Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Statystyki Waze

Post by Marcin_S
Od jakiegoś czasu dostępne są statystyki Waze, dla Warszawy np.
http://wazestats.com/active.php?city=12
Niestety potwierdzają, ze aktywnych Waze-rów ubywa.
Adres głównej strony:
http://wazestats.com

Pozdrawiam
Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times

POSTER_ID:1907279

1

Send a message

Post by baranica
Spada w każdym mieście, i to bardzo. Nie wierzę że to przypadek, pewnie jakiś błąd na tej stronie która nie jest oficjalną przecież.
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by berestovskyy
Wszędzie spada, we wszystkich miastach. Urlopy, na pewno...
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
Official announcement:
As some of you noticed, in the past couple of weeks, there was a major drop in the amount of Wazers you see on the map, and the number of "Near you now" Wazers has dropped as well.

It took us some time to fully understand the origin of this issue, but we did manage to find it and fix it.
We uploaded a fix the the World and US servers, and you should see an increase of the number of Wazers around you on the client's map and the "NYN" feature.
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
Może zmienić końcówki na "ów" i z małej litery?
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by Chryzoprazik
A ja się przyznam, że jak jadę w nowe, nieznane miejsce, to korzystam z nawigacji google. Potem w drodze powrotnej włączam waze i najczęściej rysuję brakujące drogi, których jakoś zawsze mi się parę trafi... Przy kolejnym wyjeździe w to samo miejsce waze już jest ok. Ale czasem wybiera dziwaczną trasę. Co gorsze, jak pojadę jednak swoją trasą, to waze potrafi się zgubić i nie przeliczyć ponownie trasy aż do końca drogi... Ostatnio próbował pokierować mnie do domu dookoła, od drugiej strony w ogóle...

Pozdrawiam
Chryzoprazik
Posts: 20
Has thanked: 1 time
Send a message
LG X Power, Android

Post by Krzysztof1964
zorkus wrote:Coś im ta naprawa nie poszła. Statystyki spadły do zera.

A w rzeczywistości informacje prasowe spowodowały chyba przyrost wazerów, dziś rano mapa wawy wyglądała całkiem fajnie, a o 9:00 odnotowałem rekord "nerby wazers online" - było nas 51 :-)

Jeśli 51 to bardzo dużo. Ja w Szczecinie zwykle jestem sam, sporadycznie pojawia się kilka wazerów.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by LafarM-OSM_lepsze
Może to też z innego powodu, np.:
1. Ludzie usłyszeli o nawigacji offline dla Androida. Tamta chyba nie ma informacji o natężeniu ruchu ale ma wprowadzone ograniczenia prędkości i korzysta z map openstreetmap.org. Od znajomego, który korzysta z tej nawigacji usłyszałem, że jak on cokolwiek poprawi na mapie, to "ma pewność, że zawsze do tego będzie miał dostęp, natomiast z Waze różnie może być...". Nie potrzebują Internetu aby wyznaczyć trasę i nie ma przypadków niedostępności serwera wyznaczania tras. Bez problemu podczas nawigacji mogą korzystać z telefonu. I takich argumentów podają więcej.
2. Od dwóch osób usłyszałem, że nie chcą mieć styczności z nawigacją, która może dane przekazywać dla Facebooka.
3. Hmmm... Ostatnio Waze nie wyznaczało najlepiej dłuższych tras.
4. Chyba lepsza jest obsługa wyszukiwania miejsc docelowych...
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by loituma
zorkus wrote:A w rzeczywistości informacje prasowe spowodowały chyba przyrost wazerów, dziś rano mapa wawy wyglądała całkiem fajnie, a o 9:00 odnotowałem rekord "nerby wazers online" - było nas 51 :-)
Co nie zmienia faktu, że i tak jest nas bardzo mało...
dla porównania, foto, jak wyglądał Paryż kilka dni temu przed jedenastą wieczorem:
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Attachments
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by Marcin_S
Może to być też związane z nową wersja - tego co piszą na forum wynika, że Waze przestało działać na Androidzie 2.x...

Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message