Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by wignaczewski
baranica wrote:Ja widzę często problem w drugą stronę, jest pełno zgłaszanych błędów bez opisu lub z takim opisem że przez 5 minut myślę co z tym zrobić. Często wrzucam jako wtedy jako not identified
Tak powinno się postępować. Bodajże jak kilka osób da not identified to zgłoszenie znika.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
Błędy zdarza się popełniać :)

Proponuje takie rozwiązanie. Osoby które siedzą w edytorze z pewnością doskonale kojarzą użytkowników ze swojej okolicy, w końcu co chwile przewijają się te same nicki w opisie updated, created. Jeśli widzimy zgłoszenie użytkownika, który często zagląda do edytora, a nie jesteśmy pewni co autor miał na myśli najlepiej takie zgłoszenie zostawić w spokoju. Autor zgłoszenia z pewnością niebawem wejdzie do edytora i samemu poprawi.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by WodzGalopujacySkleroz
baranica wrote:Ja widzę często problem w drugą stronę, jest pełno zgłaszanych błędów bez opisu
Mnie najbardziej przyłamują raporty "missing road" w miejscach, gdzie zdjęcia satelitarne mają rozdzielczość jednego piksela na hektar. Co takiemu powiedzieć? "Tak jest, jaśnie panie, rzucam wszystko i już jadę tam, bo tobie, jełopie, nie chciało się walca włączyć"?... Znaczy - co, to wiem, ale jak... ;-)

Mam wrażenie, że dobrym rozwiązaniem byłaby integracja konta waze z forum. Tak, żeby była gwarancja, że ktoś, kto edytuje mapę, jest osiągalny przez PM (wciąż mam w outboksie nieodebrane wiadomości sprzed miesięcy), oraz żeby informacja o PM była wyświetlana w kliencie. Czy sama treść również, to już mało ważne - byle można było takiego szturchnąć. Sądzę, że nieco by to ułatwiło, bo wydaje mi się, że wielu użytkowników zwyczajnie nie ma pojęcia o istnieniu forum.

Czasem mam ochotę (zwłaszcza, że ostatnio update'y pojawiają się szokująco prędko) wstawiać landmarki z komunikatami. ;-)
WodzGalopujacySkleroz
Posts: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by WodzGalopujacySkleroz
zorkus wrote:W starym edytorze można było przynajmniej podać w opisie rozwiązania email do kontaktu - dzięki temu udawało się rozwiązać większość problemów.
Wiecie może, czy to kiedyś wróci?
Moim zdaniem ma to niewielki sens - to i tak było uciążliwe. Najrozsądniejsze byłoby zintegrowanie forum z klientem - aby prywatne wiadomości były odczytywane z poziomu programu. Wtedy dałoby się "zawołać" nowych, bo dam sobie paznokcie u nóg obciąć, że duża część z nich nie ma pojęciu o istnieniu tego forum.
I drugie usprawnienie - możliwość przejrzenia wszystkich swoich zgłoszeń (bez względu na ich aktualny stan) i komunikacji z wszystkimi, którzy się nimi zajęli, oraz - z poziomu mapy edytora - rozmowy ze zgłaszającymi (poprzez prv - przekazywaną również do klienta). Plus możliwość dopisywania komentarzy w istniejących zgłoszeniach.

Tak mi się marzy... ;-)
WodzGalopujacySkleroz
Posts: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by WodzGalopujacySkleroz
zorkus wrote:Ja mam wrażenie, że większość zgłoszeń z telefonów jest od ludzi którzy nawet nie są świadomi istnienia tego forum.... a co dopiero taki flyspray....
W moim przypadku to wrażenie graniczy z pewnością. ;-) Flaj jest fajny, ale korzysta z niego pięć osób (Swoją drogą: mousepl, udało Ci się go przekonać, żeby powiadamiał przez jabbera? Dawno temu, w którejś ze starszych wersji udało mi się to uzyskać, a od jakiegoś czasu nie chce działać, a ja jakoś nie mam energii na badania) i raczej większej kariery mu nie wróżę.

Mam za to czasem ochotę co parędziesiąt kilometrów krajówek klapnąć prostokątny landmark z napisem "Edytujesz mapy? A zarejestrowałeś się już na forum? http://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=73". Albo z jakimś tiny-urlem, bo ten trochę za długi. Taki bilbord - pewnie by zadziałało. ;-)
WodzGalopujacySkleroz
Posts: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by WodzGalopujacySkleroz
mousepl wrote:Flyspray zostaje taki, jaki jest. Nie udało się odpalić jabbera
A szkoda, liczyłem po cichu, że popasożytuję na cudzym wysiłku. ;-)
Idą zmiany?
Idą, przejdą, będzie jak było. ;-) Cóż znaczy jeden user w morzu nowicjuszy...

Klient waze powinien mieć możliwość pobierania z sieci wiadomości (np. od AM) - choćby na zasadzie reklam. Dałoby się nowych informować o tym, że powinni zajrzeć na forum, wiele by to ułatwiło, a być może przyspieszyłoby rozwój, bo część, zamiast rezygnować, "bo nie ma tu żadnych porządnych map", zaczęłaby się bawić w edycję.
WodzGalopujacySkleroz
Posts: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by wroSlaw
wignaczewski wrote: Przy stadionie we Wrocławiu nawigacja ewidentnie prowadzi mnie źle. Zgłaszam problem z węzłem. Po chwili już dostaje informacje, że problem został rozwiązany przez użytkownika wroSlaw (1). Dziś zaglądam do edytora, żadna z dróg wokół miejsca przeze mnie zgłaszanego nie była edytowana przez w/w użytkownika. [/url]
Witajcie!
Przepraszam jeśli popełniłem jakiś błąd. Jestem nowym użytkownikiem, ale do było moim celem zaznaczyć bez poprawiania błędu na drodze. Piszesz że żadna z dróg wokół tego miejsca nie została edytowana... Może to zrobiłem źle ale poprawiłem jedną ze strzałek z zielonej na czerwoną. Czy wyjeżdżając z trasy 94 w dół w stronę stadionu nie powinno być zakazu zawracania? Taką też zmianę zaznaczyłem. Tak też pokazała mi inna nawigacja. Może trzeba ( o ile jest to możliwe) bardziej szczegółowo opisywać błędy na drodze? Muszę trochę posiedzieć na forum i poznać dokładniej zasady tworzenia mapy i poprawiania błędów. Dużym minusem jest brak polskich opisów.
Pozdrawiam i obiecuję poprawę :)
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message