Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze - GPS - Lokalizacja

Post by H3116oy
Co to za nowinka znowu? Dotąd można było jeździć z Waze na GPS, od kilku dni pomimo tego, że mam włączone "Lokalizacja" z paska szybkiego dostępu to zmusza mnie do aktywacji trybu wysokiej dokładności. O co to chodzi i jak temu zapobiec?

https://s21.postimg.org/ri45ylthv/Screenshot_20170508-184043.png https://s24.postimg.org/w0vglyh41/Screenshot_20170508-184118.png

Motorola 4G+, Android 7.0, Waze 4.23.04.
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

POSTER_ID:17121377

1

Send a message

Post by Awar1965
Potwierdzam. Dziala na samym GPS i o nic się nie pyta. Właśnie potestowalem.
Przedtem mialem włączoną dokładną lokalizacje, bo Waze kiedyś się spytała i tak ustawilem.
Awar1965
Posts: 216
Has thanked: 102 times
Been thanked: 26 times
Send a message

Post by H3116oy
No ciekaw jestem o co chodzi i jak to się skończy... ja sobie z ciekawości pomykałem po raz pierwszy od dawien dawna na mapach od Googla. Wszystko hula, wybieranie głosowe adresu działa bezbłędnie pomimo otwartego okna i włączonego radia, nie nęka mnie o zrobienie zdjęcia i nie wywala się jak to zdjęcie zrobię, hmmm...
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by H3116oy
mousepl wrote:Jest to nowa opcja. Aktualnie trwa dyskusja na CC dlaczego Waze wymaga trybu dokładniej lokalizacji.
Wiadomo coś w tej kwestii? Da się to wyłączyć?
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by H3116oy
mousepl wrote:Wiadomo, że się nie da. Waze po prostu chce mieć pewność, że użytkownik włączając aplikację ma włączony GPS.
Ale użytkownik ma włączony GPS i dotąd było to wystarczające, a w przypadku wielu aplikacji do nawigacji nadal tak jest. Dla mnie to jest kropla, która przepełnia czarę, od czasu tej aktualizacji jeżdżę na GM i tak już chyba zostanie.
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by H3116oy
Dzisiaj stałem w korku i z braku lepszego zajęcia odpaliłem Waze... posżło na samym GPS, bez aktywacji trybu wysokiej dokładności. :? Mam rozumieć, że dali sobie na wstrzymanie czy też ja tak nagrzebałem w telefonie, że ten tryb mam tak czy siak? Ktoś to może potwierdzić?
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by H3116oy
No nie, jakby tak było to bym się nie awanturował. ;) Po aktualizacji u mnie sytuacja była taka, że jeśli jak zwykle włączyłem GPS a potem Waze, to ono się domagała trybu j.w. jak na moim screenie, i nie dało się tego pominąć, można się było tylko zgodzić albo wyjść z aplikacji.

Dzisiaj włączyłem jak zawsze, czyli GPS i po chwili Waze, i poszło bez kwękania i monitów. No nic, jutro spróbuję ponownie, ale upewnię się jak jest z tą wysoką dokładnością.

EDIT:
Sprawdziłem, z całą pewnością teraz działa na samym GPS, bez żadnego wspomagania. Czyli odpuścili.
H3116oy
Posts: 69
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by mousepl
Jest to nowa opcja. Aktualnie trwa dyskusja na CC dlaczego Waze wymaga trybu dokładniej lokalizacji.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Wiadomo, że się nie da. Waze po prostu chce mieć pewność, że użytkownik włączając aplikację ma włączony GPS.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Raczej nie bo nic się nie zmieniło. Co do tego trybu dokładności to na moim urządzeniu wygląda to tak:
1. Odpalam GPS.
2. SYSTEM się pyta, czy użyć wysokiej dokładności.
3. Odpowiadam NIE, dziękuję.
4. Odpalam Waze
Więc nie do końca tak jest, że Waze to wymusza. może to wymuszać gdy odpalasz Waze z wyłączonym GPS ale na pewno podczas startu gdy wykryje GPS nie pyta o wysoką dokładność.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message