Post Reply

Niezgodność map

Post by vvvitas
Zauważyłem, że układ dróg w "Mapie na żywo" w przeglądarce różni się od układu w mapie do edycji oraz tej widoczne w nawigacji. Załączam przykład: w mojej miejscowości "Mapa na żywo" traktuje alejki w ogródkach działkowych jak drogi. Dróg tych natomiast nie widać w trybie edycji oraz w nawi (w Waze w komórce). Co prawda zgłosiłem z poziomu "Mapy na żywo" błędy mapy ale chyba widoczny tu układ dróg ma się nijak do tego, który można edytować... A może jest sposób żeby to zmienić ? Jakby na to nie patrzeć, "Mapa na żywo" wprowadza w błąd.
vvvitas
Posts: 5
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:17489214

1

Send a message
Attachments


Post by gandalik543
vvvitas pamiętaj o zatwierdzeniu każdego nowego segmentu
Jeśli widnieje na czerwono (Segment nienazwany) jak tutaj https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =338319697
Nawet po aktualizacji nie pojawi się w aplikacji.
Jeśli znamy dane uzupełniamy ULICA oraz MIASTO jeśli nie zaznaczmy BRAK
a WOJEWÓDZTWO i PAŃSTWO musi być zawsze podane ale to z automatu wskakuje
gandalik543
Beta tester
Beta tester
Posts: 277
Answers: 3
Been thanked: 76 times
Send a message

Post by Marcin_S
Nie trzeba rozłączać, wystarczy dodać węzeł w miejscu przegrody i zostawić czerwone strzałki w obu kierunkach. Chyba, że pomiędzy blokadami jest odstęp powyżej 5 m i wtedy jednak lepiej by było włożyć tam ścieżkę dla pieszych - doprowadzenie kierowcy do miejsca będącego po przeciwnej stronie blokady może się okazać np. korzystniejsze czasowo a ścieżki są po to, żeby system wiedział, że jest możliwość dojścia do danego miejsca, adresu. Dlatego też była zmiana zasad dotyczących chodników.

Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
@vvvitas

Aktualizowanie Live Map idzie w zupełnie innym cyklu niż map w aplikacji, dla której podawane są dokładne czasy aktualizacji. Bywa, że rozbieżność jest wielodniowa. Czyli najlepiej sprawdzać na telefonie, dodatkowa od czasu do czasu przeładowywując w nim mapę - jeżeli jeździsz cały czas w jednej okolicy, Waze dla oszczędzenia transferu danych samo za często nie przeładowywuje mapy.
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by omacek
Czy w aplikacji masz taki sam widok? U mnie to wygląda tak:
P.S dlaczego zgłoszenie zrobiłeś w języku angielskim?
omacek
Country Manager
Country Manager
Posts: 576
Answers: 1
Has thanked: 9 times
Been thanked: 79 times
Send a message

Post by omacek
Czyli jak widzisz waze nie poprowadzi drogami których nie ma. Możesz pozamykać te zgłoszenia.
omacek
Country Manager
Country Manager
Posts: 576
Answers: 1
Has thanked: 9 times
Been thanked: 79 times
Send a message

Post by vvvitas
Robiąc zgłoszenie jeszcze nie wiedziałem, że jest tu tylu naszych :-)
W aplikacji mam widok podobny (załącznik - z iPhona).
vvvitas
Posts: 5
Been thanked: 2 times
Send a message
Attachments

Post by vvvitas
Dzięki za podpowiedź, już aktualizuję. Mam dwa przypadki, w którym droga jest w połowie zastawiona przegrodą, czyli z obu stron dla samochodów jest ślepą ulicą, natomiast dla rowerów i pieszych jest przejezdna. Potraktować ją jak dwa odcinki drogi z krótkim fragmentem ścieżki?
vvvitas
Posts: 5
Been thanked: 2 times
Send a message