Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby garbaty » Wed Sep 22, 2010 11:25 am

wignaczewski wrote:Ostatnio miały miejsce pewne zmiany na Wiki. Link z pierwszego posta powinien mieć teraz taką formę http://www.waze.com/wiki/index.php/Poland

Poprawione. :)
garbaty

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby wignaczewski » Tue Sep 21, 2010 11:06 am

Ostatnio miały miejsce pewne zmiany na Wiki. Link z pierwszego posta powinien mieć teraz taką formę http://www.waze.com/wiki/index.php/Poland
wignaczewski

Has thanked: 1 time

Postby garbaty » Sun Aug 29, 2010 6:52 am

O super. :) Dzięki za uwagi, już je uwzględniłem w tekście. :) A sam tekst się już trochę rozszerzył. :) Zostało tłumaczenie podstawowych błędów. Mam nadzieję, że nasza wiki będzie się stale rozrastała :)
garbaty

Postby msylw » Sat Aug 28, 2010 7:32 pm

Wygląda nieźle, ja jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać... Ale spróbuje przynajmniej pomotywować.
Mam 3 uwagi:
1. Nie trzeba być area managerem żeby edytować węzły jeśli jechało się po danej drodze - czasem edytuje drogi daleko od "mojego" terenu i nie ma problemu. O ile dobrze pamiętam to prawa do edycji nie swoich dróg nabyte "przejazdem" dostaje się z większym opóźnieniem niż pojawiają się same drogi... Najprzydatniejsze (wg mnie) rzeczy które dostaje area manager na swoim terenie to prawo do edycji wszystkiego (nawet jeśli tam nie jechał) i prawo do kasowania nie swoich odcinków (to ostatnie da się obejść, ale jest to delikatnie mówiąc żmudne).
2. Do sprawdzania czy waze potrafi wyznaczyć dłuższą trasę można użyć live map. Ustawia się start i koniec i patrzy czy znajdzie sensownie. Zbliżając te 2 punkty można namierzyć mniej więcej gdzie jest problem. Działa tylko jeśli większość trasy jest w porządku, i niestety ma tego kilkudniowego laga od edycji...
3. Do znajdywania miejsc do poprawienia dobre jest "Map problems". Wada: żeby to sensownie wykorzystać trzeba używać z instrukcją z angielskiego wiki (co który numer oznacza, jak się zabrać za poprawianie itp). Jest z tym trochę roboty na początku - choćby odklikanie miejsc które nie są problemami, ale jak siatka dróg jest w miarę sensowna to potem pojawiają się coraz rzadziej.
msylw

Postby garbaty » Sat Aug 28, 2010 4:02 pm

Dodałem dzisiaj na Wiki trochę informacji o tworzeniu dróg i ogólnie o podstawach Waze. Na pewno wielu osobom przyda się tytułem wyjaśnienia, bo pewne rzeczy z początku są enigmatyczne. :)

Jeśli macie coś co chcielibyście tam dodać, coś jest nadal nie zrozumiałe, chcecie jeszcze o coś zapytać to piszcie śmiało.
garbaty

Nazewnictwo ulic

Postby rysal » Thu Sep 23, 2010 8:20 am

Witam, jesli uruchamiamy nawigacje i wpisujemy nazwę ulicy, to zawsze wpisujemy nazwisko, a nie tytuł lub jego imię.
Po co więc sugerujecie tu aby wpisywać np. Generała Jakuba Malinowskiego, albo Św. Michała ?
Lub Adama Mickiewicza. Proponuję samo nazwisko lub przynajmniej Nazwisko i Imię.
Czy to nie jest niepotrzebna strata czasu ?
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Previous

Return to Poland