Płatne drogi

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Płatne drogi

Postby rlpl » Wed Feb 06, 2013 9:50 pm

Nie znam nikogo z Gliwic, ale znam ludzi z Krakowa, którzy codziennie dojeżdżają do pracy autostradą, bo wolą przejechać 20 czy 30 km w ciągu 20 minut, niż 10 km przez miasto w ciągu godziny. WroSlaw, albo mało jeździsz, albo faktycznie takie małe korki masz w swojej okolicy, skoro masz takie przekonanie, że autostradą nie warto jechać, bo się nadkłada drogi i stoi w kolejce do bramek, a przez miasto spokojnie na skróty bez korków się przejedzie.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby deadeyye » Wed Feb 06, 2013 11:24 pm

Dokładnie jak rlpl napisał. Autostradą jedziesz ze średnią prędkością 120km/h, miastem jedziesz ze średnią prędkością 20-40km/h (uwzlędniając światła, skrzyżowania itd). Nie rozumiem twojej rozkminy w ogóle, droga 44 prowadzi z centrum Gliwic, większość ludzi nie ciśnie się przez centrum jeśli może zjechać wcześniej na autostradę (chyba że mieszka w okolicach centrum to wtedy faktycznie tamta trasa jest najlepsza). Z północnego centrum Gliwic szybciej jest zjechać na 88-> a1 -> a4 niż przebijać się przez centrum na 44. Bramki owszem są upierdliwe i również jestem za tym, żeby nie było ich na tym darmowym odcinku - ale ich przejechanie zajmuje tyle co pokonanie jednego ruchliwego skrzyżowania ze światłami, więc to i tak lepsza opcja. Szczególnie że właśnie nikt z Gliwic jadący do Katowic za autostradę nie płaci.

Inna sprawa ze ktoś jadący z Wrocławia płaci za cały odcinek, to owszem jest głupie. Ale i tak ceny są znacznie mniejsze niż na "wspaniałej" a4 Kraków-Katowice
deadeyye

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby bluepawel » Tue Feb 26, 2013 9:03 pm

Czy mamy 90% dróg płatnych zaznaczonych w edytorze? Bo jeśli tak, to może warto to im zgłosić, aby udostępnili funkcję omijania płatnych dróg dla Polski?
bluepawel

Postby deadeyye » Wed Feb 27, 2013 11:27 pm

bluepawel wrote:Czy mamy 90% dróg płatnych zaznaczonych w edytorze? Bo jeśli tak, to może warto to im zgłosić, aby udostępnili funkcję omijania płatnych dróg dla Polski?

Ona już była - a teraz nie widzę, faktycznie ją wyłaczyli dla Polski? o_OOO
bo działała dobrze, co widać parę postów temu w tym temacie :)
deadeyye

Been thanked: 5 times

Postby bluepawel » Wed Feb 27, 2013 11:40 pm

Może to przez przypadek? Bo oficjalnie chyba nigdy nie udostępnili nam tej funkcji.
bluepawel

Postby mto6 » Thu Feb 20, 2014 2:54 pm

Mam prośbę o oznaczenie jako płatny odcinka A2 od Rzepina w stronę Świebodzina (w obie strony) https://www.waze.com/pl/editor?lon=15.1 ... 8410821755 Załatwione - dzięki Marcin_S

Dostałem informację, że Waze nie odblokuje funkcji unikania dróg płatnych, dopóki 100% nie będzie zweryfikowane. Ja ze swojej strony nie znalazłem żadnych innych nieoznaczonych płatnych odcinków, ale fajnie gdyby ktoś jeszcze to sprawdził i potwierdził.
Last edited by mto6 on Thu Feb 20, 2014 4:34 pm, edited 1 time in total.
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 35 times

Postby mousepl » Thu Feb 20, 2014 4:00 pm

1. Prośby o zmianę umieszczamy w stosownym do tego dziale.
2. Z unikaniem dróg płatnych chyba masz złe informacje, bo u mnie ostrzega o drodze płatnej napisem TOLL i nie oblicza trasy przez nią, jak w kliencie mam oznaczone "Unikaj dróg płatnych".
ImageImage
Stats for Poland: http://statystyki.mouse.one.pl/
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Been thanked: 672 times

Postby mto6 » Thu Feb 20, 2014 4:39 pm

Marcin_S - dzięki za poprawkę

mousepl wrote:2. Z unikaniem dróg płatnych chyba masz złe informacje, bo u mnie ostrzega o drodze płatnej napisem TOLL i nie oblicza trasy przez nią, jak w kliencie mam oznaczone "Unikaj dróg płatnych".

Opcja w kliencie (Android) rzeczywiście działa, ale tylko jeżeli ją włączę edytując tekstowy plik konfiguracyjny i znika po restarcie aplikacji. W dodatku, w odpowiednim temacie dotyczącym tej opcji nie ma wzmianki na temat jej odblokowania dla Polski. Nie wygląda więc, żeby była oficjalnie dostępna.
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 35 times

Postby Zniwek » Thu Feb 20, 2014 6:55 pm

U mnie również działa opcja z pomijaniem dróg, bo ostatnio gdzieś mi ta opcja mignęła, choć jej nie używam. A napis TOLL pojawia się w wyborze tras.
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby Krzysztof1964 » Thu Feb 27, 2014 8:02 am

U mnie pod androidem opcja unikania dróg płatnych już działa. Drogi płatne można wyłączyć w preferencjach nawigacji.
A tutaj można poczytać o tej opcji https://www.waze.com/en-GB/support/answer?q=6977024
Image
Country Manager Poland
Krzysztof1964
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 50 times
Been thanked: 38 times

PreviousNext

Return to Poland