Map Editing Guideliness for Poland

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Map Editing Guideliness for Poland

Postby psciborek » Mon Jul 15, 2013 12:35 am

A to robiłem kiedyś: https://world.waze.com/editor/pl/?lon=20.63695&lat=52.44065&zoom=6&layers=BFTFFTTTTTTTTTTTTTFTTTFTTT&segments=103798282

Pojawiły się nowe zdjęcia i trzeba będzie geometrię trochę poprawić.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times

Postby berestovskyy » Mon Jul 15, 2013 9:57 am

Tak, to by pasowało jak najbardziej! Nie wiem tylko, może już ustalimy standard nazw i potem już wpiszemy, ok?

psciborek wrote:Po polsku kilka elementów na liście po prostu oddziela się przecinkiem

Zgadzam się, że lepiej było by używać przecinki. Ale, niestety, czasami Waze nas ogranicza. Na przykład, wyniki wyszukiwania Waze zawsze podaje jako: <ulica>, <miasto>, <kraj> i, jak już wspominałem, jeśli ulica też ma przecinki, powoduje to zamieszanie.

Z innej strony, Wikipedia twierdzi:
(przykładowe słowo)/(przykładowe słowo) – prawy ukośnik oznacza tu słowo "lub". Przykładowo: "duży/mały" w rozwinięciu skrótu będzie równoznaczne z "duży lub mały".

Niestety, nie wiem, czy jest to często używana forma "lub" w Polsce, ale dla mnie to wygląda ok ;)

psciborek wrote:
berestovskyy wrote:Codo końca dyskusji. Mam już zgodę od LafarM, wampcia i Krzysztof1964/mousepl codo decyzyj w takich pytaniach (jak już pisałem wcześniej).

Mógłbyś rozwinąć? Jaką zgodę? Na co dokładnie?

Mam taką propozycję:
1. W jakichś pytaniach nie możemy znaleźć konsensus na forum. Na przykład, nazwy ramp :lol:
2. Bierzemy dwie najlepsze propozycji, na przykład: 1) "numer > kierunek" i 2) ">> [numer] kierunek"
3. Bierzemy trzy osoby z największą ilością punktów (Menu->Moje Waze->Moja tablica wyników->Wszyscy->Państwo), na dziś: LafarM, wampcia, mousepl.
4. Trzy osoby głosują za wariant 1) lub 2) i mamy ostateczną decyzję. Ta-dam! :lol:

Dostałem już zgodę ode wszystkich osób w/w, możemy spróbować ;)
psciborek wrote:Tak jeszcze w kwestii nazywania dróg: brakuje informacji co w sytuacji, gdy dana droga to jednocześnie 2 drogi.

Tak, mam to w swoim TODO ;) Też mamy taką sytuację, że drogi krajowe 7 i 94 plus trasy europejskie E40 i E77 biegną wokół Krakowa po A4.

Na razie, mogę tylko wypowiedzieć swoją opinię. Dla mnie numer drogi nie ma znaczenia -- zawsze przed długim wyjazdem sprawdzam trasę "wizualnie", w trybie mapy. Europejski numer też mi nie interesuję. Chociaż, podejrzewam, że innych Wazerów może to interesować.

Na dzień dzisiejszy Waze używa nazwy alternatywne tylko dla wyszukiwania. IMO szansa, że kiedyś ta nazwa alternatywna pojawi się na mapie - około zera :(

Z innej strony, zmiana nazwy ulicy w Waze ma wpływ na wskazówki głosowe, wybór tras a także może spowodować off-ramp detouring (jak to było z Toruńską). Czyli, czym mniej się zmienia nazwa drogi - tym lepiej...

Co myślicie?
berestovskyy

Has thanked: 323 times
Been thanked: 813 times

Postby berestovskyy » Fri Jul 19, 2013 7:59 am

Witam,
Gdzie można znaleźć listę wszystkich węzłów na (chociaż) autostradach? Szukałem już na GDDKiA i na Wikipedii -- znalazłem lub tylko dla jakichś odcinków lub tylko węzły z drogami A i S :( Pomóżcie mi?

Dzięki!
berestovskyy

Has thanked: 323 times
Been thanked: 813 times

Postby psciborek » Fri Jul 19, 2013 12:55 pm

Powiem Ci, że czytasz mi w myślach ;)

Ja mam w planie wystąpić z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej do GDDKiA by udostępnili taką listę wraz ze współrzędnymi GPSowymi. Na razie wystąpiłem do nich z wnioskiem w innej sprawie i czekam czy mi coś odpowiedzą ;)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby noforgayproud » Thu Jul 25, 2013 7:54 pm

berestovskyy wrote:Witam,
Gdzie można znaleźć listę wszystkich węzłów na (chociaż) autostradach? Szukałem już na GDDKiA i na Wikipedii -- znalazłem lub tylko dla jakichś odcinków lub tylko węzły z drogami A i S :( Pomóżcie mi?

Dzięki!

Hmm. Ja rysuję i wpisuję dopiero gdy przez taki przejadę i czytam na tablicach. Na ekspresówkach i autostradach jest tylu wazerów, że dokładne narysowanie węzła następuje dość szybko. Przy okazji ; S8 miedzy Piotrkowem a Mszczonowem jest słabo obrysowana, a bing jest tu fatalny. Proszę Was o skupienie na szczegółach, gdy będziecie tamtędy przejeżdżać. Dzięki :D
noforgayproud

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby cr42y » Tue Oct 01, 2013 3:49 pm

Trochę odświeżę wątek :)

Możecie mi wyjaśnić dlaczego drogi na parkingach mają być oznaczane jako [P], bez nazwy miasta?
cr42y

Has thanked: 2 times

Postby psciborek » Tue Oct 01, 2013 4:09 pm

cr42y wrote:Trochę odświeżę wątek :)

Możecie mi wyjaśnić dlaczego drogi na parkingach mają być oznaczane jako [P], bez nazwy miasta?

A gdzie tak jest napisane?
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby Zniwek » Tue Oct 01, 2013 4:51 pm

Dróg na parkingach raczej nie musisz w żaden sposób oznaczać - pole miasta i nazwy zostaw puste.
[ img ]

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 180 times
Been thanked: 169 times

Postby Marcin_S » Tue Oct 01, 2013 5:58 pm

Zniwek wrote:

Dróg na parkingach raczej nie musisz w żaden sposób oznaczać - pole miasta i nazwy zostaw puste.

Co do zasady nie powinno sie żadnych dróg zostawiać z pustymi opisami, chyba ze zarówno pole miasta jak i ulicy wylaczy sie zaznaczając brak (none).
Ja edytujac drogi parkingowe podaje nazwę miasta i wyłączam ulice. Uważam, ze wszystkie drogi w obrębie danej miejscowości powinny mieć co najmniej jej nazwę - tworzą sie wtedy granice miast.

Sent from my iPhone using Tapatalk
LC and CM India and Poland
[ img ] [ img ] [ img ][ img ]
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 731 times
Been thanked: 660 times

Postby cr42y » Tue Oct 01, 2013 6:23 pm

psciborek wrote:

A gdzie tak jest napisane?

Znalazłem takie info na naszej wiki, w tym temacie: http://world.waze.com/wiki/index.php/Punkty_orientacyjne, ponadto coraz więcej tak oznaczanych parkingów widzę w swojej okolicy. Myślałem, że zostały ustalone i wprowadzone jakieś ujednolicenia, o których nie doczytałem. A że nie rozumiem takiej koncepcji to pytam ;) Ja też dotychczas opisując drogi parkingowe wpisywałem nazwę miasta, pole z nazwą ulicy odhaczałem i tyle.
cr42y

Has thanked: 2 times

PreviousNext

Return to Poland