Czas obowiązywania zgłoszeń

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Czas obowiązywania zgłoszeń

Postby Mati_Ori » Wed May 15, 2019 6:01 pm

Witam,
mam pytanko. Jak długo obowiązują zgłoszenia o problemach na drodze? Chodzi mi o takie zgłoszenia jak roboty drogowe czy dziura.
Pytam bo w mojej okolicy są roboty drogowe. Przejeżdzając tamtędy zgłaszam roboty. Niestety po kilku godzinach otrzeżenie znika. Zatem kolejnego dnia znowu trzeba wysyłaś zgłoszenie. Trochę to dziwne żeby takie ostrzeżenia znikały tak szybko. Roboty rzadko trwają tak krótko.
Mati_Ori

Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Czas obowiązywania zgłoszeń

Postby Marcin_S » Thu May 16, 2019 9:42 am

Cześć,
Zgłoszenia z aplikacji mają różne czasy utrzymywania się na mapie, najdłużej z tego co pamiętam dziury - kilka dni.
Roboty drogowe mają różny charakter, masz np. przycinkę drzew, koszenie trawy na poboczach itp. - te w realu trwają krótko (parę godzin) i to dobrze oddaje zgłoszenie. Niestety, w przypadku dłuższych robót, słabo sie sprawdzają bo trzeba je powtarzać praktycznie każdego dnia. Z poziomu edytora (WME - Waze Map Editor) w przypadku robót drogowych wyłączających z ruchu dany odcinek drogi można wprowadzić blokadę odcinka na czas przebudowy. Takie, które tylko utrudniają ruch można też wprowadzić ale w Polsce mamy tylko jedną osobę, która ma odpowiednie uprawnienia do tego.
Każde podziękowanie z aplikacji wydłuża czas trwania zgłoszenia. U nas niewiele osób dziękuje w porównaniu do innych krajów i tam zgłoszenia całkiem fajnie się wydłużają.
Nie pamiętam niestety dokładnych czasów utrzymywania się zgłoszeń, jest o tym informacja w Wiki/Wazeopedii.
Pozdrawiam,
Marcin
LC and CM India and Poland
[ img ] [ img ] [ img ][ img ]
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 716 times
Been thanked: 656 times

Postby omacek » Thu May 16, 2019 12:33 pm

omacek
Country Manager
Country Manager

Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times

Postby GarryMoveOut » Thu May 16, 2019 12:51 pm

Marcin_S wrote:Cześć,
Zgłoszenia z aplikacji mają różne czasy utrzymywania się na mapie, najdłużej z tego co pamiętam dziury - kilka dni.
Roboty drogowe mają różny charakter, masz np. przycinkę drzew, koszenie trawy na poboczach itp. - te w realu trwają krótko (parę godzin) i to dobrze oddaje zgłoszenie. Niestety, w przypadku dłuższych robót, słabo sie sprawdzają bo trzeba je powtarzać praktycznie każdego dnia. Z poziomu edytora (WME - Waze Map Editor) w przypadku robót drogowych wyłączających z ruchu dany odcinek drogi można wprowadzić blokadę odcinka na czas przebudowy. Takie, które tylko utrudniają ruch można też wprowadzić ale w Polsce mamy tylko jedną osobę, która ma odpowiednie uprawnienia do tego.
Każde podziękowanie z aplikacji wydłuża czas trwania zgłoszenia. U nas niewiele osób dziękuje w porównaniu do innych krajów i tam zgłoszenia całkiem fajnie się wydłużają.
Nie pamiętam niestety dokładnych czasów utrzymywania się zgłoszeń, jest o tym informacja w Wiki/Wazeopedii.
Pozdrawiam,
Marcin
W moim regionie (zachodniopomorskie) praktycznie nikt nie potwierdza a samych zgłoszeń jest jak na lekarstwo. Później jak przychodzą statystyki to smutne że na 25 osób które przejechały potwierdza może jedna osoba.
GarryMoveOut

Has thanked: 2 times

Postby Mati_Ori » Fri May 17, 2019 7:11 pm

omacek wrote:Tu jest coś na ten temat. https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=145517

Szukałem wcześniej informacji, ale się nie doszukałem.
Może dlatego, że szukałem zgłoszeń oraz ostrzeżeń, nie alertów.

W drodze do/z pracy zaczyna się remont któy ma potrwać ponad 2 lata. Będzie co klikać 8-)
Mati_Ori

Has thanked: 4 times

Return to Poland