Problem z wyszukiwaniem miejscowości

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Problem z wyszukiwaniem miejscowości

Postby berestovskyy » Thu May 30, 2013 8:47 pm

Witam,
Mam taką propozycję. A nawet dwie.

1. Nazywamy miejscowość jak i teraz, a żeby można było ją odszukać po nazwie województwa, dodajemy alt city: "Miejscowość (województwo, powiat, gmina)".

2. Wygląda na to, że Waze preferuje exact match, czyli "Rudnik, Serbia, 658 km" dla Waze jest lepiej od "Rudnik (lubelskie), Poland, 234 km". To może spróbujemy dodawać jeszcze alt. city prosto z nawą, bez nawiasów?

Czyli dla "Rudnik (lubelskie)" (permalink) proponuję dodać dwa alt city:
1) "Rudnik (lubelskie, lubelski, Wólka)"
2) i po prostu "Rudnik"

I zobaczymy co z tego będzie ;)

Czy możemy to spróbować?
Last edited by berestovskyy on Mon Jun 03, 2013 7:30 pm, edited 1 time in total.
berestovskyy

Has thanked: 254 times
Been thanked: 694 times

Postby Tobjas » Fri May 31, 2013 4:55 am

Jakoś trzeba zaczać oznaczać bo np miejscowośc gdzie mieszkam jest 5 w Polsce i dużo takich dubli jest.
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 164 times
Been thanked: 46 times

Postby wroSlaw » Fri May 31, 2013 6:54 am

Problem w tym że w jednym województwie, a nawet powiacie mogą być również zdublowane miejscowości. Wtedy wpisujemy gminę :). Chyba na wikipedii było to dokładnie opisane. Wpisujemy województwo. Jeśli się dubluje to powiat a w ostateczności gmina.
ImageImage
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 47 times

Postby berestovskyy » Fri May 31, 2013 7:23 am

Tak jest.
1. Nazywamy miejscowość jak i teraz (Problem wielu miejscowości o jednakowych nazwach). To nam daję krótką i unikalną nazwę.

2. Dalej dla takich miejscowości podajemy pełną strukturę, jak proponuję LafarM, tylko wpisujemy ją w alt. city:

City: Rudnik (gmina)
Alt City: Rudnik (województwo, powiat, gmina)

To daje nam możliwość odszukać taką miejscowość jak "Rudnik gmina" lub jak "Rudnik województwo". Niestety, nie będzie tego widać a ekranie, ale odszukać można.

3. I na końcu (nie jestem 100% pewny, ale można spróbować) dajemy jeszcze jedne alt. city -- nazwa miejscowości bez nawiasów, czyli:

City: Rudnik (gmina)
Alt City: Rudnik (województwo, powiat, gmina)
Alt City: Rudnik

To nam daje "exact match" kiedy szukamy słowo "Rudnik" i, spodziewam się, pozwoli zamiast "Rudnik, Serbia" odnaleźć jakiś polski Rudnik ;)

Proponuję zrobić to testowo dla jakiegoś małego Rudnika, na przykład, dla "Rudnik (lubelskie)" (permalink), zobaczymy co z tego będzie i potem już zdecydujemy co i jak wpisywać dla innych miejscowości.
Last edited by berestovskyy on Mon Jun 03, 2013 7:31 pm, edited 1 time in total.
berestovskyy

Postby LafarM » Mon Jun 03, 2013 12:08 am

Tylko czy to na pewno tak działa?
Sprawdziłem i jeżeli miejscowość nie ma nazwy ulicy to nie pozwala mi wprowadzić alternatywnej nazwy (nie mam dostępnej opcji).
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Postby berestovskyy » Mon Jun 03, 2013 6:59 am

Tak, kiedyś już zgłaszałem to jako błąd WME, ponieważ bez nazwy ulicy nie mogłem nawet usunąć Alt name (przykład/permalink).

Workaround: 1) nazywasz ulicę 2) pracujesz z Alt names 3) usuwasz nazwę ulicy

Dostałem odpowiedź, że ten błąd jest już znany.
berestovskyy

Postby wampcia » Mon Jun 03, 2013 7:02 pm

Będę upierać się przy systemie jaki porponuje wikipedia, gdyż to ona często jest źródłem tworzenia nazw miejscowości i zawsze łatwiej jest control+C i potem control+V. Dyskusujne może być czy nazwy jedn teryt skacać czy nie. Mym zdaniem to vsyo ravno
LG Samsung Xperia CXZ-3456 - 500 core 2.000.000 Ghz / AndroIOS 345,012
wampcia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby berestovskyy » Mon Jun 03, 2013 7:27 pm

berestovskyy wrote:Tak jest.
1. Nazywamy miejscowość jak na Wikipedii, czyli tu bez zmian:

Przepraszam, miałem na uwagę raczej bez zmian, czyli jak opisano na Problem wielu miejscowości o jednakowych nazwach.

Chyli na razie propozycja polega na tym, żeby nie zmieniać istniejącą nazwę miejscowości, a tylko dodawać Alt City dla ją łatwiejszego wyszukiwania.
berestovskyy

Postby LafarM » Mon Jun 03, 2013 7:49 pm

berestovskyy wrote:Tak, kiedyś już zgłaszałem to jako błąd WME, ponieważ bez nazwy ulicy nie mogłem nawet usunąć Alt name (przykład/permalink).

Workaround: 1) nazywasz ulicę 2) pracujesz z Alt names 3) usuwasz nazwę ulicy

Dostałem odpowiedź, że ten błąd jest już znany.

Nie chcę na siłę dawać nazwy ulicy, tam gdzie jej nie ma lub jej nie znam. Poczekam i przetestuję temat jak problem będzie rozwinięty.
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Postby berestovskyy » Tue Jun 04, 2013 9:53 am

LafarM wrote:Nie chcę na siłę dawać nazwy ulicy, tam gdzie jej nie ma lub jej nie znam. Poczekam i przetestuję temat jak problem będzie rozwinięty.

Nie musisz dawać na siłę :lol: Wpisujesz jakąś nazwę ulicy (n.p. "123"), potem Apply, potem Edit, dodajesz Alt name, potem usuwasz nazwę ulicy (None), znów Apply, i już potem Save bez nazwy ulicy, ale z Alt name.

Jest to niekrytyczny błąd interfejsu WME, mamy workaround... Ja się boję, że możesz czekać na rozwiązanie dość długo...

Ale jak chcesz ;)
berestovskyy

PreviousNext

Return to Poland