Błędy aplikacji Android

Image

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Błędy aplikacji Android

Postby ip0s » Mon Dec 14, 2015 4:57 pm

Koledzy,

problem z ikonkami polega na tym, że raz jest dobrze, a raz źle. To nie jest tak, że 10/10 uruchomień aplikacji mam te ikonki schowane - po prostu czasami się chowają, czasami nie. Może się mylę ale przy problemie z rozdzielczością po prostu za każdym razem by się chowały? :roll:

Niestety nie udało mi się uchwycić okoliczności, w jakich to się dzieje. Może ma związek ze zbliżeniem trasy w czasie dojeżdżania do skrzyżowania? Aplikacja robi zbliżenie do mapy, a następnie oddala widok. Może wtedy? Spróbuję uchwycić jakieś prawidłowości.
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby ip0s » Mon Dec 14, 2015 12:05 pm

mousepl wrote:Jakie masz urządzenie?

Szajsung Xcover3 ze sklepu, z czystym softem, bez roota, nietykany.
ip0s

Postby ip0s » Mon Dec 14, 2015 4:32 am

AdamoSk wrote:Zmiana trybów dzienny/nocny zależy od czujnika oświetlenia w telefonie, więc może to z nim jest problem?

.Mój telefon nie na czujnika oświetlenia :)
ip0s

Postby ip0s » Sun Dec 13, 2015 9:13 pm

1) Włala:
waze.jpg
waze.jpg (45.88 KiB) Viewed 1113 times

Te ikonki można wyciągnąć zza środkowego panelu, po prostu przesuwając je tam, gdzie powinny być. Jednak prowadząc samochód wolę nie dłubać w telefonie...
Praktycznie nie używam telefonu w poziomie, autoobracanie mam zablokowane.

2) Bardzo możliwe, mój Samsung ogólnie nie radzi sobie z GPS...

3) Podeślę na priv, jeśli pozwolisz.

Edyta:

Rzadko bo rzadko ale czasami Waze startuje tak:
waze_black.png
waze_black.png (10.92 KiB) Viewed 1106 times

Przymula wtedy telefon tak, że ciężko w ogóle zabić aplikację. Ponowne uruchomienie jest ok.
ip0s

Błędy aplikacji Android

Postby ip0s » Sun Dec 13, 2015 7:47 pm

Witam,

- wersja aplikacji: 3.9.7.0 (chociaż problem występuje od ok. pół roku, więc pewnie przez kilka wersji);
- wersja systemu: 4.4.4

błędy:

1) ikonka w lewym dolnym rogu (ta która rozwija menu) oraz ta w prawym dolnym rogu (rozwija raporty) chowają się częściowo pod prostokątną ikoną z ETA;
zamiast
[_] [___] [_]
jest:
[ [___] ]

2) bezsensowna zmiana trybu dzień - noc zupełnie bez związku z zegarem, np. dzisiaj w trasie między godz. 12 a 13 zmienił się widok na nocny. W drodze powrotnej, po godz. 15.00 wystartował od razu w trybie nocnym, po to, by zmienić go na dzienny. Czasami przy tej operacji licznik prędkości wariuje - prędkość rośnie np do 200 km na godzinę ale nie skokowo, tylko po kolei - cyferki kręcą się wściekle jak na wodomierzu :) Żeby była jasność - moje auto nie rozwija takiej prędkości ani nie dysponuje takim przyspieszeniem :)

Dwa powyższe błędy zdarzały się od pół roku, tzn. tyle, ile używam Waze (a używam codziennie), choć ostatnio zdołałem już o nich zapomnieć ale niestety wróciły;

3) idiotyczne wytyczanie trasy - od pół roku używam Waze jeżdżąc z domu do pracy i z powrotem (oczywiście drogę znam ale chodzi o traffic i zdarzenia, i tak jeżdżę swoją trasą), a aplikacja, która niby się uczy, wyznacza mi trasę od czapy - zamiast prowadzić mnie do domu najkrótszą drogą, to każe mi meandrować po osiedlu - zamiast kazać mi jechać prosto, każe mi skręcać w lewo, w prawo i w prawo czyli zamiast jechać dłuższym bokiem prostokąta prosto do celu, mam pojechać krótszym, drugim dłuższym i znowu krótszym. Sensu w tym nie ma żadnego, bo wszystkie te drogi to spokojne uliczki osiedlowe, dojazd do posesji, skrzyżowania równorzędne, ruch zerowy. Oczywiście algorytm mam ustawiony na "najszybszą" ale w tym wypadku "najszybsza" to "najkrótsza" - zamiast przejechać 100 metrów mam przejechać 150 (25+100+25). Żadne inne czynniki - jak wspomniałem - typu ruch uliczny, znaki, trzęsienia ziemi nie powinny dawać algorytmowi żadnych przesłanek do takiego wyznaczania trasy...

Wybaczcie, jeśli namieszałem, jak trzeba coś wyjaśnić, to wyjaśnię :)
ip0s

Postby H3116oy » Tue Mar 07, 2017 4:09 pm

U mnie od paru dni po wybraniu "Dom" wyskakuje ten panel ze zdjęciem "prawie na miejscu"... muszę anulować wybór i dopiero przy ponownym wybraniu domu prowadzi. Moto 2 Gen, Android 6.0.
Image
H3116oy

Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Postby GLadi83 » Sat Sep 02, 2017 7:26 pm

Również u mnie co jakiś czas muszę ręcznie zmieniać na ON, przez jakiś czas był z tym spokój, ale ostatnio problem wrócił.
ImageImage
GLadi83
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 114 times
Been thanked: 20 times

Postby GLadi83 » Fri Aug 12, 2016 12:40 pm

Fotki nie działają.

Tak, zauważyłem to podczas ŚDM. Waze prowadził jak najbliżej miejsca docelowego, ale tuż przed zakazem ruchu (Zamkniętym segmentem). Do niektórych miejsc nie wyznaczał trasy w ogóle (być może cel był za głęboko w zablokowanej strefie?).
Last edited by GLadi83 on Fri Aug 12, 2016 3:30 pm, edited 1 time in total.
ImageImage
GLadi83
Area Manager
Area Manager

Postby GLadi83 » Tue Dec 15, 2015 3:05 pm

mousepl wrote:1. Waze pyta "Czy jesteś w korku?" niezależnie od tego, czy zgłosiłeś korek, czy nie. Jak wykrywa, że poruszasz się z małą prędkością lub stoisz na światłach dłużej niż zwykle taki monit wyskakuje.

Chodzi o coś innego. Zaraz po wysłaniu mojego zgłoszenia o korku lektor informuje "Przed Tobą korek" (o ile dobrze cytuję z pamięci) i pojawia się pasek z lewej strony ekranu z czasem stania w korku. Fajnie, że ostrzega, ale może powinien kolejnych kierowców, a nie samego ostrzegającego?

mousepl wrote:3. Nie odnotowałem takiego problemu na żadnym urzadzeniu. Może to problem z wydajnością sprzętu?

4 rdzenie po 1,5GHz, 2GB RAMu, a Waze to jedyna uruchomiona aplikacja. Nie jest to nic poważnego, tak jak wspomniałem może to być wina GPS, ale jeżeli problem występuje u innych użytkowników to warto się nim zainteresować.

mousepl wrote:5. Jeśli nie pojawia się ikona "Ceny paliw" to pewnie pojawia się ikona "Buduj drogę". Jeśli tak, to pewnie mieszkasz gdzies niedaleko granicy i łapie ci na starcie konfiguracje sąsiedniego kraju, gdzie stacje są wyłączone.

Chyba jest tak jak piszesz czyli pojawia się ikona 'Buduj drogę', ale... jeżdżę tylko po Krakowie.

mousepl wrote:Co do dźwięku przeliczania to niestety się nie da.

Damn it.
ImageImage
GLadi83
Area Manager
Area Manager

Postby GLadi83 » Tue Dec 15, 2015 8:53 am

U mnie z kolei występują takie błędy:

1. zgłaszam korek i zaraz wysłaniu zgłoszenia otrzymuję komunikat dźwiękowy, że przede mną jest korek - aplikacja ostrzega przed korkiem, który sam zgłosiłem (zdarza się często)

2. po wysłaniu ETA do jednej osoby (via SMS, Messanger, itp.) nie mogę wysłać ponownie do innej osoby - chcąc wysłać ETA do drugiej osoby pojawia się inny ekran gdzie mogę wybrać tylko znajomych z Waze, a nie mam możliwości wyboru sposobu wysłania (via SMS, Messanger, itp.) (zdarza się zawsze więc podejrzewam, że tak ma być - jak dla mnie dziwnie)

3. wskaźnik pojazdu (u mnie domyślnie strzałka) porusza się płynnie po mapie, ale czasami przesuwa się skokowo (GPS nie działa u mnie idealnie, ale może u kogoś też to występuje)

4. treść wiadomości ETA brzmi "Jestem w drodze do Dom", a czasami "Jestem w drodze do Home"

5. w menu zgłoszeń nie pojawia się ikona 'Ceny paliw' nieważne czy stacja paliw jest w pobliżu czy nie (od dłuższego czasu nie zauważyłem tego problemu więc być może naprawione)

6. czasami mam wrażenie, że Waze nie rozpoznaje mojego zalogowania do aplikacji i wyznacza trasy nieintuicyjne, a na pewno niewyuczone; poza tym dość często Waze sam z siebie przełącza się z trybu 'Tylko ostrzeżenia' na 'Dźwięki włączone'

Przy okazji: czy można gdzieś wyłączyć dźwięk przeliczania trasy? Nawet jeżeli mam wyciszony telefon (w Androidzie czyli ponad aplikację Waze) to ten dźwięk jest odtwarzany.

LG G E975 Android
ImageImage
GLadi83
Area Manager
Area Manager

PreviousNext

Return to Poland