Post Reply

pomoc w obsłudze

Post by kriss76
Przede wszystkim, witam wszystkich- jako, że jestem tu nowy.
Z góry proszę o wyrozumiałość bardziej zaawansowanych użytkowników.
Dopiero od kilku dni mam na tel. aplikację i nieco się gubię- może nawet bardziej niż nieco.
Teoretycznie obsługa jest prosta, ale coś mi nie wychodzi.
Jestem z Opola, gdzie użytkowników jest garstka, więc chciałbym pomóc w budowaniu mapy, ale mam problemy.
1. Jadąc po mieście włączam budowani drogi i rysuje mi nową "w kosmosie", ale ja cały czas ją widzę na czerwono. Nie zmienia koloru na normalny. Dlaczego?
2. Czy budować można tylko podczas jazdy po nieodkrytym fragmencie drogi, czy na całej trasie z domu do pracy mogę mieć włączoną opcję?
3. W trakcie budowania jadąc ulicą osiedlową zakończoną małym rondem, po zawróceniu rysują się przecinające się drogi, zamiast wrócić na ten sam fragment.
4. Jak i gdzie znaleźć opcję edycji drogi? W tel. czy przez kompa na swoim koncie Waze'a? W telefonie nie widzę takiej możliwości... na kompie też.
5.
Dlaczego na stronie z live map nie ma żadnych dróg w Polsce? Czy może coś mi się nie ładuje? Ale obok w Czechach widzę.
Będę wdzięczny za wskazówki.
kriss76
Posts: 3

POSTER_ID:12133396

1

Send a message

Post by kriss76
OK. Trochę się odnalazłem. W międzyczasie poszperałem i wiem, że nowe drogi są na czerwono. Znalazłem linka do strony z edycją. Poprawiłem już swoje błędy. Znalazłem drogi. Dorysowałem i nazwałem. Na razie- 2. Jedną w miejscu pracy, drugą tam, gdzie mieszkam. Poprawiłem i dorysowałem "rondo". ALe dlaczego, klikając aktualizację mapy w telefonie nadal widzę to, co budowałem po drodze, na czerwono, a nie to, co edytowałem w kompie?
Za diabła nie mogę odświeżyć map w tel. Dochodzi na pasku do 92-96% i potem pasek znika a mapy są bez zmian.
I dlaczego Live map i update map różnią się od siebie? Na tej pierwszej nie widać wprowadzonych zmian.
kriss76
Posts: 3
Send a message

Post by kriss76
Dzięki za odpowiedź. Nie pozostaje więc nic inego, jak cierpliwie czekać. Myślałem, że coś się knoci u mnie, skoro niby odświeża a potem przerywa. A dlaczego ikona na pasku w tel. jest raz czerwona a raz zielona w trakcie odświeżania?
kriss76
Posts: 3
Send a message

Post by mll0dy
Raczej chodziło o 1-2 minuty. Jaki byłby sens wyznaczania trasy na podstawie natężenia ruchu sprzed dwóch dni?
mll0dy
Area Manager
Area Manager
Posts: 86
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by mousepl
1. Możesz zdefiniować "w kosmosie"? Droga nie zmieni koloru dopóki nie będzie oficjalnie na mapie, wtedy najlepiej odświeżyć mapę obszaru.
2. Najlepiej włączać walec tylko tam, gdzie nie ma drogi. Rysując na istniejących możesz zrobić bałagan, porysujesz drogę obok tak, jak w pkt 3 i ktoś musi to później posprzątać.
3. Jak zawrócisz to wyłącz walec (jeśli droga zrobiła się czerwona) i ją przeedytuj na drugi dzień.
4. Przeczytaj pierwszy post w dziale POLAND - Where are my points? READ BEFORE POSTING.
5. Przeczytaj pierwszy post w dziale POLAND - Where are my points? READ BEFORE POSTING.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
andrzej0713 wrote:update mapy został dokonany 25 tego
chyba mnie coś ominęło albo:
25 Nov 2012 MAP TILES IN THE NA SERVER HAVE BEEN UPDATED

To nie nasz serwer. Zobacz na datę tego posta:
http://status.waze.com/intl-server-map- ... ated-83535
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Szkoda, że nie ma opcji dodawania własnych znajomych po loginie z opcją, że druga strona musi zatwierdzić. Nawigacja reklamuje się jako społecznościowa, co jest tak naprawdę kłamstwem, ponieważ co to za społeczność, skoro trzeba korzystać z listy znajomych Facebooka. Chętnie pododawałbym trochę znajomych, ale Facebook już i tak za dużo o mnie wie, żeby na dodatek przekazywać mu info o moich preferencjach drogowych - ciekawe czy Waze udostępnia takie dane fimie Google (wiadomo, że ich kupili, więc ciekawe czy przekazuje nazwe konta google oraz historie tras).

Załóżmy chciałbym jechać ze znajomymi na wakacje. Chciałbym mieć tą funkcjonalnośc, że dodaje ich loginy Waze, oni zatwierdzają zgodę i wzajemnie się widzimy. Bez sensu jest, że ta funkcja jest możliwa tylko via Facebook. To nie jest żadna społeczność tylko rozszerzenie szpiegbooka.

Ta opcja "zatrąb" jest widoczna tylko dla znajomych z Facebooka czy jeszcze gdzieś, bo nigdzie jej nie widziałem?

Czy jeśli po drodze będzie mnie mijał ktoś, kto korzysta z Waze to będę go widział na mapie w telefonie czy też to się nie odświetla na żywo? Przejechałem kilkaset kilometrów, ale jeszcze nigdy nikogo nie spotkałem :)
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
rysal wrote:
Ricky_Fernando wrote: Czy jeśli po drodze będzie mnie mijał ktoś, kto korzysta z Waze to będę go widział na mapie w telefonie czy też to się nie odświetla na żywo? Przejechałem kilkaset kilometrów, ale jeszcze nigdy nikogo nie spotkałem :)
Będziesz widział, ale z pewnym przesunięciem czasowym. Tzn. ta osobą którą widzisz na kliencie, była w tym miejscu 1-2 temu. Podobno zrobione to jest ze względów bezpieczeństwa.
Mógłbyś doprecyzować jednostkę czasu? :) Dzięki.

Hmm... mówicie, że nie wysyła nic do Facebooka? Muszę poszukać, może jest jakaś polityka prywatności na ten temat. Teoretycznie Facebook śledzi nas nawet jeśli się wylogowujemy z niego (po IP i skryptach umieszczonych na różnych stronach gdzie jest możliwość "lajkowania" - aż dziwne, żeby się nie skusili na taką możliwość :) )
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Na SGS2 z systemem 4.1.2 Waze działa bez zająknięcia.
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by rosjak-
Wszyscy zainteresowani są
budowaniem drogi a ja z takimi prozaicznymi pytaniami.

1 czy można wyłączyć i jak to zrobić, chodzi o obiekt z wskazówkami nawigacyjnymi zaznaczony na czerwono i zielonym A?

2 jak wyłączy obiekt zaznaczony zielonym B, jak włączam nawigowanie to czasami go niema?

3 co znaczy „zatrąb” i jak tego używać, a co znaczy „wiadomość” i do jakiego typu wiadomości jest stosowane?

4 czasami pokazuje się informacja z ilością wazerów, jak ją otrzymać na rządanie?

5 gdzie znajdę opis używania i obsługi? To na przyszłość nie będę zadawał prostych pytań.


[spoiler]
waze.jpg
(44.01 KiB) Downloaded 628 times
[spoiler/][/size]
rosjak-
Posts: 12
Send a message