Wazerzy na drodze

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Wazerzy na drodze

Postby Gutore » Sun May 19, 2013 7:07 pm

Witam,

Od wczoraj jestem świeżym Wazerem, więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Program działa zdecydowanie lepiej od zawalonego reklamami antyradaru na literke Y. ;)

Jednocześnie mam małe pytanka odnośnie działania programu:
1. Gdy uruchomię aplikację nie widzę ani jednego użytkownika na mapie. Z czego to wynika? Małej liczby Wazerów, problemy z aplikacją czy to dlatego, że na razie mam status "Bobasa"?

2. Jak długo utrzymują się wydarzenia, które zasygnalizowałem podczas jazdy?

Dziękuję za pomoc !

Pozdrawiam,
Gutor
Gutore

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Wazerzy na drodze

Postby Zniwek » Sun May 19, 2013 7:50 pm

Witam Cię serdecznie! ;)

1. Gdy ostatnio jechałem z Krakowa do Lubonia, to po drodze spotkałem zaledwie DWÓCH Wazerów... Niestety, albo się wszyscy poukrywali, albo naprawdę tak cienko w Polsce.

2. Masz na myśli korki? Czy raczej błędy na mapie?

Powiedz Nam jeszcze skąd jesteś, czy ewentualnie mógłbyś pomóc z mapą?

Pozdrawiam :)
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 215 times
Been thanked: 165 times

Postby Gutore » Sun May 19, 2013 7:56 pm

Dzięki za odpowiedź !

Jestem ze Śląska, a dokładniej z Mysłowic. Dzisiaj już nieco pojezdziłem po mieście z Wazem i "powalcowałem" kilka ulic i póki co dodałem kilka osiedlowych dróg.

Co do mojego pytania - chodziło mi o powiadomienia o korkach/policji itp.
Gutore

Postby deadeyye » Sun May 19, 2013 8:13 pm

W okolicy jest sporo Waze'erów, np ja, ale większość zapewne nie używa już Waze na drogach którymi ciągle jeździ, bo "wyjeździli" je już wystarczająco. Ale siedzą i np. pracują nad mapą itd, więc możesz być spokojny że mapy z dnia na dzień są coraz lepsze :) W Mysłowicach jest jeszcze masa do poprawy, więc masz pole do popisu :)
deadeyye

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby Zniwek » Sun May 19, 2013 9:16 pm

Wokół Katowic, na A4 właśnie te dwie osoby śmigały... Ogólnie dzięki ojcu znam wiele miejsc w Polsce, praktycznie wszędzie już byłem, no ale nie z Waze, to edytować tam nie mogę :/

Te powiadomienia to właśnie nie wiem... Na A4 był zaznaczony korek, później chyba zniknął, ale nie wiem ile czasu tam był, może gdzieś jest to wyjaśnione?

Na przykład ja nie mam jeszcze prawka :C
Jak jadę gdzieś do rodziny, czy na dłuższy wyjazd to potem jest tyle do edycji że mi na rok wystarczy :P

Siedzę w edytorze, dodałem praktycznie wszystkie drogi w mniejszych miejscowościach wokół Poznania, biorę się po części za numery domów, a także dodaję drogi w samym Poznaniu, też troszkę brakuje, zwłaszcza na uboczach...Spędzam w edytorze nawet po kilka godzin, ale bez pomocy ciężko.
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 215 times
Been thanked: 165 times

Postby berestovskyy » Mon May 20, 2013 6:39 am

Witam!
Gutore wrote:2. Jak długo utrzymują się wydarzenia, które zasygnalizowałem podczas jazdy

To się nazywa Users Alerts timeout:
korki i wypadki: 1 h
inne: 2.5 h

Podziękowanie przedłuża wydarzenie jeszcze na pół godziny.
berestovskyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 248 times
Been thanked: 688 times

Postby Marcin_S » Mon May 20, 2013 2:15 pm

[quote="Gutore"]
1. Gdy uruchomię aplikację nie widzę ani jednego użytkownika na mapie. Z czego to wynika? Małej liczby Wazerów, problemy z aplikacją czy to dlatego, że na razie mam status "Bobasa"?

Zaraz po uruchomieniu Waze'a powinien Ci się pojawić komunikat podający ilość Waze-rów w najbliższej okolicy. Ja jeżdżę głównie w okolicach Warszawy i zdarza mi się nie spotkać nikogo, mimo że komunikat początkowy podaje np. 300 Waze-rów w okolicy. W godzinach szczytu widać, że jest nas trochę po ilości komunikatów o korkach itp.

Pozdrawiam,

Marcin_S
Warszawa i okolice, CM
Image Image Image
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 464 times
Been thanked: 272 times

Postby Tobjas » Mon May 20, 2013 5:07 pm

Ja tez dosc zadko spotykam kogos na drodze ale widac ze drogi sie rozrastaja wiec ktos edytuje ;) sam juz dodalem sporo drog a teraz zrobilem dluzsza traske i bede sie bral za budowe ;) zauwazylem tez ze aplikacja smiga duzo lepiej jak jej sie nie zamknie calkowicie tylko tym guzikiem w programie do wylaczania i ona sobie dziala w tle i pozniej lapie sygnal praktycznie po kilku sekundach. Jak ja wylaczalem wczesniej tak calkowicie to strasznie sie gubila (iphone)
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 164 times
Been thanked: 46 times

Postby Gutore » Mon May 20, 2013 6:38 pm

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Szkoda, ze nas tak mało na drogach. Jak dla mnie najlepsza częścią waza jest nie sama nawigacja (która robiona przez użytkowników spokojnie dorównuje tym płatnym;)) a jego informacyjny aspekt - policja, korki, warunki na drogach itp.

Trzeba popracować nad mapa, a ludzie na pewno z czasem przekonają sie do aplikacji. :)

Pozdrawiam
Gutore

Postby cr42y » Tue May 28, 2013 9:54 pm

Cześć,

Ja ostatnio trochę rzeźbię przy Mysłowicach - już robi się tam przyzwoicie, ale faktycznie jest tam jeszcze sporo do zrobienia. Testuj, czy jest ok i w razie czego zgłaszaj wszelkie problemy :)

Do zobaczenia na trasie!
cr42y

Next

Return to Poland