[Głosowanie] Nazwy Ramp

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: [Głosowanie] Nazwy Ramp

Postby Zniwek » Mon Dec 23, 2013 7:50 pm

Hah, na szybko czytane bo już mi się gra w tle zaczęła :D

A no widzisz, GDDKiA poczytało pewnie Nasze różne argumenty i wybrali tą opcję ;)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby psciborek » Sun Dec 22, 2013 8:06 pm

Zniwek wrote:Twoje projekty są bezzasadne?

Protesty nie projekty :) By używać "," zamiast "/".
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 150 times
Been thanked: 199 times

Postby Zniwek » Sun Dec 22, 2013 7:28 pm

Twoje projekty są bezzasadne?
Ja na A2 w Poznaniu tak właśnie nazywam zjazdy. Na przykład jest zjazd A2, S5 > Świecko / Wrocław. Ale fakt, że czasami jakąś drogą się dopiero dojeżdża do innej. No ale to chyba wtedy bez różnicy? Ja piszę dwa pierwsze numery i dwa pierwsze miasta.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby psciborek » Sun Dec 22, 2013 2:23 pm

Stawiają nowe znaki i od razu człowiek zastanawia się jak to oznaczyć w Wazie'ie, żeby było zgodnie z wytycznymi ;) Żeby było ciekawiej, ten zjazd nie prowadzi wcale bezpośrednio do A2 - on prowadzi do S2, którą później można gdzieś dalej dojechać.

http://i.imgur.com/Os437g3.jpg
[ img ]

Co ciekawe GDDKiA zaczęła używać "/" na swoich znakach, co może oznaczać, że moje protesty są bezzasadne ;)

http://i.imgur.com/0CSP8G8.jpg
[ img ]
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby TCholewa » Sat Nov 30, 2013 12:05 pm

No nareszcie ktoś pomyślał.
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 324 times
Been thanked: 149 times

Postby psciborek » Sat Nov 30, 2013 4:12 am

News w temacie. GDDKiA na FB:
Na budowanej autostradzie A1 od Czerniewic do Kowala wprowadzany jest pilotażowy program dostosowania oznakowania autostradowego do standardów europejskich. Węzły drogowe otrzymają teraz numerację i nowe nazewnictwo, natomiast tablice drogowskazowe wraz ze strzałkami zostaną rozmieszczone nad właściwymi pasami ruchu.

[ img ]

[ img ]

A tu jest filmik.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby Zniwek » Thu Nov 21, 2013 3:22 pm

psciborek wrote:Zdecydowanie jestem za. Dlatego nie ma się co śpieszyć bo lepiej poczekać i podjąć właściwą decyzję. Jak trzeba będzie to węzły na A2 w okolicach Poznania poprawię ;)

Jak już wszyscy zadecydują, to sobie pozmieniam, ale nie chce mi się tego robić 10 razy :)

psciborek wrote:Jak masz prosty zjazd na autostradę to oczywiście tak, ale są takie węzły zwłaszcza w miastach w których to nie jest takie oczywiste. Przy prostych zjazdach na autostradę masz też zwykle jeden numer na znaku...

Wcześniej na tym zjeździe zrobiłem [A2],[5],[11] >> Świecko, Wrocław, Piła. Zdecydowanie za dużo... A teraz jest A2 > Świecko / Wrocław. Przecież jak masz zjechać na autostradę, to zjedziesz :P Możesz dać jakiś przykład, gdzie może to być przydatne, żeby było więcej numerów? W razie potrzeb można tak zapisać.

psciborek wrote:Jak jest jeden numer to ok. Jak jest kilka to zostaje kwestia rodzielania. Można tak:

7,8 > Gdańsk, Białystok
7 , 8 > Gdańsk, Białystok
7/8 > Gdańsk, Białystok
7 / 8 > Gdańsk, Białystok
[7][8] > Gdańsk, Białystok
[7], [8] > Gdańsk, Białystok

itd

No tutaj to właśnie nie jestem do końca przekonany o tych dwóch numerach. W niektórych miejscach zapewne będzie to potrzebne.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby TCholewa » Thu Nov 21, 2013 12:36 pm

Tak to już jest :D
gdzie 3 Polaków, tam 4 pomysły :)
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 324 times
Been thanked: 149 times

Postby berestovskyy » Thu Nov 21, 2013 11:21 am

Patryk, kilka raz już pisałem na forum, że nigdy się nie dogadamy i musimy stworzyć grupę dla głosowania. Jesteś polakiem, masz świetne pomysły - zrób to, zorganizuj, może w inny sposób itd.

Nie masz czasu - zrobię to sam, ale w miarę moich możliwości, rozumiesz?
berestovskyy

Has thanked: 259 times
Been thanked: 712 times

Postby psciborek » Thu Nov 21, 2013 10:34 am

Zniwek wrote:1) Ktoś tak zaproponował i dwa węzły na A2 już tak zmieniłem, głupio tak w kółko zmieniać, więc niech decyzja będzie finalnie podjęta.

Zdecydowanie jestem za. Dlatego nie ma się co śpieszyć bo lepiej poczekać i podjąć właściwą decyzję. Jak trzeba będzie to węzły na A2 w okolicach Poznania poprawię ;)

Zniwek wrote:2) Nie mam pojęcia, ale nawigacja ma Cię prowadzić, więc są potrzebne aż dwa numery? Jak zjeżdżasz na autostradę, to wystarczy jeden.

Jak masz prosty zjazd na autostradę to oczywiście tak, ale są takie węzły zwłaszcza w miastach w których to nie jest takie oczywiste. Przy prostych zjazdach na autostradę masz też zwykle jeden numer na znaku...

Zniwek wrote:3) Na rampach robimy chyba teraz tak: A2 > Warszawa. Bez nawiasów wygląda lepiej i czytelniej chyba. Ale jak jest ulica, to można tak: Armii Poznań [430], bo jeszcze nie słyszałem o innej decyzji.

Jak jest jeden numer to ok. Jak jest kilka to zostaje kwestia rodzielania. Można tak:

7,8 > Gdańsk, Białystok
7 , 8 > Gdańsk, Białystok
7/8 > Gdańsk, Białystok
7 / 8 > Gdańsk, Białystok
[7][8] > Gdańsk, Białystok
[7], [8] > Gdańsk, Białystok

itd
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs