Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby TCholewa » Fri Oct 17, 2014 7:34 pm

Myślałem, żeby wszystko, co jest stare poprawić a to co jest w miarę aktualne - podlinkować.
Trzeba będzie dorzucić też sporo informacji, bo nie aktualizowaliśmy Wiki od jakiegoś czasu. Jak wrzucę materiały, dam znać co jest do tłumaczenia :)
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 324 times
Been thanked: 149 times

Postby Zniwek » Fri Oct 17, 2014 8:46 pm

Na razie przerobiłem ten opis AM, możesz zerknąć i ewentualnie coś dodać czy poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby mousepl » Tue Jan 27, 2015 8:52 pm

Dodano dokument "Edytor Map - podstawy" do Wiki. Zapraszam początkujących edytorów do zapoznania się z nim ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 867 times

Postby Zibi_W » Tue Jul 28, 2015 6:59 pm

Witam.

Trafiłem (chyba) do właściwego działu - "Podstawowe informacje o używaniu Waze" - niestety nie mogę znaleźć tutaj PODSTAWOWYCH informacji na temat użytkowania - takich zupełnie lamerskich, czyli np. "Ekran i przyciski", "Opcje i ustawienia" itp.... Trwają tutaj dyskusje na ciekawe tematy ale nie ma podstawowych informacji.
W internecie, gdy wyszukiwałem dobrej nawigacji na Androida, znalazłem dużo informacji wychwalających Waze. Bardzo podoba mi się "Filozofia" Waze i całej Społeczności. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć prostych informacji na temat wychwalanych możliwości Waze - jakie mapy można wgrać, gdzie mapy się wgrywają, czy można zmienić miejsce przechowywania danych, czy Waze można używać do wycieczek off-road - czy są gdzieś mapy terenowe.... itp.
Nie wiem czy nie potrafię szukać, czy po prostu nie ma (jeszcze) podręcznika w języku polskim dla zupełnych nowicjuszy....?
Pozdrawiam.
Zibi_W

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Postby mousepl » Tue Jul 28, 2015 8:31 pm

Hej,
Wystarczy wejść na stronę główną Waze:
https://www.waze.com/pl/
Po prawej stronie jest przewodnik tłumaczący podstawowe zasady działania Waze.
Co do instrukcji "Ekran i przyciski" to z takową się nie spotkałem w naszym języku. Myślę, że aplikacja jest na tyle intuicyjna, że instrukcja jest zbędna.
Co do map to nie można wgrać żadnych. Jest jedna - budowana przez społeczność. Jej stan możesz obejrzeć przyciskając "Mapa na żywo", czy "live map" na górze strony. To, co widzisz tam będziesz miał w kliencie. Mapa się ściąga "na bieżąco" podczas jazdy, więc zawsze jest aktualna.
Jeśli masz jakieś pytania co do funkcjonalności zapraszam do dyskusji na forum ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby Zibi_W » Thu Jul 30, 2015 10:07 pm

Dzięki za info.
Dzisiaj już jestem mądrzejszy o kilka cennych wskazówek od innych - bardziej doświadczonych użytkowników.... i o kolejne kilka dni używania Waze.
Idea wspaniała, jej wdrażania w życie też ciekawe, więc z przyjemnością używam programu i raportuję.... ;)
Rozumiem, iż pełna funkcjonalność systemu wymaga połączenia z internetem. Dla Was w Polsce to "pikuś" bo zasięg internetu to ponad 90% powierzchni kraju i na dodatek kosztuje on grosze. W Kanadzie cała populacja żyje na (wg. mnie) 3-5% powierzchni kraju, więc faktyczne pokrycie mobilnym internetem ogranicza się do miast i do głównych tras - a i na tych głównych trasach zdarzają się "dziury"... Co wtedy? czy Waze przestaje być pomocny, czy też są sposoby na to aby korzystać z nawigacji bez dobrodziejstw połączenia z internetem ??

Pozdrawiam.
Zibi_W

Has thanked: 2 times

Postby mousepl » Fri Jul 31, 2015 7:03 am

Zasadniczo na konferencji globalnej Global Champ z Kanady wspominał o tym problemie. Mówił o tym, że miasta są dobrze zmapowane ale teren dalej od miast jest ubogi, ponieważ nikt tam nie mieszka.
Waze spełni swoją rolę jeśli są drogi ale jako nawigacja. W trybie offline nie wyslesz ani nie pobierzesz raportów więc ta opcja odpada.
Co do zgłaszania raportów tam, gdzie nie ma sieci to Waze pracuje nad pewnego rodzaju buforem online, aby można było zaraportowac i wysłać jak pojawi się zasięg. Nie ma jeszcze żadnego ETA, ponieważ jako priorytet jest opracowywana wersja 4 klienta.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby kuba_katowice » Wed Oct 28, 2015 4:33 pm

bardzo proszę o następujące informacje.
aktualnie jestem edytorem 1 poziomu.jak można wskoczyć na następne poziomy???

kolejne pytanie moje brzmi:
jak jest możliwe ze w jeden dzień niektórzy zdobywają po 5 tys punktów i więcej?
kuba_katowice

Has thanked: 0 time

Postby Zniwek » Wed Oct 28, 2015 5:12 pm

Edytując :)
1000 edycji - poziom 2.
25000 edycji - poziom 3.
100000 edycji - poziom 4.
250000 edycji - poziom 5.

Jazda + edycja i punkty wpadają! :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby kuba_katowice » Thu Oct 29, 2015 9:13 am

a czy na kazdym poziomie edycji jest inaczej punktowane?
kuba_katowice

Has thanked: 0 time

PreviousNext

Return to Poland