Resolved Update Requests

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Resolved Update Requests

Postby rlpl » Wed Jan 16, 2013 1:43 pm

pprucia wrote:" The map problem you reported on Waze on 15-Jan-2013, (ossowa!) [...]"

[...] Jest literówka w nazwie miejscowości.

Hej! Chyba wiem, o które miejsce Ci chodzi i proszę o ostrożność w poprawianiu. Ta miejscowość naprawdę nazywa się Osowa - sprawdź: http://pl.wikipedia.org/wiki/Osowa_%28wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bwi%C4%99tokrzyskie%29. Wiem, bo sam poprawiałem. Literówka jest na drogowskazie, dlatego mogłeś tak pomyśleć. Poprawnie jest na tablicy miejscowości, mapach Google, Wikipedii, też na mapie Waze, jeśli nie zmieniłeś. Cóż, takie rzeczy też się zdarzają.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby rlpl » Wed Jan 16, 2013 11:26 pm

pprucia wrote:Ostatnio jechałem do Kielc 7 i zgłosiłem kilka błędów, zgiązanych głównie z początkiem i końcem miejscowości.

Z której strony jechałeś? Większość granic miejscowości jest ustalona zgodnie z tablicami, więc raczej nic nie trzeba poprawiać. Chociaż ostatnio widziałem, że niektóre tablice zostały przesunięte albo pojawiły się, konkretnie mam na myśli powiat miechowski.

Teraz ich nie poprawie bo zniknęły.

W mailu dostajesz link, w którym są współrzędne punktu tego zgłoszenia. Jak klikasz w ten link, to otwiera Ci się edytor wypozycjonowany tak, że Twoje zgłoszenie jest na środku mapy. Trudno na oko wyczuć gdzie jest dokładnie ten środek okna, ale w prawym dolnym rogu masz współrzędne punktu wskazywanego przez myszkę, a w adresie - współrzędne szukanego punktu. Lepszej rady nie mam.

wignaczewski wrote:Jeśli widzimy zgłoszenie użytkownika, który często zagląda do edytora,

Niestety, tak było w Cartouche, ale teraz już nie widać autora zgłoszenia. Ktoś ma inaczej?
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Postby baranica » Thu Jan 17, 2013 8:24 am

rlpl wrote:Niestety, tak było w Cartouche, ale teraz już nie widać autora zgłoszenia. Ktoś ma inaczej?

Też nie widzę.

Bardziej szkoda że nie ma listy zgłoszeń tak jak było w Cartouche, ciężko jest codziennie przelecieć wszystkie miejsca które się ma w swoim AM.

Przydała by się jeszcze lista nowych walcowań, okolice Częstochowy dalej nie mają zdjęć więc drogi da się tylko rysować walcem. Sprawdzam co parę dni czy ktoś czegoś nie dorysował ale jest to męczące.
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby pprucia » Thu Jan 17, 2013 8:38 am

rlpl wrote:Z której strony jechałeś? Większość granic miejscowości jest ustalona zgodnie z tablicami, więc raczej nic nie trzeba poprawiać. Chociaż ostatnio widziałem, że niektóre tablice zostały przesunięte albo pojawiły się, konkretnie mam na myśli powiat miechowski.

Od Jędrzejowa. Miałem wrażenie, że na mapce są poprzesuwane granice. Niektóre ze zgłoszeń były celem weryfikacji.

rlpl wrote:W mailu dostajesz link, w którym są współrzędne punktu tego zgłoszenia. Jak klikasz w ten link, to otwiera Ci się edytor wypozycjonowany tak, że Twoje zgłoszenie jest na środku mapy. Trudno na oko wyczuć gdzie jest dokładnie ten środek okna, ale w prawym dolnym rogu masz współrzędne punktu wskazywanego przez myszkę, a w adresie - współrzędne szukanego punktu. Lepszej rady nie mam.

Wiem ale w moim przypadku to trochę za mało.
pprucia

Postby mousepl » Sun Jan 27, 2013 10:19 am

Hej,
Drogi użytkowniku ipv6, jakbyś mógł nie zamykać moich raportów jeśli nie możesz/ nie potrafisz dostrzec problemu i go rozwiązać to byłbym bardzo wdzięczny.
Polecam zapoznać się z viewtopic.php?f=73&t=36666

Dzięki!
MousePL
ImageImage
Stats for Poland: http://statystyki.mouse.one.pl/
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 511 times

Postby mousepl » Wed Jan 30, 2013 3:11 pm

Widzę, że inaczej się nie da, kolega nie zagląda na forum...
Może to go nakłoni:
1.jpg
1.jpg (135.32 KiB) Viewed 232 times
ImageImage
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby theblackzork » Wed Jan 30, 2013 3:47 pm

Ten brak komunikacji zgłaszający - poprawiający powoduje, że zgłaszanie czegokolwiek ma średni sens.

W starym edytorze można było przynajmniej podać w opisie rozwiązania email do kontaktu - dzięki temu udawało się rozwiązać większość problemów.

Wiecie może, czy to kiedyś wróci?
Łukasz
Łukasz
--
theblackzork

Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

Postby WodzGalopujacySkleroz » Wed Jan 30, 2013 4:47 pm

zorkus wrote:W starym edytorze można było przynajmniej podać w opisie rozwiązania email do kontaktu - dzięki temu udawało się rozwiązać większość problemów.
Wiecie może, czy to kiedyś wróci?

Moim zdaniem ma to niewielki sens - to i tak było uciążliwe. Najrozsądniejsze byłoby zintegrowanie forum z klientem - aby prywatne wiadomości były odczytywane z poziomu programu. Wtedy dałoby się "zawołać" nowych, bo dam sobie paznokcie u nóg obciąć, że duża część z nich nie ma pojęciu o istnieniu tego forum.
I drugie usprawnienie - możliwość przejrzenia wszystkich swoich zgłoszeń (bez względu na ich aktualny stan) i komunikacji z wszystkimi, którzy się nimi zajęli, oraz - z poziomu mapy edytora - rozmowy ze zgłaszającymi (poprzez prv - przekazywaną również do klienta). Plus możliwość dopisywania komentarzy w istniejących zgłoszeniach.

Tak mi się marzy... ;-)
WodzGalopujacySkleroz

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby mousepl » Wed Jan 30, 2013 4:49 pm

Właśnie dlatego pomyślałem, że przyda się coś takiego, skoro tamta funkcjonalność zniknęła:
viewtopic.php?f=73&t=26591

Można komentować, idą powiadomienia mailem itd. Można zrobić część a resztę może kończyć inny user.
ImageImage
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby theblackzork » Wed Jan 30, 2013 5:21 pm

Super, tylko że to nie ma połączenia z raportowaniem z waze chyba?

Ja mam wrażenie, że większość zgłoszeń z telefonów jest od ludzi którzy nawet nie są świadomi istnienia tego forum.... a co dopiero taki flyspray....
Łukasz
--
theblackzork

Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

PreviousNext

Return to Poland