Post Reply

Ostrzeżenia bez nawigacji

Post by loficzek
Czy jest możliwość żeby otrzymywać ostrzeżenia drogowe bez włączonej nawigacji? Chodzi o to, żebym nie musiał za każdym razem kiedy jadę znajomą trasą wyznaczać trasy ale żeby wiedzieć gdzie suszą lub dostawać inne ostrzeżenia, tak jak to działa w Yanosiku.
loficzek
Posts: 3

POSTER_ID:17580825

1

Send a message

Post by An_ka
Ostrzeżenia w Waze działają też bez wyznaczonej trasy. Mimo tego że zna się trasę
nawigacja pomaga ominąć korki , zamknięcia lub inne utrudnienia. Nie wiadomo kiedy coś się może przydarzyć. A czytanie komunikatów można wyłączyć. Wybór należy do ciebie.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Wcześniej ostrzegał bez specjalnych ustawień przy okazji sprawdzę czy jest tak nadal być może że coś się zmieniło.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by An_ka
Dzisiaj testowałem przejazd bez wyznaczonej trasy było ostrzeżenie. Co się tyczy korków ostrzeżenia nie było mimo że na drodze była ikona korka ale niestety bez kierunku i podświetlenia drogi. Ostrzeżenie mogło być dla przeciwnego kierunku. Większość tras jeżdżę w wyznaczoną trasą żadko mając ostrzeżenia bo Waze poprostu je omija. Gdy jednak nie ma możliwości ominięcia korka wówczas pojawia się ostrzeżenie i po lewej stronie ekranu wyświetla się pasek z przewidywanym czasem przejazdu w korku.
An_ka
Area Manager
Area Manager
Posts: 237
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by loficzek
Właśnie sprawdziłem, że czytanie komunikatów z nawigacji można wyłączyć, w sensie wybrać tylko alerty, ale wyznaczać trasę chyba wciąż trzeba?
Ostrzeżenia w Waze działają też bez wyznaczonej trasy.
Czy tak to działa domyślnie czy trzeba coś ustawić? Z tego co wiem, to jak zawsze nie miałem wyznaczonej trasy to nigdy mnie nie ostrzegało o policji i innych zagrożeniach, a gdy wyznaczałem trasę to zawsze były jakieś ostrzeżenia.
loficzek
Posts: 3
Send a message

Post by loficzek
a czy ostrzeganie o korkach jest tylko wtedy kiedy komunikaty z nawigacji są włączone?
loficzek
Posts: 3
Send a message

Post by mousepl
Nigdy nie było strzeżenia przed korkiem. Jest jedynie komunikat "Przed Tobą korek" jak pokazuje się pasek korka po lewej stronie ekranu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message