Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby wroSlaw » Wed Jan 30, 2013 9:19 pm

Witajcie
Moje pytanie dotyczy wpisywania nazwy ulic. Czy drogę np. krajową na terenie miejscowości opisujemy numerem drogi a "Alternate street names:" nazwą ulicy czy odwrotnie. Widzę oba rozwiązania na mapie.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 51 times

Postby Barteek » Sat Sep 22, 2012 7:18 am

wielka szkoda... czasem był bardzo przydatny
Barteek

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby baranica » Tue Sep 18, 2012 5:30 pm

Stary edytor został wyłączony - chyba 2 dni temu.

http://status.waze.com/intl-server-old- ... retirement
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby Barteek » Tue Sep 18, 2012 5:00 pm

Proszę o podesłanie linka do starego edytora mapy bo nie mogę znaleźć :(
Barteek

Postby rlpl » Wed Jan 12, 2011 10:57 am

Pisownia ulic z datami:

rl_pl wrote:Pod tym linkiem: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629401 jest zresztą wyjaśnione, że wszystkie wyrazy wewnątrz nazwy własnej piszemy wielką literą: 3 Maja, (...)

Co do pisowni samych dat, to nie chce mi się szukać linków z cytatami, ale zasady są takie:

1. Nie piszemy kropki po numerze dnia - jest to wyjątek od ogólnej zasady, dotyczącej pisowni liczebników głównych.
2. Nigdy nie piszemy końcówki "-go".

Dlatego powinno być: 3 Maja, 11 Listopada. Ale jeśli masz jakąś ulicę, która wszędzie (w dokumentach urzędowych, na tabliczkach, na drogowskazach) jest zapisana błędnie i uznasz, że konsekwentnie też chcesz się tego trzymać, to nic się nie stanie, jeśli napiszesz tak samo, jak wszędzie.
rlpl

Postby citek4u » Wed Jan 12, 2011 9:46 am

Witam.
A co z nazwami zawierającymi daty? 3 Maja, 11 Listopada? 3-go Maja, 11-go Listopada? Czy może jeszcze jakoś inaczej?
citek4u

Postby rlpl » Mon Jan 10, 2011 6:06 pm

Ja zapisuję dwie nazwy alternatywne, bo możesz ich mieć ile chcesz. Szkoda, że te nazwy i tak nigdzie nie są wyświetlane, ale może kiedyś będą. Numerów europejskich w ogóle nie wpisuję, bo ustalono (jak mnie tu jeszcze nie było), że ich nie wpisujemy.
rlpl

Postby mousepl » Sat Jan 08, 2011 5:50 pm

Propozycja (kopia mojej wypowiedzi z innego wątku):
Co w sytuacji, gdy droga ma 2 numery? Jak to zapisywać? Ja to zapisuję w formacie XX, YY, ponieważ można znaleźć tą trasę w wynikach wyszukiwania po pierwszym jak i drugim członie. Przy zapisie S1/E75 http://world.waze.com/cartouche/?zoom=1 ... =102694574 (zapis z 13.12.2010) nie znajdziesz samego E75, ponieważ jest to jedno słowo.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 840 times

Postby rlpl » Thu Nov 25, 2010 10:38 pm

A jednak PPWK, a za nim Google, korzysta z różnych konwencji, jak widać na załączonych zrzutach. W takim razie ja nie wiem jak powinno być poprawnie, poddaję się i będę się stosował do tego, co jest w Wiki, zakładając, że ktoś, kto to pisał, przemyślał sprawę i wie co pisze.
Attachments
waze02.png
(161.42 KiB) Downloaded 2650 times
rlpl

Postby rlpl » Tue Nov 23, 2010 11:29 pm

Sugeruję aby odejść od zasad w Wiki na zasady obowiązujące w języku polskim

Moja propozycja niewiele się różni, bo ja proponuję, żeby zasady opisane w Wiki były zgodne z językiem polskim. Bo jeśli w Wiki mają być bzdury, do których i tak nie będziemy się stosować, to nie ma sensu tego Wiki pisać. Zasady pisowni nazw typu "ulica", "plac" sprawdziłem sobie, ale pisałem o innej zasadzie: duża litera na początku wypowiedzi (zdania, równoważnika). Źródła nie podaję, bo ta zasada jest powszechnie znana i stosowana.

Pisownia, pisownią, ale jakoś nie zauważyłem aby na ulicznych tablicach informacyjnych widniał np. "plac Tadeusza Kościuszki"

Tu jest problem, bo na tabliczkach ulicznych wszystkie litery są duże (CAPS LOCK).

Pod tym linkiem: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629401 jest zresztą wyjaśnione, że wszystkie wyrazy wewnątrz nazwy własnej piszemy wielką literą: 3 Maja, Dwóch Mieczy, Świętego Jana, Księdza Jerzego Popiełuszki, Królowej Jadwigi, Księcia Józefa, Generała Władysława Sikorskiego. Mała litera tylko jeśli jest skrót tytułu: św. Jana, gen. Władysława Sikorskiego.

Popatrzcie dla porównania na mapy Google. Ja wiem, że to żaden autorytet, ale mapki mają z PPWK, a oni głupi nie są. Chyba.
rlpl

PreviousNext

Return to Poland