Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Szpitale - jaka kategoria miejsca?

Post by Ramelov
W WME istnieją dwie kategorie miejsc "lekarz/klinika" oraz "szpital/punkt medyczny". Który należy stosować do szpitali? Wszystkie szpitale, które do tej pory widziałem mają oznaczenie tą pierwszą kategorią. Czy to dziwne połączenie "lekarz/klinika" nie wskazuje jednak, że doszło tutaj do nieprawidłowego tłumaczenia. Czy przypadkiem w oryginale nie chodziło tam o "clinic" w znaczeniu amerykańskim czyli praktyki kilku lekarzy. Ogólnie w języku angielskim główne znaczenie "clinic" to coś w rodzaju przychodni czyli miejsca leczącego pacjentów bez hospitalizacji. Wydaje mi się, że prawidłowe oznaczenie szpitali to kategoria "szpital/punkt medyczny". Oczywiście dla nas to nie jest wielki problem. Gdyby jednak szpitala w Waze poszukiwali obcokrajowcy używający tego programu w innej wersji językowej to nie wiem czy nie powstanie problem.
Ramelov
Posts: 16
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

POSTER_ID:16857934

1

Send a message

Post by mousepl
Hej,
sprawdzamy tłumaczenie i czy były zmiany w kategoriach miejsc. Możesz ustawić obie kategorie.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message