Post Reply

Obiekt na poboczu (sugestia)

Post by Deutsches-Rotes-Kreuz
Po kilku latach jazdy z Waze nasuwa mi się propozycja, która do tej pory nie była uwzględniona w aktualizacjach.

Dokładniej chodzi o dodawanie zgłoszeń. Aktualnie chcąc dodać zgłoszenie dotyczące pobocza mamy do wyboru 3: pojazd zatrzymany, zwierzęta i złe oznakowanie. Doświadczenie podpowiada dodanie 4: "Obiekt na poboczu" inny oczywiście od samochodu.

Jadąc autostradą często właśnie na poboczu/pasie awaryjnym można natknąć się na przeróżne śmieci od małych do wielkich typu porzucone kajaki, materace, resztki opon z ciężarówek, części samochodowe itp. itd. przykłady każdemu znane. Często, szczególnie w nocy nie są od razu widoczne i w momencie, kiedy ktoś będzie musiał na pas awaryjny zjechać może spotkać się z niemiłą niespodzianką.

Jeżeli chodzi o naprawdę duży albo niebezpieczny element, którego najechanie w najgorszej sytuacji może skończyć się nawet wypadkiem, wydaje mi się, że taka opcja nie byłaby zła. Programistycznie problemu nie ma. Pytanie tylko jakie zdanie mają na to twórcy.

Nie chodzi tutaj tylko o Polskę ale ogólnie. Do tej pory spotykałem się z mylnymi zgłoszeniami: "obiekt na drodze". Jadąc wychodzimy z założenia, że nie chodzi o pobocze tylko drogę i mylnie się koncentrujemy na tym co niby ma się przed nami znajdować. Nie widzimy przed sobą nic, więc myślimy, że ktoś nabija punkty, dodał coś przez pomyłkę albo z innego powodu i automatycznie kasujemy. Co w momencie, kiedy komuś chodziło o pobocze a nie miał innej opcji chcąc dodać przeszkodę? Wydaje mi się to małym szczegółem, który można szybko zmienić a na pewno poprawi to jakość nawigacji podczas jazdy, kiedy z góry słysząc zgłoszenie nasza uwaga skoncentruje się na poboczu a nie zmyli to naszą uwagę i bez potrzeby będziemy oczekiwali czegoś na jezdni przed nami, co na autostradzie powoduje niepotrzebne spowolnienie lub inne zachowania.

Pozdrawiam ;)
Deutsches-Rotes-Kreuz
Area Manager
Area Manager
Posts: 11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:17133071

1

Send a message