Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Gdziezgłaszać nadużycia przy edycji map

Post by Krzy-Dom
Chodzi o tereny, które są zablokowane dla użytkowników takich jak ja (poziom 1 na razie), w których widać po niku ostatniego poprawiacza, że robił on to dla statystyk - ulice zaznaczane tam, gdzie jest ledwo chodnik, każda dróżka na parkingu przy przysłowiowej Biedronce zaznaczona, chodniki przed budynkiem jako ulice wprowadzone - ogólnie rzecz biorąc 1/4 zmian tej osoby to zmiany nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością i potencjalnie mylące. Po prostu gościo wszedł na edycję i pobawił się drogami - część rzeczywiście istnieje i są to zmiany poprawne - ale jedna ulica na przykład była po linii ogrodzenia puszczona.
Zatem - gdzie zgłaszać takie sytuacje?
Krzy-Dom
Posts: 4

POSTER_ID:16988874

1

Send a message

Post by iklimchuk
Ale tak mówiąc szczerze - edytowanie mapy na 1 i 2 poziome to tragedia. Prawie wszystkie ulicy mają poziom 3+ i tak naprawdę nie wyobrażam jak ten poziom osiągnąć. Edytowanie parkingów i ulic przy blokach nie jest za bardzo zachwycające i plus do tego wyraźnie odczuwasz że spędzasz czas na robienie nikomu niepotrzebnych rzeszy :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
iklimchuk
Posts: 24
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by iklimchuk
Nawet nie mogę wyobrazić edytowanie terenów na 25.000 punktów :)))) zwłaszcza że tuż obok w mieście jest sporo miejsc aktualizacja których będzie bardziej pomocna dla ludzi.
Nie mówię że wszyscy powinni mieć możliwość zmiany dowolnej drogi, to będzie masakra. Główny problem polega na tym ze nie odczułem prawie żadnych zmian po awansie na L2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iklimchuk
Posts: 24
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Last edited by iklimchuk on Tue Jul 12, 2016 1:02 pm, edited 1 time in total.

Post by Krzy-Dom
Zapytam dodatkowo - czy wprowadzanie dróżek na terenie ogródków działkowych to działania zgodne z ideą WAZE czy nie?
Bo jeśli tak, to z przyjemnością wrzucę kilkadziesiąt w moim mieście a jeśli nie, to kolejny przykład omawianego nadużycia.
I czy wrzucanie wszystkich POI jako "inne - plac budowy" - niezależnie od tego czy to sklep SPOŁEM, czy zakład usługowy czy bliżej nieokreślona firma tez jest prawidłowe? Na dodatek część z nich zablokowana do zmian przez edytorów z poziomem poniżej 2...

Wszystkie przytoczone wątpliwe edycje dokonał jeden edytor o wyższym od mojego poziomie.
Czy najszybszą droga do wyższego poziomu jest "edytować" jak on? A po zedytowanie zablokować by nikt nie poprawił jego wypocin?
Krzy-Dom
Posts: 4
Send a message


Post by Marcin_S
Uzupełniając mousepl - wiele tych ogródków powstało w czasie nalotu na mapę Polski, robili to goscie spoza naszego kraju.
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by mousepl
Takie sytuacje możesz zgłaszać do mnie na PW, na Slacku albo na pomoc.waze.com.pl koniecznie z permlinkiem do obszaru.
Dróżek na terenach ogródków działkowych bym nie wprowadzał, można zrobić jedynie główne alejki ale nie można ich łączyć do przejezdnych dróg.
Co do miejsc to "Inne - plac budowy" to jest standardowa kategoria ustawiana automatycznie po dodaniu danego typu miejsca. Pewnie edytor nie zwracał na to uwagi i nie ustawiał nigdzie kategorii, lub nie miał wiedzy odnośnie tego, że można ją zmienić.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by nanakara
No niestety w większych miastach tak to zwykle wygląda. Ulice są poblokowane żeby ktoś nie 'popsuł'. Trochę to smutne bo fakt że jak się zaczyna edytować to szybko można się zniechęcić. Jakimś wyjściem jest edycja terenów położonych za miastami jeśli się tam jeździ.
nanakara
Area Manager
Area Manager
Posts: 250
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by nanakara
To wrzucaj permalinki do segmentów które chcesz zrobić z prośbą o obniżenie lewelu. Na slacku możesz dawać tam na bieżąco ktoś Ci to obniży i będziesz działał
Do lewelu 3 trzeba mieć 25 tyś edycji nie punktów [emoji3]
nanakara
Area Manager
Area Manager
Posts: 250
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by rysal
W Krakowie pojawił się "magik" co tory tramwajowe wymalował w całym mieście :lol:
I już ma 3 level ....
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]