Post Reply

DK86 Katowice - Tychy

Post by mousepl
Witam,
Czy zauważyliście, że na drodze DK 86 od zjazdu na Tychy Człuchów do węzła DK86-S1(Tychy) auto zapieprza na wstecznym w kliencie? Mapa się obraca i auto zasuwa tak jakby przeskoczyło na drugie pasmo. Sprawdzałem drogę w edytorze, jest przejezdna, jednak nie próbowałem nią nawigować. Jedno jest pewne, serwer podczas obliczania trasy prowadzi przez Tychy zamiast tą drogą...
Bez permlink - mam wolne łącze i edytor mi się nie ładuje...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times

POSTER_ID:1032341

1

Send a message

Post by deadeyye
Może masz starą wersje mapy? Waze ściąga nową wersje gdy nawigujesz po danej drodze, albo gdy wybierzesz aktualizacje w ustawieniach. Jeśli tylko jechałeś, to mógł używać starej wersji w której może był jakiś błąd. Ostatnio tak miałem na DK79 - jakiś palant zablokował przejazd w jedną stronę i Waze wariował dopóki tego nie poprawiłem i nie zaktualizowała się mapa Waze.
deadeyye
Posts: 129
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by rlpl
Ja wczoraj miałem na autostradzie dokładnie takie zjawisko, jakie opisuje mousepl, a spowodowane to było błędnym odczytem sygnału GPS (stałe przesunięcie) plus okresowo z zanikami sygnału. Zanik sygnału powoduje, że urządzenie odczytuje prędkość 0, w takim przypadku waze jest bardziej skłonny uznać, że jestem na przeciwnej jezdni (przesunięcie odczytu pozycji!) i wprawdzie stoję, ale pewnie jak będę jechał, to w przeciwnym kierunku. Dlatego odwraca mapę o 180 stopni. Dodatkowo często miałem wyświetlane pytanie czy stoję w korku, chociaż jechałem normalnie po autostradzie. Bywają miejsca, w których sygnał GPS często zanika, są to jakieś lasy, blisko budynków itp., widać to potem na mapie w postaci długich prostych śladów, biegnących przez pola. Jeśli to jest takie miejsce, to odwracanie mapy może występować częściej.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.