brak kontynuacji trasy i częste szukam sieci w UE

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: brak kontynuacji trasy i częste szukam sieci w UE

Postby wszim » Mon Oct 09, 2017 6:50 pm

I uważasz, że ten nagły brak sieci przy aktualizacji głupich cen paliw jest normalny? Wg mnie coś tu jest skopane.
wszim

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby jarkaz » Mon Oct 09, 2017 6:55 pm

Nie jest skopane, tylko nie chcą napisać bezpośrednio że jesteś zablokowany na jakiś czas, za zbyt dużą ilość aktualizacji w jednej sesji. Zdarza się to w długich trasach, lub zbyt częstych aktualizacjach. Ja akurat dużo aktualizuję, więc czasami mi się to przytrafia. Taki system antypiracki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 775 times
Been thanked: 453 times

Postby wszim » Mon Oct 09, 2017 7:27 pm

Jak dla mnie bez sensu. Co to niby boli żeby komunikat oznaczał to co ma oznaczać.
wszim

Postby Marcel996 » Tue Oct 10, 2017 8:01 am

I dodam jeszcze do postu Jarkaza, bo zdarzyło mi się też parę razy z tym spotkać. I w dashboardzie taka trasa się nie zapisywała do przejazdów.
Marcel996
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Postby jarkaz » Tue Oct 10, 2017 8:25 am

To już nie jest regułą. Wczoraj tak miałem jadąc z Radomia do Sochaczewa, a trasa jest w przejazdach.
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby wszim » Wed Oct 11, 2017 6:41 pm

Pojechałem dzisiaj do Cieszyna. Przez całą trasę jest super, po przejeździe za granicę i załapaniu czeskich BTSów - kiszka. Tzn nadal działają email , przeglądarka internetowa a Waze wali "szukam sieci". Pal licho żeby to dotyczyło tylko łączności poza granicami, ale przejechałem ze 20 kilometrów w głąb Polski a komunikat nadal sobie wisi i mapa zawężona do jednej ulicy. Wyłączenie i ponowne uruchomienie Waze i jakby nigdy nic działa dobrze. Jak dla mnie bug w aplikacji jest ewidentny.
Jutro robię ponownie trasę do Cieszyna, równolegle na swoim telefonie(którym udostępniam internet do androida z Waze w aucie) uruchomię drugie Waze i Google Maps. Będę miał 2 x Waze i GM co oznacza kakofonię komunikatów :lol: ale zobaczę co wyjdzie z takiego testu.
wszim

Postby jarkaz » Wed Oct 11, 2017 7:24 pm

Rozumiem że chcesz uruchomić Waze 2x na innych kontach. Jednocześnie można być zalogowanym z jednego konta na jednym urządzeniu. Przy zalogowaniu z jednego konta na 2 urządzeniach wyskoczy ostrzeżenie i błąd.
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby mareku188 » Fri Oct 13, 2017 7:04 am

U mnie wyjazdy za granicę bez problemów.
Faktycznie dość często pojawia się problem z poszukiwaniem sieci jednak nigdy nie miałem takiej sytuacji jak Ty. Mam telefon w Play. W okresie kiedy wyjeżdżałem (wiosna tego roku) oraz wcześniej miałem wykupiony pakiet internetu i wszystko pięknie śmigało po znalezieniu sygnału zagranicznego operatora. Przy długim poszukiwaniu sieci (brak zasięgu) ręczne wyszukanie pomagało. Może faktycznie Play ogranicza prędkość transferu stąd Waze ma problemy.
mareku188
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 258 times
Been thanked: 72 times

Postby wszim » Fri Oct 13, 2017 8:37 pm

No tym razem sieć była od razu po uruchomieniu. Chwilkę kółeczko się kręciło ale w końcu znalazło trasę i poprzedni efekt się nie powtórzył. Waze z jednego konta chodziła równocześnie na dwóch różnych urządzeniach i do tego jeszcze Google maps. Bez problemu. Jedynie :lol: żona patrzyła na mnie jak na idiotę. Faktycznie wygląda, że PLAY ogranicza net za granicami Polski, stad te kłopoty Waze. Jednak problemu by nie było gdyby Waze w momencie gdy sieć odzyska zaczęła działać a nie wisiała obrażona z komunikatem "szukam sieci". Inna przypadłość to głos przełącza się za granicą na angielski i tak już zostaje. Trzeba ręcznie z powrotem przestawić na polski gdy powrócimy na teren Polski.
wszim

Postby mousepl » Mon Oct 16, 2017 1:07 pm

Jechałem kawałek przez Słowację na Plusie i oprócz tego, że 2-3 razy całkiem straciłem zasięg to wszystko było OK. Po ponownym połączeniu do słowackiego nadajnika Waze się połączył z serwerem bez problemu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 867 times

PreviousNext

Return to Poland