Post by zorba1288
Typ trasy -> jest najszybsza.
A drogi gruntowe mam zezwolone (w sumie mogę wyłączyć) - ale jak by nie kombinować - objazd szutrówką nie wyjdzie szybszy/krótszy niż równoległa do niej droga krajowa...

pozdrawiam,
Marcin
zorba1288
Posts: 6
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by zorba1288
jarkaz wrote:Jak zezwolisz na gruntowe to tak Cię prowadzi, nie licz na to ze Navi bedzie myślała za Ciebie i zignoruje to na co jej zezwoliłeś
.

A co to ma do rzeczy? Przecież zadaniem nawigacji jest znalezienie optymalnej trasy - nawet gdybym zezwolił na pokonanie rzeki wpław i przejazd na przełaj przez pole pszenicy - jeżeli asfaltem jest krócej - to taką trasę powinna wybrać. Jeżeli drogą polną można uciąć 10km (czy właściwie raczej 10 minut) - proszę bardzo. Ale jeżeli zjechanie na nią powoduję zwiększenie i dystansu i czasu - to po kiego on tam mnie na siłę pcha?

Może faktycznie chodzi o zebranie statystyk na temat dróg po których nikt wcześniej nie jechał... A po zezwoleniu gruntowych - okazuje się, że takich dróg jest wszędzie bardzo dużo...

marcin
zorba1288
Posts: 6
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by zorba1288
Kraków - Wola Filipowska, Chrzanowska (jako cel było wybrane po prostu Wola Filipowska).
August 20, 2016, 11:54, 28.81 km 33 min

Chciał żebym pojechał tędy:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =311031728

Postaram się następnym razem zwrócić uwagę na więcej szczegółów (chyba że po wyłączeniu dróg gruntowych już się to nie zdarzy...).

pozdrawiam,
Marcin
zorba1288
Posts: 6
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by zorba1288
jarkaz wrote:Na livemap wyznacza prawidłowo
Dokładnie o tym mówię - w pierwszym poście napisałem, że po przeliczeniu trasy po zignorowanu instrukcji skrętu zmniejszył się zarówno ETA, jak i dystans - więc ten skręt nie ma żadnego logicznego uzasadnienia.

Od dawna miałem wrażenie że tak czasem się dzieje - ale nie miałem dowodu. Tym razem skierował mnie w drogę którą znam; wiem że nie jest to żaden skrót i nie może być szybciej, chyba że główna byłaby zupełnie zablokowana - a nie była, nie było też żadnych zgłoszeń na tym odcinku (gdyby było jakieś spowolnienie na DK79 - po zignorowaniu nakazu skrętu ETA by się wydlużyło, a nie skróciło).

Jeszcze raz: zastanawiam się dlaczego nawigacja wybrała drogę dłuższą, po drodze niższej kategorii, wiedząc jednocześnie że pozostanie na drodze którą jadę doprowadzi mnie do celu szybciej o 30%.

pozdrawiam,
Marcin
zorba1288
Posts: 6
Been thanked: 2 times
Send a message