Problematyczna aplikacja.

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Problematyczna aplikacja.

Postby makabi-pl » Sat Apr 21, 2018 8:57 pm

Hej,
Dostałem taką wiadomość od użytkownika:

Mam pytanie dlaczego nie można
Pobrać aplikacji na Tablet OWERMAX Android 7. 1.2
Livecore 7032
jestem zarejestrowany

Czy chodzi o to, że Waze nie jest wspierany na tym urządzeniu? Jest jakieś rozwiązanie?
makabi-pl
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Postby mousepl » Tue Apr 24, 2018 8:52 am

Zasadniczo to nie ma ograniczenia dla danych urządzeń. Jedyne co trzeba mieć to sklep i z niego ściągnąć. Jeśli to nie działa to zawsze można pobrać z innego źródła i zainstalować z .apk.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 912 times

Postby AdamHorak » Tue May 15, 2018 9:34 pm

Jeszcze jedna idiotyczna rzecz.
Po co mi komunikat : "przed tobą korek" w momencie kiedy się właśnie w niego wbiłem?
Wczoraj miałem kilka razy taką sytuację.
Taki komunikat powinien być znacznie wcześniej abym mógł odpowiednio zareagować.
Nawigacja powinna przynajmniej sprawdzić moją prędkość (czy już nie stoję) zanim mi powie o tym korku :-)
AdamHorak

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby wnclooney » Tue May 29, 2018 7:59 am

Po raz kolejny po aktualizacji ze sklepu Play aplikacja pada. Odpala się, jest widoczne białe okienko, dolny pasek z lupką i symbolem głośniczka i przycisk do zgłaszania zdarzeń. I tyle aplikacja może tak wisieć cały dzień. Nie pomaga restart telefonu ciągle to samo. Trzeba odinstalować i zainstalować na nowo.
wnclooney

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby ip0s » Sun Jun 17, 2018 5:31 am

Ja mam problem ze zbyt małym telefonem ;) Iphone SE ma 4 cale i na tej wielkości ekranu problemem jest precyzyjne trafianie palcem w ikony (zwłaszcza w czasie jazdy). Na początek ikona "zgłoszenia" jest ciut za mała, kolejne ikony "korek", "policja" też są za małe, w dodatku okrągłe, co utrudnia dokładne trafienie, można "dziabnąć obok ikony i wtedy wracamy do ekranu nawigacji zamiast zgłoszenia. A skoro minąłem już zgłaszany obiekt, to nie widzę sensu zgłaszać go ponownie, tylko w innej lokalizacji. Gdyby te ikony "korek", "policja" itp. były kwadratowe, tj. ekran podzielony jak tabliczka czekolady to po pierwsze byłby większe i łatwiej byłoby trafić, a po drugie najwyżej nie trafiając nie wyrzucałoby mnie do ekranu nawigacji, a omyłkowe kliknięcie "korka" zamiast "policji" pozwala mi wrócić o jeden ekran do tyłu i wybrać prawidłowo.

PS. Nie zmienię telefonu, ten ma pół roku i o ile pAple czegoś nie odwinie, to musi starczyć na 2-3 lata :D

Pozdrawiam
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby jarkaz » Sun Jun 17, 2018 9:57 am

ip0s wrote:Ja mam problem ze zbyt małym telefonem ;) Iphone SE ma 4 cale i na tej wielkości ekranu problemem jest precyzyjne trafianie palcem w ikony (zwłaszcza w czasie jazdy). Na początek ikona "zgłoszenia" jest ciut za mała, kolejne ikony "korek", "policja" też są za małe, w dodatku okrągłe, co utrudnia dokładne trafienie, można "dziabnąć obok ikony i wtedy wracamy do ekranu nawigacji zamiast zgłoszenia. A skoro minąłem już zgłaszany obiekt, to nie widzę sensu zgłaszać go ponownie, tylko w innej lokalizacji. Gdyby te ikony "korek", "policja" itp. były kwadratowe, tj. ekran podzielony jak tabliczka czekolady to po pierwsze byłby większe i łatwiej byłoby trafić, a po drugie najwyżej nie trafiając nie wyrzucałoby mnie do ekranu nawigacji, a omyłkowe kliknięcie "korka" zamiast "policji" pozwala mi wrócić o jeden ekran do tyłu i wybrać prawidłowo.

PS. Nie zmienię telefonu, ten ma pół roku i o ile pAple czegoś nie odwinie, to musi starczyć na 2-3 lata :D

Pozdrawiam

Mam iPhone SE i nie zauważyłem żadnych problemów z ikonami. Ci co mnie lepiej znają mogą potwierdzić że dużo zgłaszam, czy to raportów na drodze czy błędów mapy. Tak teraz patrzę że ikony od zgłoszeń są prawie wielkości mojego kciuka. Jak można nie trafić w taką ikonę?
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 808 times
Been thanked: 503 times

Postby ip0s » Thu Jun 21, 2018 3:53 am

No można nie trafić - nie zawsze da się telefon umieścić w wygodnym miejscu, czasami trzeba wyciągnąć rękę trochę dalej, uchwyt może drżeć, jedziesz szybko, nie chcesz się za bardzo rozpraszać itp. Nie jest to częste ale zdarza się i jest irytujące.

Moim zdaniem podział pola z ikonami na kwadraty byłby lepszy, a ja - mimo że dużo zgłaszam - zgłaszałbym jeszcze więcej :)

Poza tym, jeśli coś dla Ciebie nie stanowi problemu, to nie znaczy, że jest idealnie. Nie ma co się zamykać na konstruktywną krytykę :)

Dodam jeszcze, że moja aplikacja często głupieje. Pokonuję określoną trasę regularnie 5x w tygodniu do i z roboty o określonych porach i zazwyczaj po odpaleniu telefonu aplikacja już wie, dokąd będę chciał pojechać i tylko dopytuje, czy jadę np. do pracy. Ale czasami to nie działa, aplikacja "nie pamięta", że czas do roboty....
Naviexpert - jedyna sensowna nawigacja
ip0s

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Previous

Return to Poland