Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Post by
Na moją prośbę uruchomiona została polska sekcja wiki. Możemy tam coś teraz umieścić. Moja propozycja jest oczywiście taka, żeby przede wszystkim umieścić tam informację o nazewnictwie kategorii dróg oraz o nazywaniu ulic. Jeśli macie jakieś pomysły piszcie.

Wiki jest tutaj oczywiście:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Poland

POSTER_ID:659258

1

Send a message
Last edited by garbatix on Wed Sep 22, 2010 11:25 am, edited 2 times in total.

Post by AnCyMoNeK
Witam chciałem zapytać czy jest możliwość w tej aplikacji wyłączenia komunikatu odnośnie dodaj zdjęcie przed dotarciem do celu, przy dojezdzaniu do celu za każdym razem wyskakuje ten komunikat dodaj zdjęcie
AnCyMoNeK
Posts: 3
Send a message

Post by AnCyMoNeK
Dzięki , troche szkoda ,że nie można tego wyłączyć. Jeszcze chciałem zapytać czy w tej apce trzeba jakoś samemu aktualizować mapę czy samoczynnie sie to aktualizuje ?
AnCyMoNeK
Posts: 3
Send a message

AnCyMoNeK
Posts: 3
Send a message

Post by Awar1965
AnCyMoNeK wrote:Witam chciałem zapytać czy jest możliwość w tej aplikacji wyłączenia komunikatu odnośnie dodaj zdjęcie przed dotarciem do celu, przy dojezdzaniu do celu za każdym razem wyskakuje ten komunikat dodaj zdjęcie
Nie ma takiej możliwości, niestety...
Awar1965
Posts: 216
Has thanked: 102 times
Been thanked: 26 times
Send a message

baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by Barteek
Proszę o podesłanie linka do starego edytora mapy bo nie mogę znaleźć :(
Barteek
Posts: 13
Send a message

Post by Barteek
wielka szkoda... czasem był bardzo przydatny
Barteek
Posts: 13
Send a message

Post by berestovskyy
Witam,
Dwa nowe dokumenty na Wiki Tabela skrótów i
Jak sprawdzić kategorię drogi? Prośba wyprawić błędy gramatyczne :lol:

Dodałem na nich linki na stronach Nazywanie ulic i Kategorie dróg w Polsce.

Mam propozycję o usunięciu Lista oraz stan dróg w Cartouche

Pracujemy dalej zgodnie z planem nad Map Editing Guideliness for Poland ;)
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
rysal wrote:Chciałbym poruszyć temat oznaczania/nazywania ramp.
Mieliśmy dyskusję "Nazwy Ramp" (link)
rysal wrote:W nawigację wpisujemy nazwę ulicy i miasto, a nie dzielnice.
We wszystkich krajach na rampach wpisują numer zjazdu i kierunki ze znaku drogowego.
rysal wrote:Jako kierowca, nie mam zamiaru wczytywać się w kolejne nazwy, nie wiedząc wcześniej czy to informacja istotna dla mnie, czy też nie.
Nawet jeżeli nie podpisujemy ramp, dostajemy nazwę następnego podpisanego segmentu. Tak lub inaczej, będziesz się wczytywać ;)
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
rysal wrote:czyli uważasz że w Waze też takie "śmieci" być powinny ?
"Śmieci" mogą być nie tylko w nazwach zjazdów :?
rysal wrote:Podsumowując: jeśli zjazd ma być opisany np. [4] [Rzeszów] to jest ok, ale [4] [Podgórze] to niekoniecznie.
Podsumowując, mamy dwie propozycje dla nazw zjazdów/wjazdów bezkolizyjnych (Ramp):
1. "A4 > Rzeszów" -- podobno do innych krajów Waze.
2. ">> [A4] Rzeszów" -- która się podoba innej połowie polskich edytorów.

Obydwie propozycje zapewniają, że w nazwie zjazdu piszemy to samo, co na znakach drogowych. Może to być dzielnica, a może nazwa lotniska lub stadium.

Jak zdecydować na jakąś z tych propozycji, zaproponowałem na forum tutaj (link) a także w wiadomościach prywatnych do polskich TOP-3. Chyli, tworzymy grupę z topu, która by decydowała w takich przypadkach.

Niestety, jedna osoba z TOP-3 nie zaakceptowała tą propozycję i, na razie, połowa edytorów używa wariant Nr 1, a druga -- Nr 2 :lol:
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message