Map Editing Guideliness for Poland

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Map Editing Guideliness for Poland

Postby berestovskyy » Fri Nov 01, 2013 8:47 pm

psciborek wrote:No to jak jestem pewny o co chodziło to teraz poprawię językowo :)

Dzięki!

psciborek wrote:W definicji może dopisać: "tranzytem do drogi innego typu"?

Dla mnie brzmi ok.
berestovskyy

Has thanked: 321 times
Been thanked: 797 times

Postby TCholewa » Fri Nov 01, 2013 10:43 pm

berestovskyy wrote:Prośba o sprawdzenie: Drogi

Mam tylko drobne uwagi merytoryczne:
1. "— pierwszy pasujący typ z tabeli, tj. dla gruntowej drogi wojewódzkiej — Droga gruntowa." - czy chodzi tu o to, żeby nie zawsze podążać za teoretyczną klasą drogi a nie faktyczną? Jeśli tak to opis wydaje mi się trochę zbyt lakoniczny.
2. do rozważenia - może uszeregować i pogrupować drogi w tabeli tak, jak jest w rozwijanej liście w edytorze? Opisy poniżej są już w prawidłowej kolejności. Rondo w takim przypadku trzeba będzie minimalnie potraktować osobno albo na końcu - nie jest wybierane z listy rozwijanej.
3. tory tramwajowe - czy na pewno chcemy też mapować? W przypadku drogi dwujezdniowej, gdzie pomiędzy jezdniami idą tory tramwajowe, będziemy wrysowywać tory? Jakoś tego nie widzę w momencie jak uwidocznią tory w aplikacji.
Już sama nazwa w oryginale oznacza tylko tory kolejowe a nie żadne inne. Poza tym informacja o tym, że przekraczamy tory kolejowe jest ważna dla naszego bezpieczeństwa i może Waze będzie kiedyś informować o zbliżaniu się do przejazdu. Przekraczanie torów tramwajowych jest bezpieczniejsze z różnych względów a fakt, że przekraczam tory tramwajowe nie jest dla mnie istotny z punktu widzenia jazdy… Chyba, że coś pomijam…
4. droga dla rowerów, która przebiega osobno - tak jak powyżej - czyli w przypadku ścieżki biegnącej równolegle do drogi (osobno) będziemy ją też mapować? Wprowadzimy straszny miszmasz na mapie. Na chwilę obecną drogi rowerowe bym pominął, przynajmniej również te, które idą równolegle do drogi.

To tak na razie - generalnie bardzo dobra robota!
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 283 times
Been thanked: 149 times

Postby berestovskyy » Sat Nov 02, 2013 8:23 am

tcholewa wrote:1. "— pierwszy pasujący typ z tabeli, tj. dla gruntowej drogi wojewódzkiej — Droga gruntowa." - czy chodzi tu o to, żeby nie zawsze podążać za teoretyczną klasą drogi a nie faktyczną? Jeśli tak to opis wydaje mi się trochę zbyt lakoniczny.

Chodzi o to, że czasem mamy dwa pasujących typa dla jednej i tej samej drogi. Na przykład, droga jest gruntowa (pasuje typ Droga gruntowa) ale jest ona o znaczeniu wojewódzkim i ma numer (pasuje typ Droga Wojewódzka). Lub droga kat. powiatowej (Główna ulica) z zakazem ruchu (Droga prywatna).

W takich przypadkach wybieramy ten typ, który w tabele podano pierwej, czyli dla przykładów Droga gruntowa i Droga prywatna, a nie Droga wojewódzka i Główna ulica.

tcholewa wrote:2. do rozważenia - może uszeregować i pogrupować drogi w tabeli tak, jak jest w rozwijanej liście w edytorze?

No właśnie z powodu p. 1 one są w takiej kolejności. Można podać w normalnej kolejności i napisać, że wybieramy ostatni pasujący typ z tabli, ale IMO wtedy nie będzie tak wygodnie z niej korzystać.

tcholewa wrote:3. tory tramwajowe - czy na pewno chcemy też mapować?
[...]
4. droga dla rowerów

Też mam wątpliwości. Napisałem "który przebiega osobno", ale co robić w przypadku kiedy tor lub droga dla rowerów biegnie osobno a potem wybiega na drogę :?
berestovskyy

Postby berestovskyy » Sun Nov 03, 2013 7:51 pm

Zmieniłem tory (teraz bez tramwajów) i drogi dla pieszych (szlaki rowerowe poza miastem) + odpowiednio tabelkę na początku.

Jaki są jeszcze uwagi?
berestovskyy

Postby TCholewa » Sun Nov 03, 2013 8:41 pm

Wg mnie można puszczać w świat :)
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 283 times
Been thanked: 149 times