Problematyczna aplikacja.

Image

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Problematyczna aplikacja.

Postby SebiSer » Sun Oct 22, 2017 8:46 pm

Na dłuższych trasach + 600 km WAZE sie wyłącza - ale to chyba dlatego że ta aplikacja nie było tworzona zmyśla o długich trasach - tylko jako nawi -społecznościowa dla miast.
SebiSer

Has thanked: 80 times
Been thanked: 6 times

Postby rysal » Wed Aug 16, 2017 6:04 am

Czy korzystałeś z Waze bezpośrednio na telefonie czy może poprzez Android Auto ?
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times

Postby Ramelov » Thu Aug 17, 2017 12:53 pm

Nie wiem jak w najnowszej wersji sprzed kliku dni, ale poprzednia wersja na trasie 800 km zamknęła mi się około 2 razy. Przy czym było to spowodowane dłuższą utratą fixa GPS przez mój telefon. Tym niemniej nie jest to prawidłowe zachowanie aplikacji. Natomiast raz, przy przeliczaniu tras alternatywnych w czasie jazdy, doszło do takiego zawieszenia komórki, że nawet 7-sekundowe przyciśnięcie przycisku power nic nie dało. Trzeba było wyjąć baterię. To pierwszy taki przypadek na moim telefonie (Samsung Galaxy Note 4). Istnieje więc niewątpliwie problem stabilności aplikacji.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Image
Ramelov

Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Postby palletways » Fri Dec 22, 2017 12:19 am

AdamHorak wrote:Absurdalna teoria. Telefon to nie nawigacja dedykowana więc z założenia będzie na niej zainstalowanych wiele różnych programów. To że mam na telefonie 2 czy 5 różnych nawigacji nie może i nie ma wpływu na działanie jednej konkretnej. Przecież nie działają razem.
Wyjaśniając mam oryginalną ładowarkę, kabel a telefon zamontowany na kratce z włączoną Klimą. Co do Huaweia to się z niego wyłączyłem właśnie po problemach z GPSem. Jest znacznie gorszy od Samsunga jeśli chodzi o precyzję a sam Huawei niestety ms problemy z programistami którzy tworzą (próbują) firmware do ich telefonów.
Ciekawi mnie też teoria szybszego rozładowania czy grzania telefonu :-) jest to bardzo interesujące.
Teoria oparta praktyką. Pozdrawiam ;)

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka
palletways
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Postby palletways » Thu Dec 21, 2017 10:41 pm

AdamHorak wrote:Przejechałem już kupę km na waze i chyba ją oleję. Masakra z tymi błędami. Na trasie łącznie 1200km miałem z 5 lub 6 wywaleń w kosmos programu.

Na wstępie zastanowiłbym się czy posiadanie zainstalowanych jednocześnie tylu aplikacji nawigacyjnych jest poprawne i na pewno nie powoduje problemów w tym tel. Każda aplikacja nadpisuje ustawienia po swojemu, każda inaczej jest zaprogramowana i posiada inne wymagania. To tak jakbyśmy używali 2 programów antywirusowych na komputerze i zastanawiali się dlaczego ciągle coś jest niestabilne. Mam nadzieję, że zamiast obrazy, to co napisałem zostanie dobrze zrozumiane. W tym przypadku inna aplikacja o tym samym przeznaczeniu może gryść się z tą drugą, co doskonale pokazuje samo Waze ;)
palletways
Area Manager
Area Manager

Postby palletways » Thu Dec 21, 2017 10:20 pm

Czytając wszystkie komentarze skupiłbym się bardziej na problemach ze sprzętem niż z samą aplikacją. Zdażają się oczywiście problemy, ale dotyczą one zazwyczaj specyfikacji urządzenia. Korzystanie z waze jak każda inna nawigacja aplikacyjna w telefonie obciąża urządzenie i baterie powodując często przy dłuższych trasach przegrzewanie się telefonu. Problem dotlikwy szczególnie w lato kiedy nasz tel. dogrzewany jest dodatkowo słońcem przez szybę. Po za tym bardzo ważną rzeczą, na którą często nie zwracamy uwagi jest to jaką ładowarkę używamy w aucie. W przypadku telefonów sam kabel ma znaczenie. Podróbki albo kable od innych modeli mogą powodować inne dawki napięcia niż nasz tel. potrzebuje. Zgadzam się z każdym kto narzeka na problemy ze stabilnością ale oczyściłbym tu samą aplikację. Z doświadczenia najwięcej problemów waze sprawia podczas korzystania z Samsunga i iPhona. To są moje osobiste odczucia (nie kryptoreklama). Nawet najdroższe modele mają problemy co opisała tutaj osoba używająca Samsunga S8. Z Waze przejechałem setki tys. km do tej pory. Od kąd przesiadłem się na Huaweia, który produkuje sprzęt inaczej (dla wielu gorzej) skonfigurowany niż konkurencja problemy zniknęły. Powód jest prosty. Nawet najtańsze huawei-e potrafią mieć 8-rdzeniowe procesory i dużo więcej pamięci RAM niż droższe odpowiedniki innych marek, dzięki temu tel. się nie przegrzewa i nie zawiesza. Od tej pory tel. nigdy mi się nie zawiesza nawet podczas normalnego użytkowania lub długiej jazdy autem. Dla mnie jest obojętne czy tel. wyprodukował iPhone, Samsung, Huawei bądź jeszcze inna firma. Ważne, żeby urządzenie było dobrze zaprojektowane i spełniające wymagania oprogramowania. Pomijając jednak które urządzenie jest lepsze a które gorsze polecam najpierw sprawdzić czy na pewno używamy w aucie ładowarki (bądź też kabla + końcówki) odpowiedniej dla naszego sprzętu. Więdzą coś o tym na pewno wszyscy użytkownicy iPhonów, a dokładniej co może się stać podczas używania nieodpowiedniego kabla, nawet podczas normalnego ładowania. Warto też pamiętać, że nawigacja jako aplikacja będzie zawsze różniła się od standardowej nawigacji, bądź tej wbudowanej w samochodzie z samej różnicy w antenach GPS i ich mocy. Telefon w wielu przypadkach nie dorówna jakości nawet najtańszym ale standardowym nawigacjom (szczególnie starszy sprzęt). Na koniec polecam też podczas podróży w szczególności posiadając tel. z Androidem na powyłączanie zbędnych aplikacji działających w tle, które korzystają z Internetu lub GPS, dzięki temu tel. będzie działał stabilniej. A co do podróży za granicą i działaniem tel. w Roamingu, tel. obojętnie czy z Waze czy bez może działać niestabilnie przez to, że znajdujemy się w innej sieci. Można łatwo zauważyć, że w Roamingu tel. szybciej będzie nam się rozładowywał. No i na koniec najważniejsze - ciągłe ładowanie jakiegokolwiek sprzętu podczas jazdy samochodem może powodować problemy i inne zachowania niż normalnie, pomijając że zabijamy baterie (przynajmniej w przypadku starszych tel.)

Nawet najlepszy samochód ale źle eksploatowany kiedyś się zepsuje... Dlatego zanim doczepiłbym się samej aplikacji poszukałbym błędów od podstaw i tego czy przypadkiem sami nie sprawiamy, że aplikacja może działać niestabilnie.

I na sam koniec co do Waze - jedni kochają, inni nienawidzą. Ci jednak jak ja, którzy używają ją od lat wiedzą, że nawet jeżeli sprawia czasami problemy to i tak będziemy jej używać i czasami można przymknąć oko na pewne rzeczy ;)
palletways
Area Manager
Area Manager

Postby omacek » Sun Dec 31, 2017 12:32 am

AdamHorak wrote:Ale mam wrażenie, że ten problem nie jest nowy. Latem też chyba mi się pojawiał ale jakoś o tym zapomniałem.

Lektor Agata - z nazwami ulic, czy Agnieszka bez nazw? OIDP to Agnieszka działała za granicą prawidłowo czyli prawo, lewo itp... .Dlaczego Agata nie, już napisał Mouse.
ImageImageImageImage
omacek
Country Manager
Country Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 45 times

Postby mousepl » Sat Jan 13, 2018 11:20 am

Nie ma takiej weryfikacji, weryfikować się można loginem + hasło, numerem telefonu albo kontem FB, więc coś chyba robisz źle.
ImageImageImageImage
Stats for Poland: http://statystyki.mouse.one.pl/
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 907 times

Postby mousepl » Thu Jan 11, 2018 1:47 pm

W jaki sposób się weryfikujesz?
ImageImageImageImage
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby mousepl » Sat Dec 30, 2017 10:16 pm

Nie jest nowy, ale na razie nie ma rozwiązania. Ten problem ma najmniejszy priorytet ze względu na to, że nie wiadomo jak to rozwiązać.
ImageImageImageImage
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Next

Return to Poland