Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Google street view

Post by Krzysztof1964
Od dzisiaj dla wielu miejscowości w Polsce jest dostępne Google Street View (wcześniej było dostępne dla Piotrkowskiej w Łodzi). Myślę, że Google Street View może być pomocne w budowaniu dróg w Waze. Może na przykład służyć do sprawdzenia czy na edytowanym skrzyżowaniu występują zakazy skrętu bo wszytkie znaki drogowe widać doskonale.. Myślę też, że takie wykorzystanie Google Street View nie jest niezgodne z licencją Google choć tutaj nie mam stuprocentowej pewności.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times

POSTER_ID:2381901

1

Send a message

Post by kikus-pl
Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek był w stanie udowodnić, że znak widziało się w street view a nie w rzeczywistości. Zresztą ja tam się takimi rzeczami jak wydumane prawa licencyjne przejmować nie zamierzam.
kikus-pl
Posts: 5
Send a message

Post by kikus-pl
Oczywiście, chwalenie się tym nie jest ani rozsądne ani uzasadnione. Chodzi mi tylko żeby się kierować swoim rozumem i niekoniecznie się z tym obnosić jeżeli prawo licencyjne rozumowi uwłacza.
kikus-pl
Posts: 5
Send a message

Post by Krzysztof1964
kikus-pl wrote:Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek był w stanie udowodnić, że znak widziało się w street view a nie w rzeczywistości.
Nikt nie będzie w stanie tego udowodnić co wciąż nie znaczy, że to nie łamie licencji Google. Chodzi o to czy używać Google Street View ale się tym nie chwalić czy też można otwarcie przyznawać, że się używało bo to legalne. Dotyczy to również aeriali od Google Maps choć tu wiadomo, że nie wolno ich podkładać przy edycji mapy a niektórzy się tym chwalą, że je używają co grozi skasowaniem danych przez Waze jak to zrobili z mapami Chile.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message