Post by Marcin_S
Ja też, ostatnio nawet widuje na mapie innych "Łajzerów".
Statystyki, do których jest link na początku tego wątku znowu działają.
Pozdrawiam,
Marcin

Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
Ja nie mam FB - może stąd różnica?

Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
szalejot wrote:Moim zdaniem na nie tak dużą popularność Waze mają wpływ dwa czynniki:
1 - Kierowcy nie są przyzwyczajeni do korzystania ze smartphone'ów/GPS w trakcie jazdy. Znają okolice po których się poruszają i nie widzą potrzeby wspomagania się technologią. Z nowych technologii korzystają głównie ludzie młodsi a nie stanowią oni przewagi wśród liczby kierowców.
2 - Brak wsparcia Waze dla numerów domów. Nawet jak jakaś ulica ma uzupełnione numery to Waze nie za bardzo chce z tej opcji korzystać. Nie chcę po dojechaniu na wskazaną ulicę szukać, gdzie jest numer. Jak mam jechać w miejsce, którego nie znam to raczej użyję nawigacji od Google, która wskaże mi dokładny adres a nie tylko początek ulicy.
Co do 1 punktu - ja już młody (niestety) nie jestem a korzystam. Co prawda wyjątek potwierdza regułę :(
Dla 2 punktu - nie opierał bym się na numeracji podawanej przez Google, w przypadku np. nowych budynków i numerów wysyła tam gdzie jej się wydaje, czyli np. do najbliższego istniejącego numeru, nie stosując np. zasady że parzyste po jednej stronie a nieparzyste po drugiej. Mnie raz Google wykierowały tak, że do właściwego adresu (w Warszawie) było z kilometr i łatwiej było dojść niż jechać długą trasą naokoło. Numery dodałem w Waze ale niestety opcja została wyłączona i do dziś jest nieaktywna... może już niedługo..

Mnie sie wydaje, że Waze jest mało nagłośnione, ja trafiłem na nią przypadkiem zniechęcony Navigonem i Naviexpertem.

Pozdrawiam,

Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by mousepl
Skąd masz informacje "nerby wazers online"? Ja po zalogowaniu mam info "Przyjaciół online: X".
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Jaki macie zasięg zdarzeń ustalony?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
No to nie wiem co jest grane. Ja po włączeniu widzę komunikat "Dodano na mapę po 1 minucie"... czy coś takiego a potem "Przyjaciół online: X" :/
Zobaczę jutro, wczoraj reinstalowałem Waze i widzę, że opcje, które nie działały zaczęły działać (zgłoszenia na FB, zgłoszenia drogowe nie znikają po 2 minutach itp.).
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by oscarek
Waze nie pokazuje wam wszystkich userów którzy są online w waszej okolicy, to po pierwsze. Po drugie, weźcie poprawkę że w PL nie ma zwyczaju podróżowania na duże odległości do pracy itd., więc nawigacja jest zbędna. Rozumiem, że ja jadać do pracy w Warszawie robię 15km i odpalenie Waze ma sens, ale np. mój ojciec w Radomiu, który ma 3km do pracy, a trasę zna od 30 lat... Bezsensu, żeby wyjmował telefon z kieszeni :)

Za to na dłuższych trasach Waze czasem średnio się spisuje. O ile DK ma ogarnięte, tak z mniejszymi klasą drogami jest już problem i to ludzie zniechęca. A przecież to na długich trasach w nieznane Polakowi się navi przydaje, a nie jadać po zakupy 3km dalej.

Ot cała prawda...
oscarek
Posts: 18
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Poland - Warsaw & Radom
Area Manager: Radom

Post by psciborek
Tak to wygląda:
wazerzy.png
(138.06 KiB) Downloaded 874 times
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
Ja mam 50km
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by szalejot
Moim zdaniem na nie tak dużą popularność Waze mają wpływ dwa czynniki:
1 - Kierowcy nie są przyzwyczajeni do korzystania ze smartphone'ów/GPS w trakcie jazdy. Znają okolice po których się poruszają i nie widzą potrzeby wspomagania się technologią. Z nowych technologii korzystają głównie ludzie młodsi a nie stanowią oni przewagi wśród liczby kierowców.
2 - Brak wsparcia Waze dla numerów domów. Nawet jak jakaś ulica ma uzupełnione numery to Waze nie za bardzo chce z tej opcji korzystać. Nie chcę po dojechaniu na wskazaną ulicę szukać, gdzie jest numer. Jak mam jechać w miejsce, którego nie znam to raczej użyję nawigacji od Google, która wskaże mi dokładny adres a nie tylko początek ulicy.
szalejot
Posts: 55
Has thanked: 1 time
Send a message