Resolved Update Requests

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Resolved Update Requests

Postby wignaczewski » Tue Jan 08, 2013 8:30 am

Cześć

Wiem, że jest 500 punktów za zdobycie odznaki Resolve 50 map problems ale do diaska nie róbcie sobie jaj. Nie po to zgłasza się błędy by były one oznaczone jako rozwiązane bez tknięcia drogi.

Nie znacz rozwiązania problemu to nie ruszaj go, za chwile może przyjdzie ktoś kto go rozwiąże.

Samemu zgłaszam często błędy z nadzieją, że ktoś je poprawi lub zrobię to ja gdy wejdę do edytora. W ostatnim czasie w błyskawicznym tempie dostaje informacje o rozwiązaniu sprawy. Myślę: super jaka prężnie działająca społeczność. Po wejściu w edytor dostrzegam, że problem już nie jest wyświetlany (Solved), a mapa nawet nie tknięta.

Ostatnie przykłady:

Przy stadionie we Wrocławiu nawigacja ewidentnie prowadzi mnie źle. Zgłaszam problem z węzłem. Po chwili już dostaje informacje, że problem został rozwiązany przez użytkownika wroSlaw (1). Dziś zaglądam do edytora, żadna z dróg wokół miejsca przeze mnie zgłaszanego nie była edytowana przez w/w użytkownika. Ponadto zaraz następne skrzyżowanie kolo zgłaszanego ma brak uprawnień do wjazdu na rondo, co pewnie było przyczyną błędu w nawigacji. Poprawiłem samemu.

Przy szpitalu na Borowskiej na parkingu jest pełno czerwonych nie opisanych dróg. Ktoś nawet zgłosił, że trzeba zrobić z tym porządek (dał opis z prośbą). Widziałem błąd ale z racji tego, ze nie wiem jak go poprawić nie ruszałem go. Teraz widzę, że błąd znikł (Solved), a syf w drogach pozostał. Jedyne pole edytowane w ostatnim czasie do wroSlaw (1) w opisie POI w polu CITY wpisał pełny adres szpitala (kod, ulica itp). Ulice w nazwie mają podany numer lokalu.
https://world.waze.com/editor/?lon=17.03361&lat=51.07408&zoom=5&layers=BFTFFTTTTTTFTTTTFTTTTFT
wignaczewski

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Resolved Update Requests

Postby Pescan » Tue Mar 05, 2013 2:07 pm

pprucia wrote:" The map problem you reported on Waze on 15-Jan-2013, (ossowa!) has been reviewed by Pescan but wasn't resolved, most likely due to insufficient information or non-exact location."

Ehh... Minęła może godzina od zgłoszenia. Jest literówka w nazwie miejscowości. Jak jadę nie mam zamiaru opisywać ze szczegółami co jest źle.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Nazwa Osowa (województwo świętokrzyskie) jest według mnie w porządku, Ossowa położona jest w województwie lubelskim...aczkolwiek mogę sie mylić.

Pozdrawiam, Pescan
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 26 times
Been thanked: 21 times

Postby ipv6 » Tue Feb 12, 2013 6:59 pm

Ok Rozumiem :o
ipv6

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby mousepl » Tue Feb 12, 2013 6:41 pm

To zostawiłem po to, żebyś sobie poczytał i zajrzał na forum do tego wątku. Poczytaj go od początku to zrozumiesz, jak inni userzy, po co ten wątek, po co to zgłoszenie, po co w ogóle zawracać głowę.
Wyczytasz między innymi, że NIKT, słownie: ZERO osób nie pisze dokładnie w zgłoszeniu co jest nie tak bo... bo PROWADZI SAMOCHÓD ;) Ja zaznaczam tyle ile mogę, jak ktoś zrobi przede mną to OK, ale jeśli ktoś zamyka, bo jest dla niego za mało informacji to należałoby najpierw pomyśleć a potem poczekać/wyjaśnić, niż bezmyślnie zamknąć z adnotacją "brak danych".
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Been thanked: 856 times

Postby ipv6 » Mon Feb 11, 2013 8:41 pm

mousepl wrote:Widzę, że inaczej się nie da, kolega nie zagląda na forum...
Może to go nakłoni:
1.jpg

https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... =137487756

Ładne zdjęcie :?:

jest to rzeczywisty problem, ktory trzeba skorygowac czy reakcja na niepoprawne zamkniecie UR?

Jasli nie jest to aktualny problem, zamknij UR sam.

pozdrowienia
ipv6

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby WodzGalopujacySkleroz » Thu Jan 31, 2013 4:01 pm

mousepl wrote:Flyspray zostaje taki, jaki jest. Nie udało się odpalić jabbera

A szkoda, liczyłem po cichu, że popasożytuję na cudzym wysiłku. ;-)
Idą zmiany?

Idą, przejdą, będzie jak było. ;-) Cóż znaczy jeden user w morzu nowicjuszy...

Klient waze powinien mieć możliwość pobierania z sieci wiadomości (np. od AM) - choćby na zasadzie reklam. Dałoby się nowych informować o tym, że powinni zajrzeć na forum, wiele by to ułatwiło, a być może przyspieszyłoby rozwój, bo część, zamiast rezygnować, "bo nie ma tu żadnych porządnych map", zaczęłaby się bawić w edycję.
WodzGalopujacySkleroz

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby mousepl » Thu Jan 31, 2013 1:37 pm

Flyspray zostaje taki, jaki jest. Nie udało się odpalić jabbera, ale cieszę się, że choć parę osób na tym skorzystało.
Na razie cisza, nikt mojego zgłoszenia nie zamknął z Bytomia :D Idą zmiany?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby WodzGalopujacySkleroz » Wed Jan 30, 2013 5:39 pm

zorkus wrote:Ja mam wrażenie, że większość zgłoszeń z telefonów jest od ludzi którzy nawet nie są świadomi istnienia tego forum.... a co dopiero taki flyspray....

W moim przypadku to wrażenie graniczy z pewnością. ;-) Flaj jest fajny, ale korzysta z niego pięć osób (Swoją drogą: mousepl, udało Ci się go przekonać, żeby powiadamiał przez jabbera? Dawno temu, w którejś ze starszych wersji udało mi się to uzyskać, a od jakiegoś czasu nie chce działać, a ja jakoś nie mam energii na badania) i raczej większej kariery mu nie wróżę.

Mam za to czasem ochotę co parędziesiąt kilometrów krajówek klapnąć prostokątny landmark z napisem "Edytujesz mapy? A zarejestrowałeś się już na forum? http://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=73". Albo z jakimś tiny-urlem, bo ten trochę za długi. Taki bilbord - pewnie by zadziałało. ;-)
WodzGalopujacySkleroz

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby theblackzork » Wed Jan 30, 2013 5:21 pm

Super, tylko że to nie ma połączenia z raportowaniem z waze chyba?

Ja mam wrażenie, że większość zgłoszeń z telefonów jest od ludzi którzy nawet nie są świadomi istnienia tego forum.... a co dopiero taki flyspray....
theblackzork

Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

Postby mousepl » Wed Jan 30, 2013 4:49 pm

Właśnie dlatego pomyślałem, że przyda się coś takiego, skoro tamta funkcjonalność zniknęła:
viewtopic.php?f=73&t=26591

Można komentować, idą powiadomienia mailem itd. Można zrobić część a resztę może kończyć inny user.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Next

Return to Poland