Post by macSli
Tydzień? Ja nie mam przejazdów co najmniej od soboty 6.08. Wtedy byłem w dłuższej trasie, to zauważyłem. Niedługo będą dwa...
macSli
Posts: 10
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by makitorun
Dziura między 10.08 - 16.08 jest na stałe? przejechałem wtedy parę setek km i przydałoby się do edycji.
makitorun
Posts: 3
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by manieek71
Czesc,

Mniej wiecej ile to opoznienie bedzie trwalo? ktos sie orientuje ?
manieek71
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by manieek71
mousepl wrote:@JacekNKoziol: niestety sam centrala daje nam szczątkowe info co dokładnie się stało i kiedy będzie naprawione. Jeśli myślisz, że Twoje punty to tylko podsumowanie cukierków i dodanie punktów to się mylisz. Każda trasa jest analizowana osobno: kilometrówka (punkty co 100m), pożarte metry, zgłoszenia, dodane/edytowane miejsca itd. Dodatkowo każda trasa idzie przez algorytm, który weryfikuje, czy nie oszukujesz. To nie jest prosty proces. Dodatkowo jak wiesz na naszym serwerze są miliony użytkowników i w tym procesie podczas aktualizacji czasem coś się sypnie.
Masz rację w tym, że jest to zniechęcające ale nie jest to normą. Od 2011 roku był jeden przypadek, gdzie przejazdy użytkowników były nie do odtworzenia - jeden.
Zwracaliśmy uwagę górze już nie raz - często to my informujemy górę, że coś się sypnęło, ale z czasem realizacji bywa różnie - w zależności od stopnia skomplikowania.
Widzisz, ja zdobyłem wszystko, co można było zdobyć już dawno temu. Na punkty przestałem zwracać uwagę po pierwszych 2 miesiącach. Szkoda, że teraz nie mam nic do zdobycia, ale cóż... Z Waze już przejechałem 305000km i wiem, czego się spodziewać czy to na drodze, czy w edytorze, czy też po stronie siadającej infrastruktury.

Pelna zgoda. Jednak jakies informacje konkretniesze by sie przydaly. Co jest przyczyna i jak dlugo potrwa.
manieek71
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by manieek71
Kaczorek1 wrote:Myślę, że bardziej chodziło o brak informacji niż o brak punktów - przynajmniej w moim przypadku.
Teraz można spokojnie czekać, aż wszystko wróci do normy.

A stan normalnego funkcjonowania aplikacji jest bardzo potrzebny.
Waze to dobry projekt, któremu życzę jak najlepiej, i jak zapewne wielu innych Wazerów czekam dnia gdy nie będę musiał "jechać" na Waze, a Yanosikiem w tle wyglądać zagrożeń. Będzie wspaniale mieć włączony tylko jeden program, ale do tego potrzebna jest większa społeczność, której nie można na początku zniechęcać. Punkty nie są potrzebne, jak to ktoś określił, do zadowalania gimbazy, tylko jako zachęta do budowania licznej, wartościowej grupy społecznej.
Dzisiejsi edytorzy poziomu trzeciego, czwartego, piątego nie spadli tutaj wraz z tajemniczym desantem, tylko zechcieli poświęcić dużo swojego wolnego czasu, pracując na rzecz wszystkich Wazerów. W czasie tej pracy zdobywali punkty, które im dawały satysfakcję i awans na wyższy poziom, a nam wszystkim lepsze mapy. Dajmy szansę nowym zapaleńcom na awans i rozwój z korzyścią dla nas wszystkich. Kto chce niech tylko jeździ, to też jest ważne bo daje "ślad" i zgłoszenia, a kto chce niech wspiera nas swoją pracą.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli przeczytać ten mój nieco długi tekst.
Dziękuję także tym, którzy poświęcili swój czas na odszukanie informacji o przyczynach kłopotów technicznych.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Wazerów
No dokladnie. Chodzi wlasnie o ten brak informacji :)
Cos sie ruszylo. Miejmy nadzieje ze dojdzie do aktualizacji niebawem.
manieek71
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by manieek71
W kazdym razie cos sie zaczyna dziac. Bo wskoczyly mi przejazdy z dnia wczorajszego (tj. 6 pazdziernika) to chyba dobry znak. jednak caly czas bez punktow.
manieek71
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by Marcel996
Czy ktoś wie, czy tylko przejazdy (11-16.08) się nie pojawiły, czy punkty też. Dosyć długie trasy wtedy miałem i szkoda by było...
Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Marcel996
Moja przerwa trwa od 20. Trzeba mieć nadzieję, że to nie awaria serwerów, jak w sierpniu...
Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Marcel996
Dziś mi sypnęło 24... więc z poślizgiem może wrócą przejazdy
Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Marcel996
Rozumiem obie strony. Element punktów, współzawodnictwa czy też "gry" także stanowi przewagę Waze i przyciąga użytkowników... więc jeśli chcą się m.in. tym wyróżniać to dobrze by było aby działało "stabilnie".
Marcel996
Area Manager
Area Manager
Posts: 70
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Send a message