Wazerzy na drodze

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Wazerzy na drodze

Postby Zniwek » Wed May 29, 2013 2:31 pm

Dlatego trzeba jak najwięcej dodawać, żeby funkcja została szybciej włączona...
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek

Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Postby zorkus » Sun Jun 16, 2013 8:08 am

Ja też zauważyłem, że ostatnia wersja na Androida pokazuje mało Wazerów. Na 3.6 miałem tak, że w Wawie pokazywał mi jednego na raz. Jak przesuwałem ekran, to pojawiał się drugi a pierwszy zaraz znikał.

Zaktualizowałem do 3.7 i teraz jest trochę lepiej, ale moim zdaniem i tak pokazuje ich znikomy procent. Tak jakby system miał ustawione "pokazuj 5% jeżdzących" bez dolnego limitu. Może w US lub na zachodzie tyle ludzi jeździ że te X procent jest dostosowane pod nich?

Na trasie rzadko kogoś spotykam, w Wawie sporo osób jeździ. Mapa samego miasta jest ok, dróg brakuje na peryferiach.

Co do jeżdżenia z Waze ja sobie zrobiłem tak, że jak telefon wpinam do zestawu to Waze się odpala automatycznie.

Gutore, ja w wolnych chwilach uzupełniam Zabrze, bo to moje rodzinne miasto ;)

pozdrawiam,
Łukasz
--
zorkus

Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Postby zorkus » Sun Jun 16, 2013 9:22 am

Ja mam oryginalny do SGSII, ale wystarczy jakikolwiek z wejściem USB, żeby telefon wiedział, że został włożony do zestawu samochodowego.

Do tego użyłem aplikacji Tasker, gdzie ustawiłem regułę "po włożeniu od zestawu, jak bateria > 10% poczekaj 5 sek i uruchom Waze". Do tego musiałem dodać jeszcze drugą regułę "po włożeniu do zestawu zabij wszystkie bzdurne programy 'voice control' by samsung" :)

Tasker kosztuje 5USD czy jakoś tak. Być może są darmowe odpowiedniki co potrafią to samo.
Łukasz
--
zorkus

Postby zorkus » Sun Jun 16, 2013 9:28 am

Tobjas wrote:Hehe mi uruchomienia waze weszło już w krew ;) Po tym zdjęciu cieszę się że mieszkam w małej miejscowości i nie muszę sie denerwować w korkach ;)

Mnie w Wawie czasem denerwują ikonki korków. Powinni dodać jakiś mechanizm złączania tych ikonek, bo niektórzy stojąc wysyłają raport co chwila i na odcinku 3 km korka jest potem 6 ikonek.
Łukasz
--
zorkus

Postby zorkus » Tue Jun 18, 2013 8:08 am

psciborek wrote:Weź pod uwagę, że Waze analizuje każdy segment oddzielnie, więc wystarczy, że do głównej arterii dochodzi jakaś mała dróżka i już ta główna będzie miała 2 oddzielne korki, albo gorzej - będzie miała tylko jeden.

Mnie osobiście interesuje tylko pierwsza ikonka, idealnie jak jest w miejscu gdzie korek się zaczynał jak było zgłoszenie. Jej powielenie na każdym kolejnym segmencie powoduje tylko, że mapa jest mniej czytelna.
Łukasz
--
zorkus

Postby zorkus » Mon Jun 24, 2013 8:13 am

loituma wrote:Tak ale w taki sposób korek jest zaznaczony tylko w jednym segmencie. Kolejny segment dla Waze jest luźny i Waze zaczyna przeklamywać - niestety.

NIe zauważyłem, żeby waze przejmował się ikonkami korków. Owszem, jak droga jest żółta, czerwona lub czarna to prowadzi inną, ale ikonki chyba zupełnie olewa.
Łukasz
--
zorkus

Previous

Return to Poland