Google street view

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Google street view

Postby kikus-pl » Sun Mar 25, 2012 6:23 pm

Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek był w stanie udowodnić, że znak widziało się w street view a nie w rzeczywistości. Zresztą ja tam się takimi rzeczami jak wydumane prawa licencyjne przejmować nie zamierzam.
kikus-pl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby kikus-pl » Wed Mar 28, 2012 11:54 pm

Oczywiście, chwalenie się tym nie jest ani rozsądne ani uzasadnione. Chodzi mi tylko żeby się kierować swoim rozumem i niekoniecznie się z tym obnosić jeżeli prawo licencyjne rozumowi uwłacza.
kikus-pl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Google street view

Postby Krzysztof1964 » Thu Mar 22, 2012 9:09 am

Od dzisiaj dla wielu miejscowości w Polsce jest dostępne Google Street View (wcześniej było dostępne dla Piotrkowskiej w Łodzi). Myślę, że Google Street View może być pomocne w budowaniu dróg w Waze. Może na przykład służyć do sprawdzenia czy na edytowanym skrzyżowaniu występują zakazy skrętu bo wszytkie znaki drogowe widać doskonale.. Myślę też, że takie wykorzystanie Google Street View nie jest niezgodne z licencją Google choć tutaj nie mam stuprocentowej pewności.
Image
Country Manager Poland
Krzysztof1964

Has thanked: 35 times
Been thanked: 29 times

Postby Krzysztof1964 » Mon Mar 26, 2012 3:52 pm

kikus-pl wrote:Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek był w stanie udowodnić, że znak widziało się w street view a nie w rzeczywistości.

Nikt nie będzie w stanie tego udowodnić co wciąż nie znaczy, że to nie łamie licencji Google. Chodzi o to czy używać Google Street View ale się tym nie chwalić czy też można otwarcie przyznawać, że się używało bo to legalne. Dotyczy to również aeriali od Google Maps choć tu wiadomo, że nie wolno ich podkładać przy edycji mapy a niektórzy się tym chwalą, że je używają co grozi skasowaniem danych przez Waze jak to zrobili z mapami Chile.
Image
Country Manager Poland
Krzysztof1964

Has thanked: 35 times
Been thanked: 29 times

Return to Poland