Dodałem Rondo, Tory, Droga dla pieszych. Po mojej stronie dokument Drogi jest skończony.
Prośba o sprawdzenie: Drogi
Prośba o sprawdzenie: Drogi
Miałem na myśli to: When to Split a Two-Way Roadpsciborek wrote:Droga wojewódzkaCo miałeś na myśli?staramy się bez potrzeby nie rozdzielać dwujezdniowe drogi.
Zgadzam się. Problem polega na tym, że nie wiem na czym polega różnica miedzy Street i Service Road. Różnica w długości, o której napisałem w tabelę - nie jestem pewny na 100% że ta różnica istnieje i gdzie to może się przydać...psciborek wrote: Droga pomocniczaJa bym w dwóch pierwszych przypadkach twierdził, że to powinna być droga wewnętrzna a nie pomocnicza (na pewno dla dróg, które podałeś jako przykład)... A jeżeli to normalna ulica to wręcz podał typ 'Street'...droga na osiedle mieszkaniowym
droga dojazdowa do gruntów rolnych i leśnych
droga wzdłuż autostrad i dróg ekspresowych (serwisowa)
Dzięki, naprawiłem.psciborek wrote: Swoją drogą w przykładach linkujesz do edytora w wersji beta.
Ok.psciborek wrote: To Metro bym wywalił. W Polsce mamy na razie całą jedną linię, a jak będą 2 to i tak będą schowane pod ziemią
Dzięki!psciborek wrote:No to jak jestem pewny o co chodziło to teraz poprawię językowo
Dla mnie brzmi ok.psciborek wrote:W definicji może dopisać: "tranzytem do drogi innego typu"?
Chodzi o to, że czasem mamy dwa pasujących typa dla jednej i tej samej drogi. Na przykład, droga jest gruntowa (pasuje typ Droga gruntowa) ale jest ona o znaczeniu wojewódzkim i ma numer (pasuje typ Droga Wojewódzka). Lub droga kat. powiatowej (Główna ulica) z zakazem ruchu (Droga prywatna).tcholewa wrote:1. "— pierwszy pasujący typ z tabeli, tj. dla gruntowej drogi wojewódzkiej — Droga gruntowa." - czy chodzi tu o to, żeby nie zawsze podążać za teoretyczną klasą drogi a nie faktyczną? Jeśli tak to opis wydaje mi się trochę zbyt lakoniczny.
No właśnie z powodu p. 1 one są w takiej kolejności. Można podać w normalnej kolejności i napisać, że wybieramy ostatni pasujący typ z tabli, ale IMO wtedy nie będzie tak wygodnie z niej korzystać.tcholewa wrote:2. do rozważenia - może uszeregować i pogrupować drogi w tabeli tak, jak jest w rozwijanej liście w edytorze?
Też mam wątpliwości. Napisałem "który przebiega osobno", ale co robić w przypadku kiedy tor lub droga dla rowerów biegnie osobno a potem wybiega na drogętcholewa wrote:3. tory tramwajowe - czy na pewno chcemy też mapować?
[...]
4. droga dla rowerów
Mam tylko drobne uwagi merytoryczne:berestovskyy wrote: Prośba o sprawdzenie: Drogi
Znalazłem takie info na naszej wiki, w tym temacie: http://world.waze.com/wiki/index.php/Pu ... ientacyjne, ponadto coraz więcej tak oznaczanych parkingów widzę w swojej okolicy. Myślałem, że zostały ustalone i wprowadzone jakieś ujednolicenia, o których nie doczytałem. A że nie rozumiem takiej koncepcji to pytam Ja też dotychczas opisując drogi parkingowe wpisywałem nazwę miasta, pole z nazwą ulicy odhaczałem i tyle.psciborek wrote:A gdzie tak jest napisane?cr42y wrote:Trochę odświeżę wątek
Możecie mi wyjaśnić dlaczego drogi na parkingach mają być oznaczane jako [P], bez nazwy miasta?
Re: Map Editing Guideliness for Poland