnej, po godz. 15.00 wystartował od razu w trybie nocnym, po to, by zmienić go na dzienny. Czasami przy tej operacji licznik prędkości wariuje - prędkość rośnie np do 200 km na godzinę ale nie skokowo, tylko po kolei - cyferki kręcą się wściekle jak na wodomierzu :) Żeby była jasność - moje auto nie rozwija takiej prędkości ani nie dysponuje takim przyspieszeniem :)

Dwa powyższe błędy zdarzały się od pół roku, tzn. tyle, ile używam Waze (a używam codziennie), choć ostatnio zdołałem już o nich zapomnieć ale niestety wróciły;

3) idiotyczne wytyczanie trasy - od pół roku używam Waze jeżdżąc z domu do pracy i z powrotem (oczywiście drogę znam ale chodzi o traffic i zdarzenia, i tak jeżdżę swoją trasą), a aplikacja, która niby się uczy, wyznacza mi trasę od czapy - zamiast prowadzić mnie do domu najkrótszą drogą, to każe mi meandrować po osiedlu - zamiast kazać mi jechać prosto, każe mi skręcać w lewo, w prawo i w prawo czyli zamiast jechać dłuższym bokiem prostokąta prosto do celu, mam pojechać krótszym, drugim dłuższym i znowu krótszym. Sensu w tym nie ma żadnego, bo wszystkie te drogi to spokojne uliczki osiedlowe, dojazd do posesji, skrzyżowania równorzędne, ruch zerowy. Oczywiście algorytm mam ustawiony na "najszybszą" ale w tym wypadku "najszybsza" to "najkrótsza" - zamiast przejechać 100 metrów mam przejechać 150 (25+100+25). Żadne inne czynniki - jak wspomniałem - typu ruch uliczny, znaki, trzęsienia ziemi nie powinny dawać algorytmowi żadnych przesłanek do takiego wyznaczania trasy...

Wybaczcie, jeśli namieszałem, jak trzeba coś wyjaśnić, to wyjaśnię :)
ip0s
Posts: 44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17115075

1

Send a message
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja

Post by FordKaST
Galaxy A5 od jakiegoś czasu bardzo często przestaje pokazywać prędkość i traci GPS. Zatrzymuje się na jakiś czas po czym wraca do normy. Na znaku widoczne dwie poziome kreski
Nadal bardzo często gubi GPS
FordKaST
Posts: 49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Last edited by FordKaST on Tue Sep 19, 2017 10:37 am, edited 1 time in total.

Post by GLadi83
U mnie z kolei występują takie błędy:

1. zgłaszam korek i zaraz wysłaniu zgłoszenia otrzymuję komunikat dźwiękowy, że przede mną jest korek - aplikacja ostrzega przed korkiem, który sam zgłosiłem (zdarza się często)

2. po wysłaniu ETA do jednej osoby (via SMS, Messanger, itp.) nie mogę wysłać ponownie do innej osoby - chcąc wysłać ETA do drugiej osoby pojawia się inny ekran gdzie mogę wybrać tylko znajomych z Waze, a nie mam możliwości wyboru sposobu wysłania (via SMS, Messanger, itp.) (zdarza się zawsze więc podejrzewam, że tak ma być - jak dla mnie dziwnie)

3. wskaźnik pojazdu (u mnie domyślnie strzałka) porusza się płynnie po mapie, ale czasami przesuwa się skokowo (GPS nie działa u mnie idealnie, ale może u kogoś też to występuje)

4. treść wiadomości ETA brzmi "Jestem w drodze do Dom", a czasami "Jestem w drodze do Home"

5. w menu zgłoszeń nie pojawia się ikona 'Ceny paliw' nieważne czy stacja paliw jest w pobliżu czy nie (od dłuższego czasu nie zauważyłem tego problemu więc być może naprawione)

6. czasami mam wrażenie, że Waze nie rozpoznaje mojego zalogowania do aplikacji i wyznacza trasy nieintuicyjne, a na pewno niewyuczone; poza tym dość często Waze sam z siebie przełącza się z trybu 'Tylko ostrzeżenia' na 'Dźwięki włączone'

Przy okazji: czy można gdzieś wyłączyć dźwięk przeliczania trasy? Nawet jeżeli mam wyciszony telefon (w Androidzie czyli ponad aplikację Waze) to ten dźwięk jest odtwarzany.

LG G E975 Android
GLadi83
Country Manager
Country Manager
Posts: 280
Has thanked: 197 times
Been thanked: 33 times
Send a message

Post by GLadi83
mousepl wrote:1. Waze pyta "Czy jesteś w korku?" niezależnie od tego, czy zgłosiłeś korek, czy nie. Jak wykrywa, że poruszasz się z małą prędkością lub stoisz na światłach dłużej niż zwykle taki monit wyskakuje.
Chodzi o coś innego. Zaraz po wysłaniu mojego zgłoszenia o korku lektor informuje "Przed Tobą korek" (o ile dobrze cytuję z pamięci) i pojawia się pasek z lewej strony ekranu z czasem stania w korku. Fajnie, że ostrzega, ale może powinien kolejnych kierowców, a nie samego ostrzegającego?
mousepl wrote:3. Nie odnotowałem takiego problemu na żadnym urzadzeniu. Może to problem z wydajnością sprzętu?
4 rdzenie po 1,5GHz, 2GB RAMu, a Waze to jedyna uruchomiona aplikacja. Nie jest to nic poważnego, tak jak wspomniałem może to być wina GPS, ale jeżeli problem występuje u innych użytkowników to warto się nim zainteresować.
mousepl wrote:5. Jeśli nie pojawia się ikona "Ceny paliw" to pewnie pojawia się ikona "Buduj drogę". Jeśli tak, to pewnie mieszkasz gdzies niedaleko granicy i łapie ci na starcie konfiguracje sąsiedniego kraju, gdzie stacje są wyłączone.
Chyba jest tak jak piszesz czyli pojawia się ikona 'Buduj drogę', ale... jeżdżę tylko po Krakowie.
mousepl wrote:Co do dźwięku przeliczania to niestety się nie da.
Damn it.
GLadi83
Country Manager
Country Manager
Posts: 280
Has thanked: 197 times
Been thanked: 33 times
Send a message

Post by GLadi83
Fotki nie działają.

Tak, zauważyłem to podczas ŚDM. Waze prowadził jak najbliżej miejsca docelowego, ale tuż przed zakazem ruchu (Zamkniętym segmentem). Do niektórych miejsc nie wyznaczał trasy w ogóle (być może cel był za głęboko w zablokowanej strefie?).
GLadi83
Country Manager
Country Manager
Posts: 280
Has thanked: 197 times
Been thanked: 33 times
Send a message
Last edited by GLadi83 on Fri Aug 12, 2016 3:30 pm, edited 1 time in total.

Post by GLadi83
Również u mnie co jakiś czas muszę ręcznie zmieniać na ON, przez jakiś czas był z tym spokój, ale ostatnio problem wrócił.
GLadi83
Country Manager
Country Manager
Posts: 280
Has thanked: 197 times
Been thanked: 33 times
Send a message

Post by H3116oy
U mnie od paru dni po wybraniu "Dom" wyskakuje ten panel ze zdjęciem "prawie na miejscu"... muszę anulować wybór i dopiero przy ponownym wybraniu domu prowadzi. Moto 2 Gen, Android 6.0.
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by ip0s
1) Włala:
waze.jpg
(45.88 KiB) Downloaded 1298 times
Te ikonki można wyciągnąć zza środkowego panelu, po prostu przesuwając je tam, gdzie powinny być. Jednak prowadząc samochód wolę nie dłubać w telefonie...
Praktycznie nie używam telefonu w poziomie, autoobracanie mam zablokowane.

2) Bardzo możliwe, mój Samsung ogólnie nie radzi sobie z GPS...

3) Podeślę na priv, jeśli pozwolisz.

Edyta:

Rzadko bo rzadko ale czasami Waze startuje tak:
waze_black.png
(10.92 KiB) Downloaded 1287 times
Przymula wtedy telefon tak, że ciężko w ogóle zabić aplikację. Ponowne uruchomienie jest ok.
ip0s
Posts: 44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja

Post by ip0s
AdamoSk wrote:Zmiana trybów dzienny/nocny zależy od czujnika oświetlenia w telefonie, więc może to z nim jest problem?
.Mój telefon nie na czujnika oświetlenia :)
ip0s
Posts: 44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja

Post by ip0s
mousepl wrote:Jakie masz urządzenie?
Szajsung Xcover3 ze sklepu, z czystym softem, bez roota, nietykany.
ip0s
Posts: 44
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja