Resolved Update Requests

Image

Moderators: mousepl, redviper26

Resolved Update Requests

Postby wignaczewski » Tue Jan 08, 2013 8:30 am

Cześć

Wiem, że jest 500 punktów za zdobycie odznaki Resolve 50 map problems ale do diaska nie róbcie sobie jaj. Nie po to zgłasza się błędy by były one oznaczone jako rozwiązane bez tknięcia drogi.

Nie znacz rozwiązania problemu to nie ruszaj go, za chwile może przyjdzie ktoś kto go rozwiąże.

Samemu zgłaszam często błędy z nadzieją, że ktoś je poprawi lub zrobię to ja gdy wejdę do edytora. W ostatnim czasie w błyskawicznym tempie dostaje informacje o rozwiązaniu sprawy. Myślę: super jaka prężnie działająca społeczność. Po wejściu w edytor dostrzegam, że problem już nie jest wyświetlany (Solved), a mapa nawet nie tknięta.

Ostatnie przykłady:

Przy stadionie we Wrocławiu nawigacja ewidentnie prowadzi mnie źle. Zgłaszam problem z węzłem. Po chwili już dostaje informacje, że problem został rozwiązany przez użytkownika wroSlaw (1). Dziś zaglądam do edytora, żadna z dróg wokół miejsca przeze mnie zgłaszanego nie była edytowana przez w/w użytkownika. Ponadto zaraz następne skrzyżowanie kolo zgłaszanego ma brak uprawnień do wjazdu na rondo, co pewnie było przyczyną błędu w nawigacji. Poprawiłem samemu.

Przy szpitalu na Borowskiej na parkingu jest pełno czerwonych nie opisanych dróg. Ktoś nawet zgłosił, że trzeba zrobić z tym porządek (dał opis z prośbą). Widziałem błąd ale z racji tego, ze nie wiem jak go poprawić nie ruszałem go. Teraz widzę, że błąd znikł (Solved), a syf w drogach pozostał. Jedyne pole edytowane w ostatnim czasie do wroSlaw (1) w opisie POI w polu CITY wpisał pełny adres szpitala (kod, ulica itp). Ulice w nazwie mają podany numer lokalu.
https://world.waze.com/editor/?lon=17.03361&lat=51.07408&zoom=5&layers=BFTFFTTTTTTFTTTTFTTTTFT
Image
wignaczewski

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Resolved Update Requests

Postby baranica » Tue Jan 08, 2013 9:37 am

Spróbuj znaleźć tą osobę tutaj na forum, jak ma konto to może na PM odpowie co i czemu zrobił.

Ja widzę często problem w drugą stronę, jest pełno zgłaszanych błędów bez opisu lub z takim opisem że przez 5 minut myślę co z tym zrobić. Często wrzucam jako wtedy jako not identified, szkoda ze teraz nie da się już w nowym edytorze napisać informacji zwrotnej do zgłaszającego...
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby WodzGalopujacySkleroz » Tue Jan 08, 2013 10:33 am

baranica wrote:Ja widzę często problem w drugą stronę, jest pełno zgłaszanych błędów bez opisu

Mnie najbardziej przyłamują raporty "missing road" w miejscach, gdzie zdjęcia satelitarne mają rozdzielczość jednego piksela na hektar. Co takiemu powiedzieć? "Tak jest, jaśnie panie, rzucam wszystko i już jadę tam, bo tobie, jełopie, nie chciało się walca włączyć"?... Znaczy - co, to wiem, ale jak... ;-)

Mam wrażenie, że dobrym rozwiązaniem byłaby integracja konta waze z forum. Tak, żeby była gwarancja, że ktoś, kto edytuje mapę, jest osiągalny przez PM (wciąż mam w outboksie nieodebrane wiadomości sprzed miesięcy), oraz żeby informacja o PM była wyświetlana w kliencie. Czy sama treść również, to już mało ważne - byle można było takiego szturchnąć. Sądzę, że nieco by to ułatwiło, bo wydaje mi się, że wielu użytkowników zwyczajnie nie ma pojęcia o istnieniu forum.

Czasem mam ochotę (zwłaszcza, że ostatnio update'y pojawiają się szokująco prędko) wstawiać landmarki z komunikatami. ;-)
WodzGalopujacySkleroz

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby wignaczewski » Tue Jan 08, 2013 12:05 pm

baranica wrote:Ja widzę często problem w drugą stronę, jest pełno zgłaszanych błędów bez opisu lub z takim opisem że przez 5 minut myślę co z tym zrobić. Często wrzucam jako wtedy jako not identified

Tak powinno się postępować. Bodajże jak kilka osób da not identified to zgłoszenie znika.
Image
wignaczewski

Postby pprucia » Wed Jan 09, 2013 12:25 am

Z drugiej strony. Ostatnio jechałem do Kielc 7 i zgłosiłem kilka błędów, zgiązanych głównie z początkiem i końcem miejscowości. Chciałem je później poprawić ale ktoś nadgorliwy oznaczył je jako not identified. Ja jak nie rozumiem na czym polega błąd zostawiam go w spokoju, przynajmniej na jakiś czas. Teraz ich nie poprawie bo zniknęły.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
pprucia

Has thanked: 0 time

Postby baranica » Wed Jan 09, 2013 9:27 am

pprucia wrote:Z drugiej strony. Ostatnio jechałem do Kielc 7 i zgłosiłem kilka błędów, zgiązanych głównie z początkiem i końcem miejscowości. Chciałem je później poprawić ale ktoś nadgorliwy oznaczył je jako not identified. Ja jak nie rozumiem na czym polega błąd zostawiam go w spokoju, przynajmniej na jakiś czas. Teraz ich nie poprawie bo zniknęły.

Takie zgłoszenia poznaje i staram się nie ruszać chyba że wiem co to za miejscowość.
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby wroSlaw » Fri Jan 11, 2013 10:02 pm

wignaczewski wrote:Przy stadionie we Wrocławiu nawigacja ewidentnie prowadzi mnie źle. Zgłaszam problem z węzłem. Po chwili już dostaje informacje, że problem został rozwiązany przez użytkownika wroSlaw (1). Dziś zaglądam do edytora, żadna z dróg wokół miejsca przeze mnie zgłaszanego nie była edytowana przez w/w użytkownika. [/url]

Witajcie!
Przepraszam jeśli popełniłem jakiś błąd. Jestem nowym użytkownikiem, ale do było moim celem zaznaczyć bez poprawiania błędu na drodze. Piszesz że żadna z dróg wokół tego miejsca nie została edytowana... Może to zrobiłem źle ale poprawiłem jedną ze strzałek z zielonej na czerwoną. Czy wyjeżdżając z trasy 94 w dół w stronę stadionu nie powinno być zakazu zawracania? Taką też zmianę zaznaczyłem. Tak też pokazała mi inna nawigacja. Może trzeba ( o ile jest to możliwe) bardziej szczegółowo opisywać błędy na drodze? Muszę trochę posiedzieć na forum i poznać dokładniej zasady tworzenia mapy i poprawiania błędów. Dużym minusem jest brak polskich opisów.
Pozdrawiam i obiecuję poprawę :)
ImageImage
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 51 times

Postby wignaczewski » Mon Jan 14, 2013 8:19 am

Błędy zdarza się popełniać :)

Proponuje takie rozwiązanie. Osoby które siedzą w edytorze z pewnością doskonale kojarzą użytkowników ze swojej okolicy, w końcu co chwile przewijają się te same nicki w opisie updated, created. Jeśli widzimy zgłoszenie użytkownika, który często zagląda do edytora, a nie jesteśmy pewni co autor miał na myśli najlepiej takie zgłoszenie zostawić w spokoju. Autor zgłoszenia z pewnością niebawem wejdzie do edytora i samemu poprawi.
Image
wignaczewski

Postby deadeyye » Mon Jan 14, 2013 8:57 pm

Niezależnie czy się kogoś zna, jeśli widać request to wypada przynajmniej te 2 tygodnie zaczekać, zanim się kliknie "not identified".
deadeyye

Been thanked: 5 times

Postby pprucia » Tue Jan 15, 2013 8:45 am

" The map problem you reported on Waze on 15-Jan-2013, (ossowa!) has been reviewed by Pescan but wasn't resolved, most likely due to insufficient information or non-exact location."

Ehh... Minęła może godzina od zgłoszenia. Jest literówka w nazwie miejscowości. Jak jadę nie mam zamiaru opisywać ze szczegółami co jest źle.

pprucia

Has thanked: 0 time

Next

Return to Poland