Kilka rzeczy których mi w Waze brakuje

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Kilka rzeczy których mi w Waze brakuje

Postby Bzyku84 » Thu Apr 05, 2018 7:48 am

Brakuje mi tutaj kilku rzeczy, ale możliwe że te rzeczy są tylko ich nie znajduje. Stąd moje pytania:

- jest może symulacja sygnału GPS w tunelu, lub będzie dostaną ? Ostatnio miałem przypadek że byłem w tunelu gdzie było kilka rozjazdów i nie wiedziałem gdzie skręcić.

- często u mnie pojawia się komunikat "szukam sieci" a zasięg oraz net jest, czym jest to spowodowane ? Wyłączenie i ponowne włączenie waze pomaga.

- jest coś takiego jak HUD ? Lub jest planowane dodanie ?

- jest asystent pasa ruchu ? Lub planowane jest jego dodanie ?
Bzyku84

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Kilka rzeczy których mi w Waze brakuje

Postby Marcin_S » Fri Apr 06, 2018 12:43 pm

Cześć,

Waze będąc nawigacją społecznosciową rozwija się o funkcjonalności które dostaja najwięcej głosów uzytkowników. Odpowiadając na Twoje pytania:
Waze testuje własnie nowe rozwiązanie dedykowane do tuneli - tunel wyposażany jest w specjalne pastylki (Waze Beacons) które symulują dostępność sygnału GPS w tunelu. Testy są w Stanach Zjednoczonych i wyniki sa bardzo pozytywne. Czy rozwiązanie to przyjmie się na całym świecie - nie wiadomo.
"znikanie sieci" często wiąże się z miejscami gdzie sygnał sieci jest słabszy. Zbyt długi brak dobrego zasięgu powoduje, że sesja z serwerem jest zamykana i żeby ją ponownie otworzyć wymagany jest restart Waze. Problem jest znany i zgłaszany przez użytkowników do Waze.
Waze jest dedykowane do smartfonów i jeżeli na rynku takie rozwiazanie stanie się dostępne na smartfonach to HUD będzie zapewne też obsługiwany. Oprócz smartfonów waze może także pracować na urządzeniach z Android Auto.
Asystent pasa ruch jest na liście zyczeń ale nie wiadomo czy i kiedy będzie rozwijany. W większości wypadków TTS jest wystarczający dla wspomagania kierowcy - konieczność np. zmiany pasa sygnalizowana jest komuniktem "kieruj się w lewo... " a następnie: "kieruj się w prawo" w sytuacji gdy najpierw konieczna jest zmiana pasów na te po lewej stronie drogi i następnie pas dzieli sie na dwa prowadzące w różnych kierunkach.

Pozdrawiam,

Marcin
LC and CM India and Poland
[ img ] [ img ] [ img ][ img ]
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 699 times
Been thanked: 619 times

Postby SebiSer » Wed Apr 11, 2018 9:25 am

- bezpośredniego podglądu tras alternatywnych - jak w Google maps - a nie przebijania się poprzez kolejne ekrany manu
- widoczności na bieżąco na ekranie nawigowania alternatywnych zjazdów
- szybszego otwierania się aplikacji.
SebiSer

Has thanked: 82 times
Been thanked: 6 times

Postby jarkaz » Wed Apr 11, 2018 12:56 pm

SebiSer wrote:- bezpośredniego podglądu tras alternatywnych - jak w Google maps - a nie przebijania się poprzez kolejne ekrany manu

Szybsze otwieranie zależy raczej od tel jakiego używasz.
Ja na iPhone SE nie narzekam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 808 times
Been thanked: 503 times

Postby Marcin_S » Wed Apr 11, 2018 1:38 pm

SebiSer wrote:- bezpośredniego podglądu tras alternatywnych - jak w Google maps - a nie przebijania się poprzez kolejne ekrany manu

co do pierwszego Twojego pytania - inna filozofia wyliczania trasy jest w Google Maps, inna w Waze. Pokazanie w Waze tras alternatywnych jest równoznaczne z wysłaniem zapytania do serwerów o trasy, pobranie bieżących danych o ruchu i pokazanie trzech najbardziej optymalnych. Z tego co wiem, Google nie uwzglednia w takiej sytuacji danych bieżących jedynie historyczne. Kwestia dostępu w aplikacji to już kwestia przyzwyczajenia - ja w 90% jeżdżę z Waze i jakos nigdy mi to nie przeszkadzało, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i gustu.
I jest to także w części odpowiedź na drugie pytanie (kwestia przeliczania tras), dodatkowo co zdefiniowany okres czasu serwery przeliczają bieżącą trasę i automatycznie ją zmieniają jeżeli warunki na trasie zmieniły sie tak, że ta która była proponowana nie jest już optymalna. To także filozofia systemu i sposób prowadzenia kierowcy. Wyswietlanie alternatywnych zjazdów mogłoby rozproszyć kierowcę, który powinien skupić się co przed, za i z boku pojazdu a nie na ekranie telefonu ("o mam zjazd alternatywny, może sobie nim pojadę" i bach z lewego pasa na prawy bo własnie naszła mnie ochota na skręt i czy ktoś jedzie za mną to już mniej ważne, włączyć kierunkowskaz - po co niech się inni domyśla co robię, muszę tu skręcić i juz).

Oczywiście, jeżeli uważasz, że oczekiwane przez Ciebie zmiany warto by wprowadzić, możesz je zgłosić bezpośrednio do Waze ale Ty jako już Wazer z długim stażem na pewno o tym wiesz.
Na trzecie Jarkaz już odpoiwedział, ja na swoich telefonach też nie zauważyłem długiego czasu startu aplikacji, może za wyjątkiem pierwszego uruchomienia po aktualizacji wymagającej np. ponownego pobrania głosów, map itp.

Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Postby mto6 » Wed Apr 11, 2018 8:16 pm

Marcin_S wrote:Z tego co wiem, Google nie uwzglednia w takiej sytuacji danych bieżących jedynie historyczne.

Oczywiście, że uwzględnia bieżące i to znacznie lepiej niż Waze.
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 37 times
Been thanked: 41 times

Postby Marcin_S » Thu Apr 12, 2018 6:39 am

@mto6 - masz rację jeżeli chodzi o trasy po miescie, Google Maps uwzględnia dane ruchowe ale o ile wiem przy długich trasach niekoniecznie (chyba, że w ciagu ostatnich miesięcy coś się zmieniło).
Która z nich lepiej wyznacza te krótkie - Waze czy GM to już kwestia raczej odczucia. Parę razy "ścigałem się" z kolegą jadącym na GM i nie mogę narzekać. Mocno to zależy od miasta w którym jeździsz czyli od ilości Wazerów.
Za granicą, np. w czeskiej Pradze, Paryżu, Mediolanie itd. (tam jeździłem) Waze wygrywa z GM.

Marcin
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Postby ymp01 » Wed May 09, 2018 11:14 am

Mi najbardziej brakuje więcej niż jednego punktu pośredniego. Ta funkcja na zawsze uwolniłaby mnie od Automaty, a tak bardziej skomplikowane trasy musze jeżdzić na Automapie. Nie za bardzo rozumiem, czemu przez tyle lat nikt nie dał możliwości dodania np 5 punktów pośrednich do wyznaczonej trasy.
ymp01

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Postby mousepl » Tue May 15, 2018 5:14 pm

Wiele punktów pośrednich już kiedyś było. Waze zrezygnowało z tego, ponieważ znacznie to komplikowało i wydłużało wyznaczanie trasy. Jak wiesz trasa jest wyliczania - w przeciwieństwie do AM - po stronie serwera. Dodatkowo Waze jest stworzone do "to commute", więc nie potrzeba w tym przypadku wielu punktów pośrednich.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 912 times

Postby DydakTom » Sat Jun 23, 2018 9:32 pm

Witam
Sorki bo to mój pierwszy wpis wiec może nie być tu gdzie trzeba.
1. Po aktualizacji przestała się pokazywać historia ostatnio wybieranych adresów. Jest to bardzo utrudniające pracę. Czy u wszystkich tak jest?
2. Czemu jest to wkurzające okienko "Pasażer - OK". Jak nie wybiorę pasażer to nie mogę wyszukać adresu wiec trzeba wybrać pasażer. Skoro innego wyboru nie ma to można przyjąć domyślnie ze wpisuje pasażer. Jest to duże utrudnienie wyszukiwania podczas prowadzenia pojazdu.
DydakTom

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Next

Return to Poland