Post Reply

Kto usunął odcinek drogi.

Post by wroSlaw
Mam pytanie odnośnie usunięcia pewnego odcinka drogi. Ponieważ niedawno miałem możliwośc wjazdu na odcinek drogi która jest oficjalnie jeszcze w budowie, przewalcowałem ją i przygotowałem do dołączenia do sieci dróg. Droga ma być uruchomiona w połowie miesiąca i wystarczyło zmienić strzałki na zielono, aby była możliwość wjazdu. Dzisiaj zauważyłem że droga zniknęła. Powiedzcie mi czy jest możliwość sprawdzenie kto dokonuje "sabotażu" na naszych budowach :)
Pozdrawiam
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

POSTER_ID:12232748

1

Send a message

Post by deadeyye
Usuwanie dróg jest odkąd ja pamiętam, inaczej było troche bez sensu - przykładowo chce się zmienić tor skrzyżowania albo zrobić dokładniej rondo, i wcześniej nie dało się wywalić takich fragmentów? :D
deadeyye
Posts: 129
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by deadeyye
rlpl wrote:
Backupy bazy pewnie robią, ale czy da się cofnąć pojedyncze zmiany, tego nie wiem. My jako zwykli użytkownicy takiej możliwości nie mamy.
Mogą, ale w zwykłych przypadkach się nie angażują, bo inaczej pracownicy Waze nie wyrobiliby ze zgłoszeniami, a w dodatku nie mają jak ich weryfikować (czy np usunięta droga istnieje w rzeczywistosci czy nie). Ale jakby ktoś np usunął całą Warszawę, to spodziewam się że przywróciliby z bazy. Lepiej jednak nie próbować :D
deadeyye
Posts: 129
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by mousepl
zorkus wrote:Jeden sposób to włączyć warstwę "area managers" i zobaczyć kto miał możliwość to zrobić.

pzdr,
Ciekawa teoria... Tylko, że każdy może to zrobić, jeśli tam przejeżdżał.

Wracając: nie sprawdzisz.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by rlpl
Faktycznie, tak było w czasach Cartouche. Nie wiem, czy zmiana była spowodowana zmianą edytora, czy po prostu zbiegło się w czasie. Można sprawdzić kto edytował drogę, ale jeśli skasował, to już nie dojdziesz do "sprawcy".

Ostatnio zdarzyło mi się, że odcinek przejechany w trybie rejestrowania nowej drogi nie pojawił mi się na mapie. To znaczy trasa w archiwum była, więc mogłem sobie potem ręcznie namalować, ale gotowego odcinka nie było. WroSlaw, pewny jesteś, że droga była i zniknęła, czy od razu jak zajrzałeś do edytora, to już jej nie było?
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
wroSlaw wrote:ktoś może złośliwie nam narobić niezłej babyjagi i usunąć pól miasta.
Tak, może. :-)
Mam nadzieję że są jakieś zabezpieczenie i choćby ograniczenia ilościowe w usuwaniu ulic.
Nie próbowałem ograniczeń ilościowych, ale nie słyszałem, żeby jakieś zabezpieczenia były. Właśnie kiedyś było tak, że tylko AM mógł usuwać drogi, a zwykły użytkownik mógł tylko zgłosić prośbę do AM, którą AM mógł zaakceptować, albo odrzucić. Ale okazało się, że tam, gdzie nie ma w ogóle AM, albo jest, ale przestał się intersować, to nikt nie może drogi usunąć. Dlatego zrezygnowali z tego.
Czy jest możliwość w prosty sposób przywrócenia takich złośliwych działań?
Backupy bazy pewnie robią, ale czy da się cofnąć pojedyncze zmiany, tego nie wiem. My jako zwykli użytkownicy takiej możliwości nie mamy.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by theblackzork
Jeden sposób to włączyć warstwę "area managers" i zobaczyć kto miał możliwość to zrobić.

pzdr,
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--

Post by theblackzork
mousepl wrote:
zorkus wrote:Jeden sposób to włączyć warstwę "area managers" i zobaczyć kto miał możliwość to zrobić.

pzdr,
Ciekawa teoria... Tylko, że każdy może to zrobić, jeśli tam przejeżdżał.
Zmieniło się? W dawnych czasach tylko AM mógł usuwać drogi....

pzdr,
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--

Post by WodzGalopujacySkleroz
deadeyye wrote:przykładowo chce się zmienić tor skrzyżowania albo zrobić dokładniej rondo, i wcześniej nie dało się wywalić takich fragmentów? :D
Nie, ale można je było odłączyć i poprzesuwać. Ja robiłem z nich "kręgi w zbożu", albo inne znaki od kosmitów i zawsze znajdował się ktoś z uprawnieniami, kto je wywalał. ;-)
WodzGalopujacySkleroz
Posts: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by wroSlaw
Hmm... Niestety ja tego nie widzę. Być może AM może to sprawdzić bo u mnie włączenie tej warstwy nic nie wyjaśnia.
Widzę co prawda kto jest AM na danym terenie, ale drogę może usunąć osoba nie pełniąca tej funkcji.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message