Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby Zniwek » Wed Oct 28, 2015 5:12 pm

Edytując :)
1000 edycji - poziom 2.
25000 edycji - poziom 3.
100000 edycji - poziom 4.
250000 edycji - poziom 5.

Jazda + edycja i punkty wpadają! :)
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby Zniwek » Fri Oct 17, 2014 8:46 pm

Na razie przerobiłem ten opis AM, możesz zerknąć i ewentualnie coś dodać czy poprawić :)
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Zniwek » Fri Oct 17, 2014 3:01 pm

Świetna robota! :)

Tylko w linku "Kim jest AM?" trzeba nieco zaktualizować. Ogarnę to za moment, bo gdzieś mi się tam w oczy jeszcze nazwa Cartouche rzuciła.

Mam nadzieję, że podlinkujesz resztę, bo nie będziemy chyba od nowa wszystkiego tworzyć? Można angielskie wersje przetłumaczyć, jak wcześniej. Chcesz po prostu zmienić układ, a nie całą treść od zera? ;)
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Zniwek » Sat May 31, 2014 12:48 am

Czyli moja prawie że pierwotna wersja zwyciężyła ^^

Zajmę się wiki, wystarczy przerobić / na , i usunąć ten mój nieszczęsny rysunek :D

DONE. Zmieniłem też ten drugi permalink, bo tamten zjazd nie został jeszcze poprawiony wg tych nowych wytycznych.
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Zniwek » Sat Jan 18, 2014 2:19 pm

Przecież na Wiki jest napisane że nazywamy droga > kierunek1 / kierunek2 a te zjazdy są zdecydowanie źle nazwane.

Dobrze, w tamtym przypadku, gdy się dłużej przyjrzałem to faktycznie nic nie zmieni dodatkowo nazwanie tamtego jednego zjazdu ;)
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Zniwek » Fri Jan 17, 2014 8:30 pm

Tam cały czas są źle nazwane te rampy...
berestovskyy wrote:Zwykle na węzłach takich zjazdów mamy <= 4. W tym przypadku nazywamy tylko te 3 rampy:

Wszystkie inne muszą pozostać bez nazwy.

Nope. Ten zjazd również trzeba nazwać, bo niby dlaczego nie?
https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=4& ... =184829128
Zjazdy miały chyba być tak nazywane:
https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=4& ... =102184534

Grzegorz_i30 wrote:Witam wszystkich!

Jeżdżę dużo po Śląsku i okolicach - chętnie pomogę w edycji map - na razie update'uje wszystko w okolicach Dąbrowy Górniczej, ale w miarę potrzeb mogę pomagać/weryfikować dalsze okolice.

Pozdrawiam
Grzesiek

Ten temat nie służy do powitań, napisz w https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=64530
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Zibi_W » Thu Jul 30, 2015 10:07 pm

Dzięki za info.
Dzisiaj już jestem mądrzejszy o kilka cennych wskazówek od innych - bardziej doświadczonych użytkowników.... i o kolejne kilka dni używania Waze.
Idea wspaniała, jej wdrażania w życie też ciekawe, więc z przyjemnością używam programu i raportuję.... ;)
Rozumiem, iż pełna funkcjonalność systemu wymaga połączenia z internetem. Dla Was w Polsce to "pikuś" bo zasięg internetu to ponad 90% powierzchni kraju i na dodatek kosztuje on grosze. W Kanadzie cała populacja żyje na (wg. mnie) 3-5% powierzchni kraju, więc faktyczne pokrycie mobilnym internetem ogranicza się do miast i do głównych tras - a i na tych głównych trasach zdarzają się "dziury"... Co wtedy? czy Waze przestaje być pomocny, czy też są sposoby na to aby korzystać z nawigacji bez dobrodziejstw połączenia z internetem ??

Pozdrawiam.
Zibi_W

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Postby Zibi_W » Tue Jul 28, 2015 6:59 pm

Witam.

Trafiłem (chyba) do właściwego działu - "Podstawowe informacje o używaniu Waze" - niestety nie mogę znaleźć tutaj PODSTAWOWYCH informacji na temat użytkowania - takich zupełnie lamerskich, czyli np. "Ekran i przyciski", "Opcje i ustawienia" itp.... Trwają tutaj dyskusje na ciekawe tematy ale nie ma podstawowych informacji.
W internecie, gdy wyszukiwałem dobrej nawigacji na Androida, znalazłem dużo informacji wychwalających Waze. Bardzo podoba mi się "Filozofia" Waze i całej Społeczności. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć prostych informacji na temat wychwalanych możliwości Waze - jakie mapy można wgrać, gdzie mapy się wgrywają, czy można zmienić miejsce przechowywania danych, czy Waze można używać do wycieczek off-road - czy są gdzieś mapy terenowe.... itp.
Nie wiem czy nie potrafię szukać, czy po prostu nie ma (jeszcze) podręcznika w języku polskim dla zupełnych nowicjuszy....?
Pozdrawiam.
Zibi_W

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Postby wroSlaw » Sat Feb 02, 2013 11:36 am

rlpl wrote:Niektórzy (np. ja) wpisują numer drogi jako Alternative, w nadziei, że kiedyś jednak to ruszy. Odwrotnego sposobu, czyli wpisywania numeru drogi jako nazwy podstawowej, a nazwy ulicy jako alternatywnej, jeszcze w Polsce nie widziałem, ale oczywiście całej Polski nie znam. Wobec tego niech sobie każdy wpisuje jak chce, tylko proponuję, żeby nie poprawiać na swój system tego, co ktoś po swojemu podpisał.

Ja nie mam dużego doświadczenia, ale mam wrażenie, że w dużej części jako główny jest wpisywany nr drogi. Myślę że nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ patrząc na drogę widzimy przebieg naszej trasy. Miejscowy da sobie radę ale przyjezdny chyba częściej zwróci uwagę na nr drogi, niż na nazwę ulicy. Może się mylę ale trzeba wpisywać również alternate, żeby nie trzeba było później poprawiać.
ImageImage
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Postby wroSlaw » Wed Jan 30, 2013 9:19 pm

Witajcie
Moje pytanie dotyczy wpisywania nazwy ulic. Czy drogę np. krajową na terenie miejscowości opisujemy numerem drogi a "Alternate street names:" nazwą ulicy czy odwrotnie. Widzę oba rozwiązania na mapie.
ImageImage
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Next

Return to Poland