Post Reply

kraków nagłowice rooting

Post by SebiSer
Już nie mam pojęcia czemu tak wyznacza ? Czy coś tam jest namieszane z rondem w Nagłowicach?
SebiSer
Posts: 277
Has thanked: 84 times
Been thanked: 6 times

POSTER_ID:17212556

1

Send a message
Attachments

Post by AdamoSk
Powodem zapewne jest to że droga między Deszno a Krzcięcice jest ustawiona jako "ulica", a nie główna droga. https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =270536573
AdamoSk
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by Jacek2000
Nie jesteś na tym forum od dzisiaj. Nie lepiej jest podać wytyczoną trasę w https://www.waze.com/pl/livemap . Wpisujesz miejsce wyjazdu i miejsce docelowe, a jeżeli jest jakiś problem, że wyznacza drogę nie według Twojego pomysłu możesz to sprawdzić w WME.
W live map masz podawane trzy trasy, a do nich kilka parametrów, np odległość i czas przejazdu
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 543
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times
Send a message

Post by mousepl
SebiSer: routing działa w ten sposób, że preferuje drogi wyższej kategorii na dłuższych dystansach. Im krótsza trasa tym niższej kategorii drogi są brane pod uwagę. W tym przypadku nie ma problemu z blokadą drogi. możemy podnieść kategorię drogi jeśli jest ona wystarczająco dobrej jakości. Zaraz na to zerknę.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
OK, podniosłem kategorię ale pamiętaj, że to nie jest złoty środek. jeśli trasa będzie dość długa to i tak poprowadzi przez Jędrzejów, chyba, że bliżej celu przeliczy trasę ze względu na większą korzyść czasową (np. korek, wypadek itd).
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Podnieś kategorię drogi, wtedy algorytm będzie brał ją pod uwagę.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Mamy slacka, mamy forum, mamy PW na forum, mamy chat w edytorze. Jak napiszesz o odblokowanie to na pewno ktoś się zjawi i Ci pomoże z tym problemem. Ja aktualnie przebywam za granicą z ograniczonym dostępem do internetu ale postaraj się złapać kogoś na chacie i albo Ci odblokuje drogi albo podniesie kategorię.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by SebiSer
popatrz na moje screeny - WAZE - jedzie przez Jędrzejów jak tylko minimalnie wyznaczę trase ponad rondo w Nagłowicach.

Jeśli zaznaczę dojazd poniżej ronda Nagłowice [screen1] to trasa jest krótsza [9km sic!].

dodam że:
temat dałem bo jechałem tamtędy
google prowadzi właśnie krótszą trasą

Obawiam się że jakiś wesołek nastawił któryś z tych odcinków - jako OFF ROAD [ a tam sa wszędzie normalne drogi]i zablokował możliwość przejazdu krótsza trasą.
SebiSer
Posts: 277
Has thanked: 84 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by SebiSer
dzięki za wyjaśnienie i pomoc - choć widze że dalej wstarczy wybrać punkt za skrzyżowaniem w Nagłowicach aby .. prowadziło przez Jędrzejów.
Ale chyba trzeba poczekac aby WAZE "zobaczyło" zmianę.
SebiSer
Posts: 277
Has thanked: 84 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by SebiSer
dalej dziwnie prowadzi - wyznacza usilnie trase przez Jędrzejów - 120km zamiast - ciągnąć do Trzcinca -110 km - nawet nie pokazuje tej trasy jako alternatywa. Google nie ma z tym problemu.
SebiSer
Posts: 277
Has thanked: 84 times
Been thanked: 6 times
Send a message