Problem z wyszukiwaniem miejscowości

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Problem z wyszukiwaniem miejscowości

Postby berestovskyy » Wed Apr 17, 2013 8:58 pm

LafarM wrote:wkrótce ma się zmienić mechanizm wyszukiwania miejscowości.

Są jakiś szczegóły?

LafarM wrote:może trzeba będzie się zastanowić nad zmianą nazwy takich miejscowości i nazywać je zawsze podając pełną strukturę, np. Runik (lubelskie>lubelski>Wólka) (z pominięciem woj./pow./gm.)

1. Jestem ZA strukturę, ale nie pełną ;) Proponuję zostawić jak teraz, czyli używać nazwę jak w Wikipedii, ale zawsze dopisywać zaczynając od województwa, czyli:
  1. dla miejscowości o jednakowych nazwach w kraju dopisujemy (województwo), np:
    Poręba (malopolskie)
  2. dla miejscowości o jednakowych nazwach w jednym województwie dopisujemy (województwo, powiat), np:
    Poręba (mazowieckie, lipski)
  3. dla miejscowości o jednakowych nazwach w jednym powiecie dopisujemy (województwo, powiat, gmina), np:
    Poręba (opolskie, strzelecki, Leśnica)
Wszyscy wiedzą jaki są województwa i gdzie oni są położone. Jeżeli dostaję w wyszukiwarce "Poręba (gm. Leśnica)", to bardzo trudno mi powiedzieć o jakiej miejscowości chodzi i gdzie to jest :?

2. Jestem ZA pomijanie skrótów woj., pow., gm. -- są to nazwy różnych rodzajów i RAZEM ze strukturą -- zrozumiało o co chodzi :)

LafarM wrote:Dostałem też informację, że wkrótce mają być widoczne również tabliczki z numerami dróg.

Czy musi być nazwa drogi zapisana w jakimś specjalnym formacie ([1], DK-1, alt. name...)?
berestovskyy

Has thanked: 246 times
Been thanked: 690 times

Previous

Return to Poland