Post Reply

Przyszłość Waze w Polsce

Post by TWBudrys
Witam.

Chciałbym rozpocząć wątek o przyszłości Waze w Polsce.

Ja zacząłem używać Waze, kiedy pojawił się na Android Auto.
Korzystam też z Yanosika.

Na pewno wielką przewagą Y jest ilość użytkowników.
Jak myślicie, jak to będzie z Waze? Czy zdobędzie taką popularnośc?

Za to Waze ma o wiele lepszy wygląd i funkcjonalność. Prostota i tyle.
TWBudrys
Posts: 76
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17463316

1

Send a message

Post by Jacek2000
SebiSer czegoś nie rozumię w Twoim toku rozumowania.
Wcześniej mousepl napisał o ponad 200% wzroście ilości użytkowników, a Ty odpisujesz - "przyrost użytkowników jest znikomy".
Jeżeli tak bardzo narzekasz na bazę adresową w Waze to Twoja pomoc jest mile widziana.
Najwidoczniej nie masz czasu na edycje, bo przez dwa lata zrobiłeś ich 7 tysięcy.
Twoje pesymistyczne nastawienie jest nadzwyczaj niezrozumiałe.
Więcej optymizmu, a życie będzie lepsze.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 543
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times
Send a message

Post by mousepl
Myślę, że Waze z biegiem czasu zdobędzie popularność taką, jak mają inne programy. Pytanie tylko ile potrzeba na to czasu.
Od zeszłego roku ilość użytkowników wzrosła o 220%, więc trend jest ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by petropl
W czasie pisania tego posta, pewnie dodałbyś już parę uliczek z adresami, przez co baza adresowa byłaby lepsza. A to być może, przyciągnęłoby kilku dodatkowych użytkowników. :)
petropl
Posts: 199
Has thanked: 12 times
Been thanked: 51 times
Send a message

Post by SebiSer
Korzystam z WAZE juz ze dwa lata - przyrost użytkowników jest znikomy. Baza adresowa słaba. Ogromną zaleta jest aktualność map pod względem robót i dróg i możliwość prawie natychmiastowej edycji mapy.
Gdyby zastosowano takie "cuda" w google maps - konkurencja ... zostałą by zmieciona.
Jeśli firma sama od siebie nie wykona ruchów łączących WAZE z Platformą Google Maps - to ja tutaj żądnych szans rozwoju dla WAZE nie widzę.
SebiSer
Posts: 277
Has thanked: 84 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by Sosnaone
Również uważam, że widać różnice, na plus. Przyrost użytkowników jest. Ja jeżdżę niemało i mam porównanie do AM, NE itp. Każda nawigacja ma swoje plusy i minusy. Tutaj bezapelacyjnie jest możliwość prawie natychmiastowych zmian. Trochę nie rozumiem zarzutów @sebiser odnośnie bazy adresowej. Jest powiązanie z GM i bierze POI właśnie od nich, jeśli nie ma tutaj. Podziałamy z blokadami podczas dużych wydarzeń i rozgłos będzie się niósł.
Powodzenia!
Sosnaone
Posts: 74
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times
Send a message