Błędy aplikacji Android

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Błędy aplikacji Android

Postby mousepl » Wed Dec 16, 2015 6:20 pm

Waze prowadzi do celu najszybsza preferowaną trasą i choćbyś kluczył 10 lat i tak Ci nie wyznaczy takiej trasy, ponieważ nie jest najszybsza.
Co to jest najszybsza preferowana? Załóżmy, że masz 2 równoległe drogi, jedna DK a druka DW. Jeśli czas dojazdu będzie taki sam obiema trasami to bedzie Cię ciągnął DK (tak przyjmijmy, bo to jest zależne od wielu czynników). Jeśli twoja preferowana trasa to DW to po paru/parunastu przejazdach powinien zapamiętać preferowaną trasę. Na tym to polega, jednak od wielu miesięcy tak nie jest - wyznaczana jest trasa najszybsza.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 856 times

Postby ip0s » Wed Dec 16, 2015 5:59 pm

Potwierdzam - u mnie włączenie Waze o określonej porze wiąże się z propozycją jazdy do pracy (rano) i do domu (popołudnie).

Tras natomiast nie uczy się wcale - Waze prowadzi bezpośrednio do celu, podczas gdy ja kluczę zbierając/rozwożąc współpasażerów.

Już pół roku jeżdżę z Waze tą samą trasą od poniedziałku do piątku a on nic nie kuma.

Dobrze, że po zignorowaniu wskazówek przelicza na nowo trasę a nie tłucze "zawróć" przez 5 minut...
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby Lukasz » Wed Dec 16, 2015 9:29 am

Moja codzienna trasa wygląda tak:
Dom - Żłobek - Praca - Szkoła - Żłobek - Dom
Waze natomiast proponuję od razu jechać do pracy, po pracy do szkoły (tutaj dobrze typuje cel podróży), a kolejny cel raz się wyświetla a raz nie. Taką trasę pokonuje codziennie, więc powinien się już jej chyba nauczyć [WINKING FACE].
Na koniec dodam jeszcze, że waze obecnie wyznacza trasy takie którymi jeżdżę (skróty, itp.), więc czegoś się nauczył [WINKING FACE].
Lukasz
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Postby wroSlaw » Wed Dec 16, 2015 8:20 am

Podobnie jak mareku188, mam wrażenie że Waze nie tyle uczy się tras, co punktów docelowych. Podpowiada cel podróży w pewnych godzinach. Trzeba sprawdzić w kilku konkretnych godzinach czy komunikaty się powtarzają. Pytanie do osób którym się komunikaty nie pojawiają. Czy jadąc do określonego punktu regularnie (praca, dom) włączacie prowadzenie przez nawigację, czy włączacie tylko Waze bez ustawiania celu podróży? U mnie Waze proponuje niejednokrotnie cel podróży o różnych porach dnia i nocy, ponieważ do bazy wracamy o różnych porach.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 51 times

Postby mareku188 » Wed Dec 16, 2015 7:23 am

Jeżeli chodzi o uczenie się tras to Waze jeszcze sporo musi się nauczyć. Codziennie odpalam Waze około 15-20 razy (robię sporo tras krótkich) i dostrzegam u siebie prawidłowości pewne.
1. Waze podpowiada prawdopodobny cel podróży oparty na godzinach jazdy (rano zawsze do pracy, około 15-16 do domu). Poza tym wieczorami około 19-20 prowadzi mnie do teściów ;-) (250 km od mojego domu) a około 10 podpowiada mi jedno miejsce w okolicach Nadmy (koło Kobyłki).
2. Waze chyba podpowiada te punkty docelowe które zostały dodane do ulubionych (oprócz dom i praca które są z urzędu brane). W moim wypadku dom teściów wrzuciłem w ulubione oraz punkt koło Nadmy. Innych celów nie proponuje Waze chociaż codziennie udaję się w te miejsca (główna siedziba firmy np. w Wawie).
3. Waze trudno nauczyć swoich tras (nie uczy się, że np. wieczorem jest korek na moście więc warto go objeżdżać tak jak ja to robię). Przez 2 miesiące jeszcze się nie nauczył które trasy są szybsze;-)
Tak więc moim zdaniem Waze prowadzi do ulubionych miejsc i będzie to robił w okolicach godzin w których zostały one dodane pierwszy raz (u mnie się to sprawdza).
mareku188
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 243 times
Been thanked: 66 times

Postby Zniwek » Tue Dec 15, 2015 7:27 pm

GLadi83 wrote:
mousepl wrote:Co do dźwięku przeliczania to niestety się nie da.

Damn it.

W katalogu waze > sound jest plik o nazwie TickerPoints.bin. Po usunięciu pewnie pobierze się od nowa ale jeśli podstawić za niego jakiś wyciszony dźwięk, to może zadziała :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby ValGavv » Tue Dec 15, 2015 4:03 pm

Dorzucę coś od siebie co przyuważyłem po ostatniej aktualizacji a co niewystępowało wcześniej. Gdy mam włączoną nawigację to bywa, że znika mi w pewnym momencie wyznaczanie trasy, tzn jadę sobie a tu nagle trasa się jakby kończyła - nieważne czy jestem w środku miasta czy gdzieś poza nim. Wystąpiło to już kilkakrotnie i w pierwszym momencie myślałem, że może zasięg sieci tracę czy cokolwiek innego ale wszystko było ok. Jednakże wystarczy wyłączyć i włączyć Waze aby wszystko wróciło do normy. Tyle, że to czasami trochę upierdliwe jest gdy korzystam z apki w dużym mieście i muszę nagle zrestartować programik aby działał. Apka działa na LG L9
ValGavv

Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Postby mousepl » Tue Dec 15, 2015 3:22 pm

Chodzi o coś innego. Zaraz po wysłaniu mojego zgłoszenia o korku lektor informuje "Przed Tobą korek" (o ile dobrze cytuję z pamięci) i pojawia się pasek z lewej strony ekranu z czasem stania w korku. Fajnie, że ostrzega, ale może powinien kolejnych kierowców, a nie samego ostrzegającego?

Pasek to tylko ilustracja w którym miejscu w korku jesteś i ile czasu będziesz stał. Wyświetla się on zawsze i każdemu, jeśli korek jest dłuższy, niż 7 minut.

tak jak wspomniałem może to być wina GPS, ale jeżeli problem występuje u innych użytkowników to warto się nim zainteresować.

Może tak być. Nie wiem, jakie masz urządzenie ale wiemy, że jest problem z wydajnością w urządzeniach Lenovo - mapa skacze, jakby GPS był odświeżany raz lub dwa razy na sekundę.

Chyba jest tak jak piszesz czyli pojawia się ikona 'Buduj drogę', ale... jeżdżę tylko po Krakowie.

Ja jeżdżę w Bielsku-Białej i łapałem funkcjonalność stacji benzynowych ze Słowacji. Może odbiornik GPS startuje z dziwnym położeniem i Waze myśli, ze jesteś w innym kraju :D Poczekajmy do kolejnej wersji Waze.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby GLadi83 » Tue Dec 15, 2015 3:05 pm

mousepl wrote:1. Waze pyta "Czy jesteś w korku?" niezależnie od tego, czy zgłosiłeś korek, czy nie. Jak wykrywa, że poruszasz się z małą prędkością lub stoisz na światłach dłużej niż zwykle taki monit wyskakuje.

Chodzi o coś innego. Zaraz po wysłaniu mojego zgłoszenia o korku lektor informuje "Przed Tobą korek" (o ile dobrze cytuję z pamięci) i pojawia się pasek z lewej strony ekranu z czasem stania w korku. Fajnie, że ostrzega, ale może powinien kolejnych kierowców, a nie samego ostrzegającego?

mousepl wrote:3. Nie odnotowałem takiego problemu na żadnym urzadzeniu. Może to problem z wydajnością sprzętu?

4 rdzenie po 1,5GHz, 2GB RAMu, a Waze to jedyna uruchomiona aplikacja. Nie jest to nic poważnego, tak jak wspomniałem może to być wina GPS, ale jeżeli problem występuje u innych użytkowników to warto się nim zainteresować.

mousepl wrote:5. Jeśli nie pojawia się ikona "Ceny paliw" to pewnie pojawia się ikona "Buduj drogę". Jeśli tak, to pewnie mieszkasz gdzies niedaleko granicy i łapie ci na starcie konfiguracje sąsiedniego kraju, gdzie stacje są wyłączone.

Chyba jest tak jak piszesz czyli pojawia się ikona 'Buduj drogę', ale... jeżdżę tylko po Krakowie.

mousepl wrote:Co do dźwięku przeliczania to niestety się nie da.

Damn it.
GLadi83
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Postby mousepl » Tue Dec 15, 2015 1:46 pm

1. Waze pyta "Czy jesteś w korku?" niezależnie od tego, czy zgłosiłeś korek, czy nie. Jak wykrywa, że poruszasz się z małą prędkością lub stoisz na światłach dłużej niż zwykle taki monit wyskakuje.
2. Jest to znany problem - bedzie naprawiony w kolejnej wersji.
3. Nie odnotowałem takiego problemu na żadnym urzadzeniu. Może to problem z wydajnością sprzętu?
4. Też tak czasem mam, a raczej miałem. Niestety nie moge tego odtworzyć.
5. Jeśli nie pojawia się ikona "Ceny paliw" to pewnie pojawia się ikona "Buduj drogę". Jeśli tak, to pewnie mieszkasz gdzies niedaleko granicy i łapie ci na starcie konfiguracje sąsiedniego kraju, gdzie stacje są wyłączone.
6. Logowanie tutaj nie ma nic do rzeczy. Z tym uczeniem się tras zauwazyliśmy problem kilka wersji temu, gdy aplikacja zaczęła pytać o "Czy jesteś w drodze do Dom" i "Czy jesteś w drodxe do Praca?". Dawniej Waze pytał o inne najczęstsze cele, ale coś się stało i nie działa. Support nie wie niestety dlaczego.

Co do dźwięku przeliczania to niestety się nie da.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Poland