Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by mousepl
Obydwie propozycje zapewniają, że w nazwie zjazdu piszemy to samo, co na znakach drogowych. Może to być dzielnica, a może nazwa lotniska lub stadium.
Niektóre nazwy są strasznie długie, np na A1 Czerwionka-Leszczyny - Rybnik... Co z tym robić?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Dodano dokument "Edytor Map - podstawy" do Wiki. Zapraszam początkujących edytorów do zapoznania się z nim ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Hej,
Wystarczy wejść na stronę główną Waze:
https://www.waze.com/pl/
Po prawej stronie jest przewodnik tłumaczący podstawowe zasady działania Waze.
Co do instrukcji "Ekran i przyciski" to z takową się nie spotkałem w naszym języku. Myślę, że aplikacja jest na tyle intuicyjna, że instrukcja jest zbędna.
Co do map to nie można wgrać żadnych. Jest jedna - budowana przez społeczność. Jej stan możesz obejrzeć przyciskając "Mapa na żywo", czy "live map" na górze strony. To, co widzisz tam będziesz miał w kliencie. Mapa się ściąga "na bieżąco" podczas jazdy, więc zawsze jest aktualna.
Jeśli masz jakieś pytania co do funkcjonalności zapraszam do dyskusji na forum ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Zasadniczo na konferencji globalnej Global Champ z Kanady wspominał o tym problemie. Mówił o tym, że miasta są dobrze zmapowane ale teren dalej od miast jest ubogi, ponieważ nikt tam nie mieszka.
Waze spełni swoją rolę jeśli są drogi ale jako nawigacja. W trybie offline nie wyslesz ani nie pobierzesz raportów więc ta opcja odpada.
Co do zgłaszania raportów tam, gdzie nie ma sieci to Waze pracuje nad pewnego rodzaju buforem online, aby można było zaraportowac i wysłać jak pojawi się zasięg. Nie ma jeszcze żadnego ETA, ponieważ jako priorytet jest opracowywana wersja 4 klienta.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Mała korekta do informacji od @Marcin_S: trasa musi być korzystniejsza o 4 minuty aby Waze sam wyliczył alternatywę.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by msylw
Wygląda nieźle, ja jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać... Ale spróbuje przynajmniej pomotywować.
Mam 3 uwagi:
1. Nie trzeba być area managerem żeby edytować węzły jeśli jechało się po danej drodze - czasem edytuje drogi daleko od "mojego" terenu i nie ma problemu. O ile dobrze pamiętam to prawa do edycji nie swoich dróg nabyte "przejazdem" dostaje się z większym opóźnieniem niż pojawiają się same drogi... Najprzydatniejsze (wg mnie) rzeczy które dostaje area manager na swoim terenie to prawo do edycji wszystkiego (nawet jeśli tam nie jechał) i prawo do kasowania nie swoich odcinków (to ostatnie da się obejść, ale jest to delikatnie mówiąc żmudne).
2. Do sprawdzania czy waze potrafi wyznaczyć dłuższą trasę można użyć live map. Ustawia się start i koniec i patrzy czy znajdzie sensownie. Zbliżając te 2 punkty można namierzyć mniej więcej gdzie jest problem. Działa tylko jeśli większość trasy jest w porządku, i niestety ma tego kilkudniowego laga od edycji...
3. Do znajdywania miejsc do poprawienia dobre jest "Map problems". Wada: żeby to sensownie wykorzystać trzeba używać z instrukcją z angielskiego wiki (co który numer oznacza, jak się zabrać za poprawianie itp). Jest z tym trochę roboty na początku - choćby odklikanie miejsc które nie są problemami, ale jak siatka dróg jest w miarę sensowna to potem pojawiają się coraz rzadziej.
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by msylw
Tak samo z kolejnością (czasem widzę "nazwisko imię") - w wyszukiwaniu mi akurat nie pomaga, a estetycznie strasznie mi nie leży. Kojarzy mi się ze starymi biurami gdzie urzędniczce łatwiej się sortuje po nazwisku, więc jest to jedyna słuszna kolejność ;)
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by noobek
Jak mają być oznaczane rampy już ustalone na zlocie Waze, jeszcze nie wprowadzone na wiki.
viewtopic.php?f=73&t=86631&start=40#p786271
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl

Post by pprucia
Wszystko dobrze ale nie irytuje was sytuacja obecna np. na 7? W okolicach Kielc są podpisy DK7, parę kilometrów dalej jest 7, E77 a jeszcze dalej 7 (E77) i tak na zmianę. Nie lepiej byłoby ustalić jeden sposób nazewnictwa?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
pprucia
Posts: 8
Send a message

Post by psciborek
rysal wrote:Chciałbym poruszyć temat oznaczania/nazywania ramp.
http://www.waze.com/wiki/index.php?titl ... azd.C3.B3w
Na załączonej fotce są oznaczenia zjazdów do poszczególnych dzielnic Warszawy. Otóż nie wydaje mi się zasadne aby robić takie opisy, bo nie są to nazwy miejscowości. W nawigację wpisujemy nazwę ulicy i miasto, a nie dzielnice. Wydaje mi się, że takie dodatkowe opisy spowodują niepotrzebne zamieszanie, a już na pewno widok na kliencie nie będzie tak czytelny jak to jest obecnie.
Według mnie plusem map Waze jest właśnie ilość informacji ograniczona do niezbędnego minimum.
Jako kierowca, nie mam zamiaru wczytywać się w kolejne nazwy, nie wiedząc wcześniej czy to informacja istotna dla mnie, czy też nie.
Co Wy na to ?
Cześć,

Jako autor załączonego obrazka się wypowiem ;) (choć tak naprawdę wszystko już zostało napisane)

Otóż on miał za zadanie ilustrować sytuację, w której _nie_ należy nazywać drogi. I to właśnie w celu zminimalizowania zbędnych instrukcji. W tym wypadku, żeby kierując na Wolę nie wyświetlał najpierw czegoś w stylu ">> Wola, Bielany, Żoliborz" i chwilę później ">> Wola", tylko cały czas prowadził kierowcę na Wolę wyświetlając jeden komunikat ">> Wola".

Dlaczego nazwy dzielnic? Tak jak pisał berestovskyy, żeby było zgodnie z tym co jest na znakach. W tym miejscu jezdnia ma 5 pasów prowadzących w 3 różnych kierunkach? Skąd kierowca ma wiedzieć, którym pasem ma jechać? Z instrukcji trzymaj się prawej tego nie wywnioskuje. A gdy mam napisane ">> Wola" wiem, że mam jechać skrajnym prawym. Dlatego na wszystkich skomplikowanych skrzyżowaniach (z estakadami) powinny być nazwy odpowiadające znakom. Nie istotne jest czy ten znak prowadzi do jakiegoś miasta, dzielnicy, na lotnisko czy może do świątyni (chociaż nie wydaje mi się, żeby to było poprawne użycie) to należy taką nazwę zjazdowi nadać. Oczywiście w razie potrzeby należy informację skrócić - np podając tylko najważniejsze kierunki.

Gdzieś mam też zrobione zdjęcia takich bardziej normalnych zjazdów więc może je dodam do wiki w wolnej chwili. Wtedy jedynie pozostanie zrobienie opisów do nich zgodnych z wynikiem głosowania ;)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message